Jak ubiegać się o swoje (by Artur1020)
Wiele osób nie wie jak poradzić sobie z potrzaskana szyba lub uszkodzonym autem poprzez spadający lód/gruz z dachu.

Niedawno znalazłem się w podobnej sytuacji i stad pomysł na ten temat!

Poszkodowana była to moja dziewczyna, ale wszystkie czynności wykonywałem ja wiec będę poszkodowana osobę przedstawiał jako „JA”

Samochód stal na parkingu przy budynku handlowym.
Gdy już ujrzałem potrzaskana szybę i pogiętą maskę postanowiłem wezwać administracje budynku, chcąc zamknąć sprawę polubownie.
Syn właściciela nieruchomości zjawił się niemal natychmiastowo (sam właściciel nie był akurat dostępny) dodam, ze niezbyt skory do współpracy oraz starał się zatrzeć wszelkie ślady zaistniałej sytuacji odkopując kawałki lodu nie wiedząc ze wszystko mamy już na zdjęciach ;) . Nie chciał podpisać żadnego „papierka” który by świadczył o tym, iż bierze pełna odpowiedzialność za te szkodę, starał się wmówić nam, że nie mamy o co się ubiegać, zostawił bezpośredni numer kontaktowy i pojechał.
Byłem dość nie pewny, że chciałem załatwić to poprzez nasza kochana policje, która jak i w.w PAN nie chciała współpracować.
TYMBARDZIEJ ZE POTRZEBOWAŁEM JAKIEGOS DOWODU ZE ZAISTNIALA SYTUACJIA MIALA MIEJSCE WLASNIE TUTAJ I ZE NIE CHCE NIKOGO OSZUKAC, NIC WYŁUDZIĆ (właściciel mógłby się wypiąć i nie miałbym jak tego udowodnić).

Podczas rozmowy telefonicznej z panem z dyżurki na komendzie usłyszałem „To nie nasza sprawa tylko administracji my nic do tego nie mamy”
Krotko mówiąc wkur… i pojechałem na komisariat osobiście zgłosić to oto zdarzenie nie ruszając pojazdu z miejsca. Zostałem przyjęty z oburzeniem i odmówiono mi interwencji, rzecz jasna poprosiłem świstek o ODMOWIENIU INTERWENCJI. Pan w koszuli z grubym czarnym wąsem jednak spisał wszystkie dane i przyjął zgłoszenie oraz powiedział, że wyśle patrol na miejsce zdarzenia lecz zostaniemy pouczeni za BEZPODSTAWNE WEZWANIE POLICJI.
….i tutaj musze pochwalić MO ! nie zdarzyłem wrócić na miejsce zdarzenia a patrol już był. Nie ukryłem mojego zaskoczenia (dystans około 1.5km.)
Przybyły policjant stwierdził, ze bardzo dobrze zrobiliśmy bo teraz mamy podstawę by ubiegać się o odszkodowanie (nie wspominając o kilku kawałkach lodu które spadły na daszek od czapki stróża prawa co zapewne poskutkowało na plus całej sytuacji)
Lecz mi było mało i nie byłem wystarczająco usatysfakcjonowany a poszkodowany nie byłem tylko ja (zapewne z opryskliwość delikwenta) wiec postanowiłem pomoc osobie z auta obok. Które także zostało uszkodzone, mało tego została zastraszona przez właściciela felernego dachu, ze stoi na kopercie nie będzie miała z tego oto to powodu nic wypłacane.
Więc przy okazji zapytałem władze jak to jest, a niemal ze byłem pewien swojej racji która, została potwierdzona: Mimo ze kierowca źle zaparkował auto (w miejscu w którym jest zabronione) nadal podlega takim samym zasada jak każdy inny może zostać najwyżej ukarany mandatem, lecz nie w tym przypadku bo koperta nie była najzwyczajniej odśnieżona, a znaku pionowego brak.

Mając wystarczająco dużo dowodów (mieliśmy także nagranie wideo z kamery) wykonałem telefon do administratora budynku nakreślając mu cala sprawę. Zwrot sytuacji o 180’ od razu chciał się „dogadać” bez żadnej ubezpieczalni itp. poprosił abyśmy wycenili szkodę przedstawili mu kosztorys do zatwierdzenia no i zgłosili się po wypłatę gotówki na naprawę (w kodeksie jest zapisane ze może pokryć koszta z własnej kieszenie nie korzystając z ubezpieczenia a miał tak owe, które obowiązywało właśnie tego typu szkody)

Mi oraz drugiej poszkodowanej osobie koszta zostały w pełni zwrócone.
Jedyne co straciłem to oryginalna szybę, oryginalna powłokę lakiernicza na masce oraz cały dzień na jeżdżeniu z miejsca na miejsce no i….trochę zdrowia po szarganego nerwami.

O czym musimy pamiętać?

-Notatka policji lub oświadczenie właściciela budynku o danym zdarzeniu
-O tym, że możemy złamać przepisy a odszkodowanie nadal się nam należy
-Zebrać jak najwięcej dowodów (porobić zdjęcia, postarać się o wyciągi z kamer, znaleźć świadków)
-Postarać się nie zabierać pojazdu z miejsca
-Nie dać się wydymać panu z wąsem ze zgłoszeniowi „zakrywając się” świstkiem o ODMOWIENIU INTERWENCJI.
- ….no i nie dać się wydymać samemu właścicielowi….

Komentarze: 4 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Następne wydarzenie klubowe
Konkurs na 15 lecie???

Czy wiesz że:

Współpracujemy z:

Ostatnie tematy
» Zlot Turbokillers 2019
» Zlot Turbokillers 2018
» Panewki do SR20DET Clevite
» [k] - gwint s13
» Kupię Pierścienie
» kupię skraplacz/chłodnice klimatyzacji 200sx s14a
» Kupię tłoki SR20DET
» Sprzedam 200sx s13 mocne ca18det
» Kupię elektryczną pompę oleju i chłodnicę
» S12 - dokładka USA na próg,


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group