Poprzedni temat «» Następny temat
Auto z kalendarza - szaman
Autor Wiadomość
mysza 

30475 TurboCash
Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 08:47   Auto z kalendarza - szaman

Motoryzacja interesowała mnie odkąd pamiętam, oczywiście było to w mniejszym lub większym stopniu na różnych etapach mojego życia, ale zapędy do szybkich aut i szybkiej jazdy były zawsze.

Podoba mi się powiedzenie: „proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców”.

Historia z nissanem zaczeła się kilka lat temu, chciałem posiadać auto które będzie mi dawać dużo frajdy i którym będzie można się pobawić wszędzie. Dlatego też postanowiłem, że auto będzie RWD, a z dostępnych na rynku w rozsądnych pieniądzach były marki BMW lub Nissan, padło na Nissana.
Kupujac pierwszego 200sx nie miałem pojecia jak duży wpływ wywże na moje życie. Począwszy od tego, że prawie je stracilem przez własną głupotę i brawure za kierownicą nissana, poprzez naukę budowy podzespołów samochodu, naukę ich demontażu, remontu i montażu spowrotem w aucie z zachowaniem poprawnego działania :D , a skończywszy na Tym co mam nadzieje przetrwa nasze Nissany i wiele innych rzeczy czyli przyjaźni i znajmości ludzi o podobnych zainteresowaniach. I to ostatnie jest najfajniejsze bo zainteresowanie motoryzacją napędza przyjaź, a taka przyjaź napędza zainteresowanie motoryzacją – takie perpetum mobile :D

To tyle tutułem wstępu.

Mój obecny nissan został sprowadzony z niemiec z padniętym silnikiem i totalnie zabitą turbiną(grzechotką), dodatkowo pod wierzchnią wartswą blachy okazał się nie mieć progów w tylnej częsci auta tylko ich rdzawe zarysy.

Zamysł był taki, żeby przełożyć silnik z mojego pierwszego nissana, zrobic blacharke i cieszyc się jeżdzącym autem marzeń :D życie to zweryfikowało.

Silnik jak się później okazało miał problemy z trzymaniem ciśnienia oleju, a po inspekcji wewnątrz wyszło, że poza pompą oleju do wymiany i profilaktycznie panewkami miałem jeden tłok z wyłamaną półką miedzy pierścieniami.

Postanowiłem złożyć silnik niskobudżetowo – eksperymentalnie, a na spokojnie poskladać drugi silnik na lepszych komponentach, silniki troche pojezdził, a ja widząc niebieski dymek za autem, myśląc że pada mi turbo (było po regeneracji), zakupilem nową turbinę Garretta GT2560r(GT28R).

Pomiar kompresji pokazał, że kolejny tłok stracił kompresję – wyłamana pólka między pierścieniami poraz drugi, tutaj moje podejrzenie jest takie, że oba tłoki musiały być uszkodzone wcześniej, tylko że ja się nie dopatrzyłem uszkodzeń na tym drugi od razu – a co wyszlo z czasem.

W garażu powoli kompletowałem podzespoły do zmontowania konkretnego silnika, ale nadażyła się okazja nabycia używanego CA18DET z kutymi korbami i tłokami, w zestawie z wiekszymi wtryskami i ECU Masterem DET3, silnik po wrzuceniu do Nissana po pierwszym treningu niestety miał słabe ciśnieni oleju, to jednak mnie już nie zaskoczyło, w garażu czekał wał po szlifie z kompletem panewek, szybka podmiana i auto śmiga aż do dnia dzisiejszego :D

Plan na najbliższy czas to wystroić auto na Nistunie, wiekszych wtryskiwaczach (450) i wiekszej przepływce(Q45), dobrze byłoby się też uzbroić w klatkę bezpieczeństwa.
W najbliższym czasie trzeba będzie jeszcze pomalować nowe przednie koła na zielono :alien:

Poza zmianami w moim obyciu z samochodami, zmieniło się też zastosowanie nissana, początkowo miał być do zabawy, ale bardziej jako auto na co dzień + zabawa,
obecnie nissan jest jako drugie auto służące głównie do wzbudzania pozytywnych emocji na torze, z racji ciągłej rozbudowy auta, nadaje się coraz bardziej na tor a coraz mniej na ulicę, ale jedno nie wyklucza drugiego całkowicie :D

Małe zestawienie postępów wizualnych:

Jedne ze świeższych zdjęć:

Najnowsze mody skrętu spowodowały zmianę przednich kół na węższe oraz dołożenie nakładek na poszerzające błotniki, dla wyrównania linii obrys auta-krawędź felgi ;)

Zlepek z różnych ujęć ze Zlotu TK w Toruniu 2012:

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...

Aniolek 

352 TurboCash
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013 13:44   

ile kucy i momentu na hamowni Ci pokazało?

http://turbokillers.com/t...2870.htm#216521

szaman 

5746 TurboCash
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013 19:16   

320Nm i 267KM :)
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.

Odpowiedz do tematu