Poprzedni temat «» Następny temat
Chce zbudować s13 do drifu
Autor Wiadomość
drpain
[Usunięty]

0 TurboCash
  Wysłany: Pon 15 Sty, 2007 19:44   Chce zbudować s13 do drifu

heja.mam s13:evil:(1991r 160.000KM),od dwuch lat.Nieoszczędzałem go i niemam zabardzo pojęcia co tam siedzi w nim,robiłem w nim tylko obsługe,wkońcu zawias,turbo zaczeło się sypać,nie chce go sprzedawać...chce się nim ślizgać.Co i jak i u kogo poprzerabiać żeby to miało ręce i nogi...Z góry dzięki za koknkretne odpowiedzi.pozdro
Ps:dopisujcie ceny części/uslug..

Bakem0n0
[Usunięty]

0 TurboCash
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007 20:04   

Cytat:
160.000KM

o ku*** :))) wlasciwie to powinienes byc mistrzem dragu juz w tej chwili... nie podlatuje ci bryczka, tak przy 400 km/h ... ?

jak chcesz sie slizgac - remont, byc moze kucie. zalezy na ile chcesz go napompowac. pod najtansze przygotowanie bryczki, musisz miec gdzies 7 tys zl, wliczajac w to remont ktory bedzie cie kosztowal okolo 3 tys, moze mniej, zalezy co napsules w srodku. w teorii standardowa turbawka powinna ci styknac, ale znajac zycie jest juz zajechana... wiec dodaj sobie do kosztow. zostaje ci jakies 3 tys na zabawe z zawieszeniem, szpera itd... moze sie uda jak bedziesz robic wiekszosc roboty sam.
A jak masz kase nieograniczona, to takie same mozliwosci przed toba stoja... nieograniczone... :)
Ostatnio zmieniony przez Bakem0n0 Pon 15 Sty, 2007 20:16, w całości zmieniany 1 raz  

Husar 

412 TurboCash
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007 20:07   

I co mamy jeszcze zebrać "czarnuchów" (nie chodzi o murzynów) i zbudować ci to auto?

No offence ale jak byś troszkę przejął się sprawą to zauważył byś że na samym dole działu Drifting jest topic [TEORIA] Driftowóz i jest tam całkiem sporo napisane o budowaniu driftmaszinu.

Jeśli coś tam jest niejasne dla ciebie to wtedy rób topic z konkretnymi pytaniami.

ToM 

121 TurboCash
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007 02:52   

No za 7tys to sie za wiele nie zrobi :) Chyba ze mega Drift-Drut ;)
>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...

Bakem0n0
[Usunięty]

0 TurboCash
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007 17:56   

ToM napisał/a:
No za 7tys to sie za wiele nie zrobi :) Chyba ze mega Drift-Drut ;)

"da sie" :) niekoniecznie taki straszny drut musi byc - ciecie po kosztach, + czesci uzywane, robota wlasna.

no ale trzeba miec na uwadze, ze baza pod takie cos nie moze sie rozpadac w rekach...

a propo mega drift drutow - w UK robia czasem wlasnie takie zawody - kupuja jakies zdechle tylnonapedowce i jada nimi na specjalnie przygotowane zawody - co prawda czesc nawet nie dojezdza... ale mysle ze fajnie jest zakatowac druto-trupa za 100F (albo mniej...)

Krzysiu

0 TurboCash
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007 18:07   

a ja chce zeby ludzie wkoncu nauczyli sie uzywac opcji szukaj i nie zadawali tych samych pytan po 300 razy

flipczw 

44 TurboCash
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007 20:53   

hej!od niedawna jestem posiadaczem s13...pytanie-czy z zaspawanym na stale moscie da sie normalnie jezdzic?

pq 

4 TurboCash
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007 21:42   

flipczw napisał/a:
hej!od niedawna jestem posiadaczem s13...pytanie-czy z zaspawanym na stale moscie da sie normalnie jezdzic?

odpowiedź brzmi TAK
skręcać NIE
chyba że na lawecie :D
ale i tak polecam bo jestem fanem radykalnych rozwiązań
zespawany most oprócz obiektywnych minusów ma także wiele plusów

flipczw 

44 TurboCash
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007 21:51   

czyli jak tym autem mam dojezdzac do pracy to nie radzilbys mi tego robic

pq 

4 TurboCash
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007 22:02   

flipczw napisał/a:
czyli jak tym autem mam dojezdzac do pracy to nie radzilbys mi tego robic

raczej nie, może być to troszkę uciążliwe.

flipczw 

44 TurboCash
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007 22:32   

ale co sie bedzie dzialo z autem?ciezko to bedzie opanowac? Nie stac mnie za bardzo na szpere wyczynowa a co myslisz o seryjnej od s14?

pq 

4 TurboCash
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007 22:48   

flipczw napisał/a:
ale co sie bedzie dzialo z autem?ciezko to bedzie opanowac? Nie stac mnie za bardzo na szpere wyczynowa a co myslisz o seryjnej od s14?

co się będzie działo:
widziałeś jak skręca tramwaj-nie skręca bo ma połaczone ze sobą na sztywno koła po obu stronach. ( gdzy zawraca z podwzia wydobywa sie pisk tartego metalu )
fizyka: koło po wewnętrznej stonie okręgu kręci się wolniej niż to po zewnętrznej stronie ( bo ma do pokonania krótszą drogę w tym samym czasie )
jeśli koła masz połaczone na stałe to albo idziesz poślizgiem, albo skręcasz z wielkim bulem piszcząc oponami.
Jeżdząc tak na co dzień nadwyrężasz most, jego mocowanie, całe tylne zawieszenie, zabijasz opony,
zakup seryjnej szpery od s14 jest złotym środkiem pomiędzy ceną a efektem ( ale niestety przy drifcie nie da takiego efektu jak wersja drut czyli zespawany most ) lub profi szpera
pozdro

kamil 

0 TurboCash
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007 23:15   

pq napisał/a:
flipczw napisał/a:

odpowiedź brzmi TAK
skręcać NIE
chyba że na lawecie :D
ale i tak polecam bo jestem fanem radykalnych rozwiązań
zespawany most oprócz obiektywnych minusów ma także wiele plusów

Normalnie jestem twoim fanem za tą wypowiedź :)

Co do organów z s14 to cziko już nie raz się w to bawił i może posiadać ów element driftujący :)

ToM 

121 TurboCash
Wysłany: Sob 17 Lut, 2007 02:46   

No jezdzic sie da z zaspawanym w sumie dopuki nie odkrecisz kol ;) Choc moze to byc troche stresujace w ruchu miejskim.

W sumie na poczatek do driftu to ja bym mimo wszystko polecal przekladke szpery z s14 (chodzi o s13). Ta szpera na poczatek jest ok i wybacza wiele bledow, na zaspawanym lub KAZ tak latwo juz nie ma i bledy koncza sie ladnym spinem :)
>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...

mart

7 TurboCash
Wysłany: Nie 18 Lut, 2007 17:17   

ja mam elektroszpere i

nienawidze jezdzic po miescie /zakupy/itp
a jak juz jedziesz z kims to sie na ciebie patrzy za kazdym razemkiedy skrecasz

ale jest fajnie na torze-o wiele latwiej sie slizga.

jednak u mnie jak nie bylo luzow na wale/polosiach/mocowaniach-to teraz jednym kolem w stosunku do 2giego moge zrobic ok 1/4 obrotu

wiec moje zdanie jest takie-zaspawana na tor-OK
na codzien-bardzo ucialiwa

dzis na szrocie znalazlem 3 s14 jeszcze ze szperami i cena 150f (UK) za sztuke wiec szybko sobie taka sprawie

Odpowiedz do tematu