S13 - Erison

Zaczynamy z cyklem prezentującym auta należące do Turbokillerskiej społeczności. Postaramy się pokazać w skrócie wszystko poczynając od modyfikacji a kończąc na historii. Część z nich będzie na pewno uzupełnieniem tego co wisi u wszystkich na ścianach czyli naszego kalendarza. Według tej zasady przybliżamy Nissana ze stycznia, czyli S13tkę od Erisona.

Historia auta.

Marcin jeżdżąc S12 wujka tak bardzo wczuł się w tylny napęd, że szybko zdecydował się na zakup RWD. Po rocznej lekturze forum padło na rozwiązanie budżetowe, ale dzięki w pełni wyposażonemu garażowi i wujkom służącym pomocą auto zostało kompleksowo odrestaurowane według zasady build not bought.Jest to S13 z 1990 składany w 1996 w Niemczech. Kupiony bez turbiny z dolotem zrobionym na krótko aby dało się jeździć. Brak turbo nie przesądzał o kiepskim stanie jednostki napędowej, gdyż jak twierdzi Erison nie było słychać panewek ani nie kopcił. Buda wyglądała nie ciekawie - mnóstwo rdzy i pęknięta przy lewym przednim kole zaraz przy turbinie wzdłuż podłużnicy.

W pierwszej kolejności zrobiono progi, podłużnice, kielichy, zbiornik paliwa, a na końcu komorę silnika - wszystko to Marcin przygotowywał sam do malowania.

Nissan przeszedł kompleksowe odrestaurowanie blach, podwozie zostało zakonserwowane, po czym na pokład wleciało zawieszenie, zaspawany dyfer, poliftowe hamulce i poliuretany.W trakcie prac blacharskich doszło body,a po nim gwint, kubełki i parę dodatków silnikowych, które po poskładaniu do kupy wylądowały razem z serduchem w aucie.Nissan doczekał się również foteli kubełkowych, których odświeżeniem zajęła się babcia Erisona :)

Auto po roku ciężkiej pracy wyjechało w takiej postaci:

Późniejsze mody:
Sprzęgło wzmocnie, tarcza spiekowa 4 łapkowa
Rota P45R
Przepustnica KA24E
IC + Chłodnica
Chłodnica oleju
Nowy zestaw hamulców: przód GTR, tył S14

Nissan zaliczył smutną przygodę podczas tripu na mazurach, ale w obecnej formie jeździ i prezentuje się bardzo dobrze:

Warto podkreślić i docenić fakt, że jest to projekt zbudowany praktycznie od podstaw przez właściciela.Więcej o samochodzie przeczytacie TUTAJ.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Następne wydarzenie klubowe
Konkurs na 15 lecie???

Czy wiesz że:

Współpracujemy z:

Ostatnie tematy
» Różne tuningowe oraz uniwersalne części do nissanów i innyc
» 5x DEFI oryginalne kompletne / inne
» Tani dobry nowy gwint do s13 i s14
» Zawieszenie gwintowane D2 RACING i DGR s13 / s14
» Grube chłodnice wody s13 i s14 / EVO, Subaru, civic
» Prędkościomierze cyfrowe GPS HUD
» Błotnik lewy przód i wnętrze bagażnika do S13
» 300zx Żeliwo a/r 0.63
» S13 CA18 przeplywomierz
» Zlot Turbokillers 2019


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group