Poprzedni temat «» Następny temat
Remont silnika
Autor Wiadomość
siajbus

30 TurboCash
Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 22:01   

mlodyrumak17 napisał/a:
ODINN napisał/a:
za 2k kupiles???

hy :mrgreen:

za 1900zł z walniętą panewą ale kupuje drugą za 1500zł zatartą na pierścieniach :mrgreen:

ale wracając do tematu remontów co kryje się pod pojęciem osiowania bloku, czemu to służy? gdzie to najlepiej zrobić i czy droga taka przyjemność ?
jeśli blok bedzie przegrzany w pewnym miejscu to trzeba go wyosiować ja właśnie jestem po remącie całego silnika i osiowanie kosztoało mnie 200 zł

dark 

222 TurboCash
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009 21:45   

jeden blok jest taki sobie, drugi tez wiec jest decyzja zeby tulejowac blok pod nominalne tloki , tylko kwestia czy do ma prawo bytu przy 300 konikach??

SEBA200SX 

1488 TurboCash
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011 18:23   

dawno tu nikt nie pisał...
mam pytanie -czy po wymianie panewek (ACL racing i szlif wału oczywiście)oprócz tego rozrząd ,olej itp
trzeba docierać silnik :?:
panewki sie napewno muszą delikatnie dotrzeć/ułożyć ale czy trzeba zalać mineral i po paruset km zmienić na np.motul 300v :?: czy poprostu nie pałować na początku i będzie git :)
dzx za odp
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."

szaman 

5760 TurboCash
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011 18:39   

po szlifie walu i nowych panewkach zmienilem olej dosyc szybko chyba niecale 100km, bo rozny syf po skladaniu silnika sie moze zebrac, co do docierania to panewki sie nie docieraja wiec po dobrym zlozeniu mozna normalnie jezdzic, zalecana ostroznosc na poczatku i czeste kontrole pod maska dla pewnosci ze remont jest zrobiony ok :)
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.

sobi 

772 TurboCash
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011 20:19   

SEBA200SX ja miałem identyczna sytuacje z silnikiem jak u ciebie(szlif wału, pierscienie, rozrzad, głowica). po zlozeniu pierwsze 300 km w miare łagodnie i olej 10w-40, zeby sobie wypłukało to co zostało po składaniu i silnik sie ułozył. po 300 km zalałem 10w-60 i stopniowo dokładam... na razie mam ok 700 km i wszystko działa jak nalezy

Ban0ff 

4025 TurboCash
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011 20:56   

ja skladalem RB na nominalnych panewach wiec szlif nie zawsze jest konieczny, zrobilem 50km spokojnie i pozniej lekko nie mial, panewek nie trzeba docierac bo jakby tak bylo juz mialbym skonczony silnik, trzeba uwazac przy pierwszym odpale, dobrze nasmarowac panewy podczas skladania, przed pierwszym odpalem odkrecic swiece i krecic rozrusznikiem az kontrolka cisnienia oleju zgasnie.
Druga sprawa jak szlifierz spierdzieli robote i zrobi za duzy luz to najlepsze oleje nie pomoga

S13 2JZ / 730HP 820NM

Pieronek 

304 TurboCash
Wysłany: Sro 12 Sty, 2011 19:56   

ja tez skladalem CA na nominalnych panewach, zrolilem juz 3k i wszystko jest cacy, docieralem go jakies 700km

Odpowiedz do tematu