Poprzedni temat «» Następny temat
S13 - by Dasiek
Autor Wiadomość
mysza 

30494 TurboCash
Wysłany: Pią 22 Mar, 2013 22:55   S13 - by Dasiek

Przygoda z nissanem rozpoczęła się od poszukiwania samochodu rwd. W myśl zasady "jeżeli ogarniesz tył napęd, ogarniesz każdy", zapragnąłem posiadać auto z napędzaną tylną osią.
Z założenia nie chciałem BMW. "Fura" optycznie miała mi się podobać- innymi słowy chciałem przeżywać to "wow", gdy otwierałem garaż.

Przypadkowo natrafiłem na 200sx'a i... pomijając historię na temat szukania i czytania o samochodzie..... finalnie go kupiłem.

Życie szybko zaczęło weryfikować moje próby z mechaniką i po miechu klepnęła panewka. "Jedyne" pół roku później odpaliłem nissana na nowym nominalnym CA. Nominalny miał tylko w nazwie, bo mechanik-druciarz wyskładał go tak, że olej nie trzymał ciśnienia w "gorących warunkach". Przez 1,5 roku żyłem w błogiej nieświadomości powoli zabijając swój kolejny silnik, który w międzyczasie dostał mody: dolot, wydech, chip stage1, boost (ahh ta nieświadomość).

Jeździł jak wściekły ale tylko w górnym zakresie obrotów.
Wiadomo, podczas eksploatacji silnik się sam nie naprawiał, więc padł niczym japoński samuraj na odcince w Grzybowie.

Nawiasem mówiąc silnik miał wziąć forumowy Mini- tak go poznałem... Nie zdążył go kupić, bo na ostatnim treningu Ca zrobiło bach na polu walki... Na szczęście miałem już odłożoną kasę na kolejny silnik i tak po miesiącu na pokład trafił używany w dobrym stanie sr20det. Matti i Max przerobili i podpięli wiązkę, dzięki czemu udało się go odpalić.

SR'a mam do dziś. Mody nie są imponujące (dolot, wydech, boost) ale ma się dobrze a ciśnienia trzyma w normie :)

Buda- nissan przez 2 lata miał stockowy wygląd.

Jesień 2010

Wiosna 2011

W zeszłym roku nadszedł czas zmian, czyli gruntowny performance. Na Tuning Show przygotowaliśmy: custom body, wyszerzki od Binia, dystans 7 cm, lotkę carbonową o długości 140 cm. Nysa została oklejona w firmie SoulCar.

Auto przyjęło się jak zimny alkohol, na grubo rzucało się w oczy z nowym zestawem kolorów, zamontowanym w lipcu:

Jesienią odszedłem z D1krk, więc zmieniłem barwy. Pomalowanie folii było spontanicznym pomysłem, którego efekt, jak mi się wydawało, nie był tragiczny ;)

Odnośnie tworzenia- nysę wykonuję z fantastyczna, bardzo pomocną ekipą. Dla przykładu wszystkie felgi były malowane sprayami, domowymi sposobami. Wychodziło całkiem fajnie przy minimalnych kosztach.

Zawieszenie: nissan został zakupiony na zawieszeniu Kayaba agx + sprężyny apex. Rok temu został zamontowany gwint isc-n1 i służy aż do dziś.

Tylny wózek trzymają frame coolars.

Przód to inna bajka. Dwa lata jeździłem na skręcie powiększonym o podkładki i regulowane drążki rekreacyjne.

W lutym przerobiliśmy zwrotnice, wydłużyliśmy wahacze, wrzuciliśmy nowe gumy, relokatory maglownicy i... ogólnie działa :)
Odnośnie modów karoserii, w zeszłym roku połataliśmy wszystkie dziury, pospawaliśmy budę i auto zaczęło być sztywne. W tym roku wrzuciliśmy klatkę i zmodyfikowaliśmy cały przód w celu poprawy lokacji chłodnic oraz ergonomii wnętrza. Wylotkę zaliczyły również metalowe nadkola przednie.

Prace postępują dzięki firmie Race autotuning- tam modzimy i tworzymy wszystkie elementy, które znajdą się w nissanie.

S13 ma być torową zabawką ale również musi nadawać się do jazdy po mieście. Jaki będzie finał? Za równy miesiąc będzie można obejrzeć efekt naszych prac.

Więcej materiałów znajdziecie na: http://www.facebook.com/S13user
Stay tuned ;)

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...

Odpowiedz do tematu