Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: TiGRA
Pon 25 Maj, 2009 17:16
Przenosiny akumulatora
Autor Wiadomość
mniam 

1 TurboCash
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006 13:09   Przenosiny akumulatora

Wiem, ze wielu z szanownych uzytkownikow forum ma akumulator przeniesiony do bagaznika...
jakiej srednicy powinien byc przewod ? czy zyla 33mm2 bedzie oki ?
moze ktos ma doswiadczenie tez jakiej dlugosci powinien byc do S14
moze jakies hint's and tips jak to zrobic, np gdzie przebic sie z przewodem przez grodz, ktoredy poprowadzic kable itp...

nitrokiller 

24 TurboCash
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006 13:28   

Najlepiej zastosować przewód od spawarki grubość samej miedzi w kablu to 10mm a cały kabel grubość 14 mm czyli po 2mm na ściankę. Przewód od spawarki jest bardzo miękki i łatwo dostepny w sklepach z artykułami spawalniczymi. Dziurę wiercimy pod schowkiem odkrywając matę głuszącą, jest tam takie przegłębienie. Dziura powinna być trochę większa aby mógl przejść przewód w peszlu 16mm. Jesteśmy w komorze silnika tam odcinamy kable plusowe i podłączmy je do0 naszego nowego kabla za pomocą rozgałęźnika masowego z car audio. Musimy oczywiście zdjąć fotele aby mieć łatwiejszy dostęp do podłogi.Kabel mocujemy jak największą ilością opasek zaciskowych aby sie nie przetarł. Musimy rozebrac plastikowy boczek tylny po stronie pasażera i tam przeprowadzamy kabel do tylu nad nadkolem, wychodzimy w bagażniku. Pozostaje nam tylko kupic klemy i podłączyć masę do karoserii ja dalem pod pasy za pomocą dużego oczka i kabla od spawarki super sie sprawdza. Polecam.[/list]

Rafi 

82 TurboCash
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006 13:32   

styka 10mm/2 ja bym osobiscie kupił red batery mniejsza i zmiesci sie obok rur do icka :)
jakos słabo podoba mi sie aku w bagażniku>ale to moje zdanie. Kable od audio >wolumin klemy i rozdzielacze też i wchodzisz.
redbatery http://www.apexperformanc...aa4ced2492d2cc0
>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem

zgooras 

2 TurboCash
Wysłany: Sro 22 Mar, 2006 00:57   

zalaczam fotke jak to jest u mnie rozwiazane. Kabel audio max jaki byl dostepny /nie wiem dokladnie jaki bo kupowal go mechanik/ zapiety zipami i w miejscach zipow owiniety tasma zeby sie nie przetarl. Coz, u mnie nie ma tepicerki wiec nie zasugeruje ktoredy go poprowadzic...

nismo03.jpg
Plik ściągnięto 92 raz(y) 144,01 KB

suchar 

30 TurboCash
Wysłany: Sro 22 Mar, 2006 07:59   

Moim krnąbrnym zdaniem, aku w bagażniku jest BEZ SENSU.
1. trzeba pociągnać kabla przez całe auto, co w przypadku jakiś niekontaktów tylko utradnia odnalezienie usterki.
2. nie chciałbym wąchać w kabinie oparów gazów, wydzielających się w procesie elektrolizy w aku.
3. zmniejsza się powierzchnia w bagażniku (dla tych, co wożą gruz na pace... )

... 4. (info gratis) rury od dolotu można poprowadzic tak, że nie trzeba wywalać aku.

rysiul123 

4 TurboCash
Wysłany: Sro 07 Maj, 2008 23:24   

Zastanawiam się nad przeniesieniem aku do bagażnika i mam pytanko czy biegun ujemny (-) z aku ciągniecie przewodem do przodu czy też przykręcacie go gdzieś do karoserii ??

andrzejekr 

0 TurboCash
Wysłany: Sro 07 Maj, 2008 23:37   

nitrokiller napisał/a:
Pozostaje nam tylko kupic klemy i podłączyć masę do karoserii ja dalem pod pasy za pomocą dużego oczka i kabla od spawarki super sie sprawdza. Polecam.[/list]

są pewne plusy i minusy przeniesienia aku do bagaznika , z jednej strony mamy luz pod machą a z drugiej aku w bagazniku moze stważac odatkowe zagrożenie , moim skromnym i niefachowym zdaniem troszke to "sztuka dla sztuki" szczególnie w przypadku gdy mozna obejsc sie bez takiego moda :mrgreen:

rysiul123 

4 TurboCash
Wysłany: Sro 07 Maj, 2008 23:46   

no przeoczyłem na starośc chyba ślepne :D

Aku chce przenieś z powodu rury od ic bo teraz mam ją mało profesjonalnie zamontowaną :D , a aku mam dosyć nowe i gabarytowo wielki wiec szkoda sie go pozbywać więc najlepiej przenieś je do bagażnika .

roball 

2367 TurboCash
Wysłany: Czw 08 Maj, 2008 00:17   

andrzejekr napisał/a:
nitrokiller napisał/a:
Pozostaje nam tylko kupic klemy i podłączyć masę do karoserii ja dalem pod pasy za pomocą dużego oczka i kabla od spawarki super sie sprawdza. Polecam.[/list]

są pewne plusy i minusy przeniesienia aku do bagaznika , z jednej strony mamy luz pod machą a z drugiej aku w bagazniku moze stważac odatkowe zagrożenie , moim skromnym i niefachowym zdaniem troszke to "sztuka dla sztuki" szczególnie w przypadku gdy mozna obejsc sie bez takiego moda :mrgreen:

żelowy za 650zł i nie ma żadnego niebezpieczeństwa...

ale osobiście problem z miejscem wolę rozwiązywać chłodnicą na zamówienie - wtedy przed chłodnicę wchodzi mi praktycznie dowolny IC a nie muszę się bujać z aku w bagażniku ;)

Mate96 

72 TurboCash
Wysłany: Pon 12 Maj, 2008 08:36   

Ja ciagnolbym 2 przewody zeby nie pojawialy sie jakies duze spadki napiec np. miedzy aku a rozrusznikiem. Z drugiej strony to nie diesel wiec latwiej odpala. 2 sparwa to ekonomia: 2 kable kosztuja 2 razy wiecej

Odpowiedz do tematu