Miejscówka - droga Ojców/Pieskowa skała (mysza)
Pierwsza odsłona cyklu prezentującego (bardziej, bądź mniej) ciekawe miejsca/trasy/place gdzie można wybrać się nissanem w celach upalania, fotografowania, czy jazdy.

Miejscówka: Pieskowa Skała – Ojców

Lokalizacja:
Cel: foto/video/przejażdżka

Długość - ok.28km, z czego najwięcej frajdy daje ok. 8km (fragment pomiędzy B-E) - ale wystarczy zawrócić pod zamkiem i pojechać ponownie najlepszy odcinek zamiast zwiedzać całą drogę.

Adam "Drzwi wyrywa z korzeniami" Kornacki określił ją jako jedną z najlepszych tras do testowania samochodów. Czy tak jest w turbokillerskim przypadku? To już zależy od tego, co rozumiemy poprzez testowanie samochodu. Duży ruch aut jak i grupy turystów urządzających sobie piesze wycieczki powinny skutecznie odstraszyć amatorów jazdy bokiem. Trasa ta jest stworzona wręcz po to, żeby przejechać się nissanem, poczuć jego prowadzenie w zakrętach i podziwiać wspaniałe widoki tocząc się po asfalcie, który jak na polskie warunki stoi na wysokim poziomie.Zjeżdżając z trasy Kraków - Olkusz musimy najpierw przemęczyć się przez dziury na odcinku 6km i dopiero po minięciu zamku Ojców (nie widocznego z drogi), możemy wyjechać na start bardzo krętej, wąskiej i zaskakująco równej drogi.Za znakiem skręcamy w lewo i od tego momentu możemy rozkoszować się zakrętami, równą jak stół drogą i widokami takimi jak maczuga Herkulesa czy zamek w Pieskowej Skale. Amatorzy czerpania przyjemności z jazdy powinni pamiętać o zabraniu sprzętu nagrywającego, gdyż trasa nadaje się idealnie na nakręcenie spokojnego video prezentującego samochód. Tam właśnie powstało wiele odcinków programu Moto On na TVN TURBO i właśnie ta droga służyła jako tło do pokazania najdroższych modeli samochodów.Różnorodność kolorów na jesieni, czy jasne skały skontrastowane z intensywną zielenią w lecie tworzą te miejsce atrakcyjne całym rokiem - wystarczy, aby nie padało i każda pora jest dobra, by zabrać tam auto i aparat/y lub kamerę/y. Miejsca takie jak kaplica na wodzie mogą zapewnić nam ciekawe tło przy fotografowaniu - musimy mieć jednak na uwadze, że ze względu na atrakcyjność całej 'miejscówki' trzeba się tam wybrać poza godzinami urzędowania turystów (późny wieczór wskazany) - po prostu nikt nam nie wejdzie w kadr ;)

Pod samym zamkiem w Pieskowej też znajdzie się miejsce, w którym uchwycimy zarówno auto jak i zamek - trzeba tylko trochę pokombinować.

Wybierając się naprzejażdżkę zawsze możemy zrobić sobie przystanek, zwiedzić parę zabytków, zjeść coś w restauracji i wrócić do Krakowa, albo udać się do Olkusza dalszym fragmentem tej drogi (zdecydowanie polecamy jednak powrót tą samą trasą). Jest to miejsce idealne, jeśli nie mamy ochoty upalać, a potrzeba przejechania się dla zabicia czasu skutecznie pcha nas do garażu. Trasa ta mimo krótkiego odcinka nawet po wielu przejazdach nie potrafi się znudzić.

Znasz ciekawe miejsce? Chcesz się nim podzielić z innymi killersami? Daj znać tutaj.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Następne wydarzenie klubowe
Konkurs na 15 lecie???

Czy wiesz że:

Współpracujemy z:

Ostatnie tematy
» Skyline r33 rb25det diff problem
» z32 300zx NA swap na TT
» Pasy bezpieczeństwa 200sx s13
» nissan silvia spec s
» Drifty na plaży
» Swap i mod hamulcy s13
» zaciski hamulcowe tył
» Deska rozdzielcza 200sx s14/s14a.
» Kartka z kalendarza : Październik 2019
» Zakup Grupowy zawieszeń ISC -edycja XVII Ogólno Europejski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group