180sx/200sx/240sx (MEFisto087)
Nie każdy wie że nasza ukochana s13 fabrycznie występowała aż w 8 wersjach nadwoziowych oferowanych z 6 silnikami i dwoma rodzajami skrzyni biegów .

Tym razem zajmiemy się "najpospolitszą" (jeżeli w ogóle można tak się odnieść do tego auta ) odmianą s13 czyli nadwoziem hatchback/ fastback(nazwa używana w USA gdzie dostępne było również coupe ale to w kolejnej odsłonie). W Japonii od początku była to droższa odmian s13 choć by ze względu na przednie światła typu pop-up (otwierane), dużo większą przeszkloną przestrzeń kabiny seryjne 15" oraz elektryczne szyby i lusterka w każdej opcji wyposażenia i nie był oferowany z ca18de który to występował w Silvii(przyp. red. Silvia J's ca18de seryjne stalowe 14" brak elektryki). Ta odmiana doczekała się dwóch liftów nadwozia. Zaczynamy jak to zazwyczaj było do początku, czyli najstarszej wersji.


Zen-ki (u nas popularnie zwany przedlift) produkowane od 1989 do końca 1991 lecz sprzedaż zen-ki prowadzono do wyczerpania zapasów co nastąpiło pod koniec 1992r.

Zen-ki był dostępny z silnikami ca18det (167 hp (124kw) 228 Nm) od 1989 do 1994 - nie dostępny w USA (w Japonii oferowany tylko do 1991r), KA24E (140 hp (100 kW) 220 Nm) od ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 11 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Rise of the GTR


Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Gość nad gościami - Neo2005
Kolejna osoba przepytana - tym razem Neo2005, z którym część z was na pewno miała styczność szczególnie jeśli chodzi o zakupy części ;)1. Od jak dawna na forum?
Na forum jestem od Maja 2008.

2. Pierwsze auto
Pierwszy moim samochodem był fiacik punto 1.

3. Pierwsze mody
Pierwsze mody zaczęły się oczywiście z 200sx s13, był to mój drugi samochód i mam go aż do dzisiaj - cały czas coś się w nim modyfikuje :)

4. Pierwszy wypadek
Wspomniany pierwszy samochód. Miałem go 16 godzin po czym było bummm no i na złom :) Lekka stłuczka ale nie chciałem tego robić.

5. Nissany w posiadanu?
1 - już blisko 5 lat

6. Built or Bought?
Na nissana był ograniczony budżet więc był wybór albo kupić ładną budą najlepiej bez silnika lub już modzony ale w słabym stanie blacharskim. Wybrałem to pierwsze i zaczęły się mody napędu, hebli, zawieszenia :)

7. Drift/drag czy lans?
Oczywiście na początku lasn "zobaczcie jaki to ja mam samochód" Ale nie trwało to długo. Chociaż nacisk na moc też był.

8. Najgłupsza przeróbka w nissanie
Nie było ich zbyt wiele ale raczej zrobienie łącznika do dolotu z kilku rodzai taśm :) i tak się rozpadł jak dostał temperatury :)

9. Perełka Tw...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Jay Leno's Garage - Datsun 510


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kolejny mocny Sky


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

S30 z RB30

Materiały kompozytowe i aluminium to chyba ostatnie rzeczy na świecie które można powiązać z klasycznym samochodem. Jednakże w przypadku Watanabe z Rocky Auto to właśnie te materiały zostały użyte do wykonania najbardziej unikatowej modernizacji auta w celu nadania mu powiewu świeżości. W tym momencie ortodoksyjni fani marki zaczną patrzeć krzywo na przedstawione modyfikacje, ale w Rocky Auto nie chodzi o zadowolenie wszystkich.

Poza tym auta takie jak S30 i tak są dość mocno modyfikowane. Rocky Auto wykonało dokładnie to samo z małym dodatkiem, który idealnie wpasowuje się w przedstawiony projekt.

Odstawiając carbon na później, na początku skupimy się na dźwięku, który wydobywa się spod maski. Wyjątkowo szorstki dźwięk rzędowej szóstki zwraca uwagę w przypadku tej S30, a smaku dodają mu z pewnością dolot i wydech. Ciężko określić co dokładnie za tym stoi …

…dopóki nie spojrzy się na sam silnik. Rury kolektora wydechowego skierowane ku górze są typowo w stylu S20, natomiast pokrywa zaworów świadczy o t...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 6 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Ordynarna RX7


Komentarze: 4 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Rising Sun na aucie - za i przeciw (mysza)
Flaga Rising Sun – dla jednych symbol JDM, dla innych japońska swastyka.
Czy warto iść w ślady panujących trendów i ozdabiać nią swoje auta, czy może być poza tą grupą i odciąć się od tego symbolu mając na względzie jego historyczną przeszłość?


Rising Sun a historia.
Kyokujitsu-ki (dosłownie "sztandar wschodzącego słońca") była używana jako flaga wojenna przez Cesarską Armię Japońską. Dzisiaj Japonia oficjalnie nie posiada armii, natomiast Armia Cesarska używała właśnie tej flagi do końca 2 Wojny Światowej. Jest ona tym samym ściśle związana z działaniami Japonii w trakcie wojny co czyni ją obraźliwą w krajach, które z Japonią miały do czynienia. Najlepszym przykładem jest fakt, iż podczas olimpiady w Pekinie Japońscy kibice zostali poproszeni przez władze Chin o nie używanie tej flagi aby nie wywoływać skandalu.
Aby bardziej zrozumieć historyczną przeszłość i obecny negatywny odbiór tego symbolu wypadałoby skupić się w takim razie na tych, którzy go używali a dokładniej na ich dokonaniach. Patrząc na podręcznikowe fakty historyczne raczej nie znajdziemy powodów, żeby od razu znienawidzić Rising Sun. Musiało zatem wydarzyć się coś innego. Coś co innym osobom dało wyraźne powody aby postawić Rising Sun na równi ze swastyką. Takimi wydarzeniami mogą...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 8 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

XCAR - classic car garage


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Gość nad gościami, czyli 100 pytań do... kaszuba
Uwzględniając prośby kilku osób publikujemy tym razem rozmowę z jednym z sympatyków. Jego wiedza o klubie, pozwoliła mu na zajęcie podium w konkursie TK. Powitajmy zatem kaszuba:


1. Od jak dawna na forum?
Na forum zarejestrowałem się w kwietniu 2007 roku, wtedy jeszcze pod inna nazwą użytkownika lecz profil ten sam…już nie pamiętam nazwy.

2. Pierwsze auto
Wbrew opiniom, że s13 nie nadaje się na pierwsze auto …. moim pierwszym autem był właśnie nissan s13 :)

3. Pierwsze mody
Pierwszym modem była wymiana silnika abym w ogóle mógł jeździć.

4. Pierwsze zabite turbo?
T25

5.Nissany w posiadanu?
Tylko s13, wciąż ta sama.
(fotka ordynarnego garażu - prace nad nissanem)


6. Co wolisz - tuning czy druting?
Oczywiście tuning, chociaż druting to również element tjunigu i myślę, że wiele osób się o tym przekonało.

7. Drift - na ulicy/na konsoli/na torze?
Jeśli tylko trochę kontrolowany poślizg można nazwać driftem to wybieram drift na ulicy.

8. Built or Bought?
Zdecydowanie Built, jedyną rzeczą, której nie zrobiłem przy ni...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Następne wydarzenie klubowe
Konkurs na 15 lecie???

Czy wiesz że:

Współpracujemy z:

Ostatnie tematy
» [D22] Nissan Pickup
» Kalendarz 2020 - Zapisy i wpłaty
» Różne tuningowe oraz uniwersalne części do nissanów i innyc
» 5x DEFI oryginalne kompletne / inne
» Tani dobry nowy gwint do s13 i s14
» Grube chłodnice wody s13 i s14 / EVO, Subaru, civic
» Zawieszenie gwintowane D2 RACING i DGR s13 / s14
» Prędkościomierze cyfrowe GPS HUD
» S 2jz GE (bez vvti)
» Opinia kazio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group