Poprzedni temat «» Następny temat
Auto z kalendarza - Draxan
Autor Wiadomość
mysza 

30475 TurboCash
Wysłany: Wto 23 Lip, 2013 08:32   Auto z kalendarza - Draxan

Już od dziecka lubiłem samochody z zacięciem sportowym, zawsze moją uwagę bardziej przyciągały "przecinaki" niż terenówki ;) .
Pierwszym bardziej sportowym autem w moim życiu była moja Toyota Celica VI GT 2.0 mająca całkiem miłe 175KM (ile zdechło to nie wiem ;) ) . Dzielnie służyła mi około 2 lat, będąc naprawdę miłym bez awaryjnym autem.

Potem wyjechałem do UK i musiałem Celiczkę sprzedać, bo nie planuje powrotu wiec nie było sensu płacić za auto którego używa się raz na rok przez parę dni...

Będąc w UK z racji wyższych zarobków zacząłem się znów rozglądać za jakimś szybszym autem. Mój wybór padł na 200SX S14A, gdyż zawsze mi się to auto podobało, a moc w okolicach 400KM po modach które nie wymagają 2 teczek funtów całkiem do mnie przemawiała :P .

Szukając s14a na eBay zupełnie przypadkiem nadziałem się na Nissana 300zx z32 (po prostu ktoś dopisał do nazwy "NOT 200sx" ) i widząc w jakiej one są tutaj cenie moje plany co do s14a trochę się zmieniły.
Zaczęły się poszukiwania 300ZX :) .

Jak to zwykle bywa, po przejrzeniu pińciuset aukcji na eBay jakoś nic nie zwróciło mojej uwagi i nie zainteresowało na tyle żeby mi się chciało dzwonić i rozmawiać na temat auta.
Zacząłem wiec szukać innych miejsc gdzie mógł bym kupić takie auto, tak znalazłem forum o 300ZX.
Szukałem i szukałem i w końcu trafiła się okazja (a raczej "okazja" jak się potem okazało...), +450 konny 300zx z fajnymi gratami, ale z małym minusem, był w częściach ;) .
Z początku umowa była taka że koleś to sam dla mnie poskłada a ja odbiorę gotowego, ale on się tak do tego zabierał że myślałem że mnie szlag trafi i moja niecierpliwość wzięła górę i postanowiłem że złożę go sam :P . Oczywiście cena poszła odpowiednio w dół.

Po kupnie wyglądał mniej więcej tak :

Buda -

Silnik (nie wiem gdzie ja miałem oczy) -

Jakieś tam graty -

Cóż, nie było już odwrotu więc zabrałem się za budowanie tego złoma ;)

Losowe fotki z przebiegu prac (więcej w moim temacie http://turbokillers.com/t...rbo-vt20452.htm i katalogu ze zdjęciami na picasie) :

Noi skończony pi razy drzwi ;)

Jako że jakoś tak nie trawiłem tego wyglądu to zaczęło się cięcie, szpachlowanie i inne tego typu zabawy które zmieniły wygląd auta na taki:

Po drodze doszedłem do wniosku że coś jest chyba nie tak z tym cudownym (według zapewnień poprzedniego właściciela) silnikiem i chyba uszczelka pod głowicą nie trzyma jak powinna :

Trzeba było kupować inny silnik (okazja była, cale 68 funtów mnie kosztował ;) ) :

Tak wiec po raz kolejny czekała mnie zabawa...

Koniec końców silnik znów wylądował w aucie ;) :

po czym wydmuchało mi uszczelki pod moimi zayebistymi kolektorami z eBaya i musiałem go znów wyjmować :D :D

a potem wkładać z powrotem

I tak do końca świata chyba będzie z tym autem :P :P .

Mógł bym tak pisać i pisać bez końca, ale i tak już się rozpisałem ;) . Tak jak wspominałem ktoś jest głodny większej ilości informacji zapraszam do mojego tematu : http://turbokillers.com/t...rbo-vt20452.htm .

Koniec końców auto nadal nie jest w pełni gotowe, zmieniłem w nim chyba z tysiąc różnych rzeczy ale zawsze coś do roboty się znajdzie :) .

Byłem nim nawet z nudów na wyścigach drag (co było głupim pomysłem ale to inna historia ;) ) :

Aktualne plany to zabrać go w końcu na strojenie na hamowni, ale znów zrobiło się krucho z pracą i plany pewnie po raz kolejny nie wypalą :/ .

Zostaje mi wytrwale brnąć do przodu żeby ukończyć kiedyś ten projekt ;)

Pozdrawiam wasz Draxan ;) ;)

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...

Odpowiedz do tematu