Miejscówka - Tor Biłgoraj (grzesbboy)
Miejscówka
Tor Biłgoraj – Biłgoraj ul. Motorowa, woj. Lubelskie
http://www.automobilklubbilgorajski.pl

Dziś postaramy się zaprezentować wam bliżej kartingowy tor w Biłgoraju.
Z rzeczy technicznych to wymiary toru: Tor ma długość 1150 metrów. Jego szerokość to od 8 do 12 metrów. Obiekt jest pod opieką Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.Tor powstał w 1980 roku i od tego czasu nie przerwanie jest związany z biłgorajskimi kartingowcami i motocyklistami. To właśnie dzięki ich ogólnokrajowych osiągnięciom zdecydowano się na budowę tego obiektu. Z czasem władze Automobilklubu biłgorajskiego, otworzyły się również na sport samochodowy. Zaczęto organizować na torze pierwsze zawody samochodowe min „Mini Sprint”, „Śliska jezdnia”. W późniejszych latach na stałe w kalendarzu imprez zagościł, cieszący się dużym zainteresowanie „Rally sprint”. W 2009 roku natomiast na torze odbyła I runda Drift Series. Wydarzenie to przyciągnęło rekordową liczbę widzów szacowanych na liczbę 2,5 do 3 tys. Niestety od tego czasu brak na torze podobnych imprez driftingowych, mimo, iż jest to idealne miejsce na rozegranie rund lig niższej rangi gdzie osoby początkujące mogłyby ze sobą rywalizować.


fot. Tomek Lechowicz


Wjazd na tor.
Co jeśli chcemy podriftować po torze Biłgoraj? Możemy zapisać się na jedną z rund Rally Sprint, i nie patrząc na czas, latać bokiem swoje dwa okrążenia. Organizatorzy już do tego przywykli, więc nikt nie będzie na nas krzywo patrzył.
Druga opcja to wynajęcie toru. Musimy wtedy skontaktować się i umówić z Panem Krzysztofem Burym. Niestety nie zawsze udaje się wynająć tor, czasami z powodu np. zbliżających się zawodów kartingowych kierownik za żadną cenę nie wypożyczy obiektu. Jeśli jednak nam się poszczęści i znajdziemy dogodny termin, to dalej jest już z górki. Po przyjeździe na tor czeka nas podpisanie oświadczenie, w którym cała odpowiedzialność bierzemy na siebie. Ceny są różne ale przeważnie jest to 100 zł za cały dzień.
Wybierając się do Biłgoraja należy pamiętać, iż asfalt na tutejszym torze bardzo lubi opony, tak więc jeżdżąc na wulkanizacyjnych odpadach może zdarzyć się iż po 2 okrążeniach musimy zjechać na wymianę kół.Warto również uważać na wypadniecie z toru, często zdarza się iż pobocze jest strome, już rozkopane, co może doprowadzić nawet do dachowania.
Mimo to uważam, iż jest to naprawdę dobra miejscówka, i każdy kto lubi sobie poupalać powinien ją odwiedzić.

Tak było na zeszłorocznym spotkaniu Turbokillersów z Podkarpacia :lol:


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Następne wydarzenie klubowe
Konkurs na 15 lecie???

Czy wiesz że:

Współpracujemy z:

Ostatnie tematy
» Jaka turbinę wybrać do SR
» Licznik s13
» mocowania przewodów hamulcowych
» [K] Turbina gt25 do CA18det
» Elektryka szyb
» [K] Komplet chlapaczy do S13
» T28 Garrett
» Łapy silnika 200sx s13/240sx
» Skrzynia manual od 300zx TT
» Kupię Kierownice sportowe, przyciski klaksonu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group