Turbokillers.com - Nissan Owners Club Poland


Turbino, ojczyzno moja, ty jestes jak zdrowie
Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto Cię stracił!!

(Pierwszy slogan)
autor: Goran220V


Klub powstał w 2003 roku z inicjatywy prezesa Jarkowego. Pierwsze spotkania Nissanów 200SX z Pomorza miały miejsce już w 2002 roku, ale powstanie nazwy jak i uruchomienie pierwszej strony Turbokillers miało miejsce w okolicach maja 2003.
Klub systematycznie zwiększał liczbę członków jak również zasób wiedzy technicznej z zakresu obsługi jak i tuningu Nissana 200SX. Rozwój z czasem wymusił przenosiny na nowy serwer jak i adres strony, który z turbokillers.prv.pl został zmieniony na turbokillers.com (stara wersja strony jest możliwa do 'podejrzenia' w tym miejscu: link).
Strona klubowa zaczęła zanikać na rzecz forum, przez które po raz piewszy w Polsce przewinęły się takie wydarzenia jak przeszczep pierwszego silnika SR20DET do nissana S13, jak również pierwsza próba przełożenia przodu z Nissana S14A do S13.

(wersja końcowa uzyskana po kilku latach)

U nas pierwsze kroki stawiały osoby będace teraz w czołówce zawodowych drifterów. Bylismy pierwszym forum skupiajacym w jednym miejscu włascicieli jak i fanów turbodoładowanych nissanów wliczajac w te grono SX'y, primery turbo, ZX'y czy Sunny GTi-R. Pierwszy poważny zlot klubu miał miejsce we Władysławowie w lutym 2005 roku, kiedy to grupa nissanowców postanowiła wyjechać autami na plażę. Po tym wydażeniu nastała 5 letnia przerwa w zlotach, klub w tym czasie rósł w siłę, a użytkownicy zbroili swoje auta czekajac na rozwój wydarzeń. BOOM nastapił w roku 2010 kiedy po zrealizowaniu pierwszego zlotu w Częstochowie postanowiliœmy systematycznie spotykać się w większym gronie. Już kilka miesięcy po tym wydarzeniu miało miejsce spotkanie w Grzybowie, po to by w następnym roku (2011) wybrać się na Toruń.


(BanOff - Toruń 2011)

Od roku 2011 Toruń stał się oficjalnym miejscem zlotów - lokalizacja blisko centrum Polski pozwala zjechać się wszystkim z odległych zakatków. Rok 2011 przyniósł również kolejne seryjne wydarzenie jakim jest RoadTrip Turbokillers. Pierwszy 4-dniowy RoadTrip skierował nas w stronę Słowacji gdzie zwiedziliœmy zarówno górskie zakręty jak i tamtejszy aquapark - Tatralandię. Rok póŸniej w 2012 skierowaliœmy się na ponad tydzień na mazury, a stamtad nad morze do Władysławowa (nawiazujac tym samym do pierwszego zlotu). Gdzie pojedziemy w następnych latach - czas pokaże ;)

(RoadTrip 2012)

Klub poza forum to nie tylko zloty - gadżety klubowe osiagnęły już kilkanascie różnych pozycji. Wœród nich sa koszulki, smycze, ciuchy, kalendarze i naklejki na auta. Zbiór ten systematycznie rosnie.

(Gadżety klubowe: kalendarz 2013, krawat Turbokillers, film RoadTrip2012)

Zapraszamy do poznania nas bliżej na forum, zlotach, innych imprezach i oczywiscie na drodze!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group