Poprzedni temat «» Następny temat
Laminaty
Autor Wiadomość
owca221 

404 TurboCash
Wysłany: Sro 21 Sie, 2013 21:05   Laminaty

Witam,

przejrzałem tematy o laminatach i nie znalazłem tego co mnie trapi dlatego otwieram. dla uporządkowania po kolei:

1. Mocowanie laminatów. Jakie macie sposoby żeby było solidnie. Wymyśliłem ze najlepiej byłoby na piankę. Wiem że potem z demontażem problem. Mimo wszystko chyba tak najlepiej ale pianka ciągnie wilgoć a co z tym idzie wiadomo. Macie jakie inne patenty na montaż progów i nadkoli?

2. malowanie. Jakie macie doświadczenia z lakierowaniem laminatów. Wiadomo że jest to miękki materiał który przy 150km/h pracuje dość mocno. Zastanawiam się czy to malować lakierem, plastidipem czy może okleić? Ponieważ maskę mam made in Poland jej powierzchnia jest daleka od ideału wiec żeby to zgubić musi być w 100% mat. I tu pytanie 2 czym i jak lakierować/malować

Dzięki za pomoc i podpowiedzi.

pozdro
O

Saqu 

1928 TurboCash
Wysłany: Sro 21 Sie, 2013 21:28   

klej do szyb albo masa poliuretanowa uszczelniająca bardzo dobrze klei.

malowanie jak normalny element, jak masz nie równo, to szpachel, podkład na pistolet, i normalnie co tam chcesz metalic, perła czy akryl jakiś...

te pianki budowlane chyba nie ciągną wilgoci. ale pewien nie jestem

Tadzik 

784 TurboCash
Wysłany: Czw 22 Sie, 2013 12:11   

elegancko na nity można zrobić! nie ma bata żeby się oderwało! ;) ja mam tak u siebie ;)

hiszpan 

880 TurboCash
Wysłany: Czw 22 Sie, 2013 15:12   

Ja mam na klej do szyb:) Tylko lepiej nie dawać go za grubo bo później z dociśnięciem na równo jest problem:) Reszta marnie wykończona szpachlem;p
Co do malowania to czym chcesz malujesz:) tyle że do laminatu najpierw powinien iść specjalny podkład do plastiku z drobinkami aluminium.
A i radzę po pomalowaniu baza i 1 warstwa klaru odczekać:)
Ja położyłem za szybko drugą warstwę klaru i się zważyło:D ale wszystkim mówię że tak miało być:D

Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi:)

AAA i ważna rzecz jak szpachlujesz to pamiętaj że szpachel po czasie osiada (opada)

claysman 

2253 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013 21:25   

Jeśli masz laminaty od RPM shop, zwykły podkład wypełniający i na to baza lub akryl.
Nie potrzeba żadnych polepszaczy przyczepności, czy podkładów na plastiki czy żywice.
Montowanie najlepiej na nity i zaklejenie szpar pomiędzy laminatem i blachą pastą wypełniającą.

https://www.facebook.com/LakierniaUkleja

darek8955 

445 TurboCash
Wysłany: Sob 09 Lis, 2013 01:11   

Odświeżam. Podkład z drobinkami aluminium?? Powinniście założyć nowe okno pod tytułem Przygotowanie elementów oraz lakiernictwo!! Nie ma czegoś takiego jak podkład na plastik z drobinkami aluminium.Do laminatów najbezpieczniej użyć szpachle do tworzyw sztucznych, dlatego, że jest ona bardziej elastyczna niż zwykła szpachla, a siada dlatego że nie jest wygrzana w odpowiedniej temp.Potem należy położyć 1 warstwę podkładu do tworzyw sztucznych, może być cienka, byle nie przedobrzyć i nie zrobić zacieków. Podkładu takiego się już nie rozcieńcza( jest on wystarczająco rzadki). dopiero kolejnym krokiem jest położenie podkładu akrylowego wypełniającego, bądź mokro w mokro. potem kładziemy kolor. Gdyby ktoś potrzebował rad odnośnie lakierowania to pisać!!

Andy 

2368 TurboCash
Wysłany: Sob 09 Lis, 2013 02:29   

Rtuber mial poszerzenia jak i lote "krolika" zalozone na nity i dodatkowo silikonem podklejone zeby nie zaciekalo...

jak pozniej zdejmowalismy to wszystko... to mimo ze nity wszystkie byly rozwiercony i powybijane... za cholere nie dalo sie zdiac laminatow -> trzeba bylo nozem od blachy auta odcinac w miejscu laczenia silikonem :D

sadze ze bylo zrobione wystarczajaco porzadnie :D

As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen

rtuber 

1820 TurboCash
Wysłany: Sob 09 Lis, 2013 16:39   

dokładnie jak pisze Andy, było wystarczająco porządnie i na samym silikonie też dobrze by trzymało :)

Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!

darek8955 

445 TurboCash
Wysłany: Nie 10 Lis, 2013 00:08   

przyklejajcie na co chcecie :P opisałem wam jak przygotować pod lakierowanie. Pozdrawiam;)

Tadzik 

784 TurboCash
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014 15:09   

sorki, że odgrzewam, ale jak wypełniacie tą "dziurę" przy wlewie paliwa, między blachą a poszerzeniem?? ;)

st4t1c 

821 TurboCash
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014 15:28   

Tadzik napisał/a:
sorki, że odgrzewam, ale jak wypełniacie tą "dziurę" przy wlewie paliwa, między blachą a poszerzeniem?? ;)

Chyba nie wypełniają, raczej laminat "przewiduje" fakt szpary i są porobione tam "ścianki".

Tadzik 

784 TurboCash
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014 15:47   

no mi te ścianki laminatu nie dotykają do blachy...;/ to albo ja coś źle założyłem albo nie wiem ;p

Binio_ 

13150 TurboCash
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014 17:09   

Mozna klapke dac na zewnatrz ;)

Tadzik 

784 TurboCash
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014 17:37   

no wiem wiem, ale i tak chciałbym się pozbyć tej "dziury" ;)

szaman 

5760 TurboCash
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014 20:10   

ale po co? po lekkiej korekcie zawiasu klapki montujesz ja na laminat i wyglada jak ori w blaszanym , pozniej jeszcze pozostaje kwestia tego jezyka do blokowania, trza go wydluzyc albo uzyc patentu jakiegos ;)
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.

Odpowiedz do tematu