Jak zmniejszyc zuzycie paliwa ? :)

Moderator: Moderator

SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

Ja nie pisze o takich sposobach magicznych jak np. z allegro magnetyzery czy inne zabawki po 30 zl bo w to chyba nikt nie wierzy, tym bardziej nie pisac zeby puscic noge z gazu albo calkiem auto zostawic :).

Chodzi mi czy ktos probowal np. jakis dodatkow do paliw, olejow, czy modyfikatora z maksora za 1000zl, teoretycznie np. tez azot zamiast powietrza w oponach zmniejsza spalanie. Odchudzenie auta tez napewno... Ktos zna jakies sposoby, ktos probowal ??

A cos daja feli aluminiowe zamiast seri stalowych??

Kazdy napewno chcial jezdzic szybko i jak najtaniej :D
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Modyfikator maksora to dla mnie taki sam szajs jak magnetyzer z allegro za 30 zeta (po prostu inaczej się nazywa :D )- jedyna różnica to to, że maksor ma lepszy marketing i ciągle go wychwalają w gazetach tuningowych typu GT, a tak na prawde to taki sam szajs jak reszta.
Fele w serii też masz aluminiowe, a zmiana na inne (czyt. większe) pogorszy spalanie bo wsadzisz pewnie szersze, a co za tym idzie potrzebne będą szersze opony -> zwiększone tarcie.
Nie pałuj auta na każdym skrzyżowaniu (jak dla mnie nie ma sensu drag z zagazowaną 318 tylko po to żeby tracić paliwo na nic nie wartego parcha :) ), tylko pozwalaj mu rozwinąć skrzydła kiedy rzeczywiście bedzie ku temu cel i gwarantowana satysfakcja :) , we wszystkich innych momentach noga z gazu i będzie ok :)
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Magnetyzery działają - poszukaj mojego wątku na ten temat,
przy czym nie mają sensu do silników turbo (ze względu na zmniejszenie masy spalin i podniesienie EGT)

na zużycie paliwa wpływ mają (nie pamiętam skąd są te wartości - na pewno jest to spore przybliżenie)
około 30% styl jazdy kierowcy
około 25% stan techniczny samochodu
około 10% konstrukcja auta

reszta to warunki drogowe, dyspozycja kierowcy etc.

czyli - jak jeździsz średnio to 200sx będzie ci palił 12L w mieście, jak będziesz jeździł ostro to zje 15L (oczywiście chodzi o normalną jazdę, a nie piłowanie przez 300km) , delikatnie to masz szansę zbliżyć się do 10L

wartości powyżej dla sprawnego auta - jeśli będzie niesprawne to do każdej wartości możesz dodać po 3L..4L

na poprawianiu fabryki (lepsze IC, przelot wydech) bez zmiany stylu jazdy możesz zyskać ~1L na 100/km

jeśli chodzi o felgi to mają tylko pośredni wpływ na zużycie paliwa - bezpośrednio liczy się szerokość (im węższe tym mniejsze opory) i profil opony - również twardość, czyli stopień napompowania
pompowanie azotem może mieć minimalny wpływ - azot jest mniej ściśliwy w stosunku do powietrza więc opona będzie się mniej uginać przy nierównościach
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

a jak z tymi roznymi dodatkami do paliw i oleju ?? :) czy jak ja leje verve 98 i bym jeszcze jakiegos dodatku dolal i on dzialal to moze cos sie stac z silnikiem??

cos jednak maksor musi dawac jesli dawaja gwarancje na niego, zwracaja kase jesli sie nie podoba :) chyba ma sie czas do miesiaca na testy :)
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
Awatar użytkownika
raven155
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: czw 13 wrz, 2007 10:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Pomijajac styl jazdy duzy wplyw na spalanie ma:

Opony - opory toczenia wiec im wezsze i mocniej napompowane tym mniej przyczepnosci i mniej oporow co wiaze sie z mniejszym spalaniem.
Stan auta - i liczy sie tu stan silnika itp ale rowniez ustawienia zbieznosci stan hamulcow itp
Aero - spojlery w ekonomii nie pomagaja, tak samo swiatla otwarte w 200sx
Urzadzenia zjadajace moc - klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, radio, zapalone swiatla, padniety akumulator, turbo timer :P
Waga - im mniej tym lepiej

Sam fakt ze silnik mamy z przodu i po drodze do asfaltu jest jeszcze wal i most tez nie sprzyja ekonomii. Wiele faktow ma wplyw na spalanie ale na pewno nie koncentrowalbym sie na rzeczach typu dodatki do benzyny bo moim zdaniem to strata pieniedzy. Za cene dodatku dolejesz 2litry benzyny a czy on zaoszczedzilby Ci te 2litry? Moim zdaniem najlepiej skupic sie nad stylem jazdy i doprowadzeniem swojego auta do 100% sprawnosci. Wywalanie srodka czy wspomagania to moim zdaniem sztuka dla sztuki ;)
Awatar użytkownika
f_zukowski
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:41
Lokalizacja: bielsk podlaski / toronto
Kontakt:

ja osobiscie nie liczyłem spalania jakimis urzadzeniami , etc. , ale po zalaniu pełnego baku i dokładnym przeliczeniu przebytych kilometrów wyszło mi 10-11L na 100km.. ok 80% w trasie , 20% w miescie... predkosc w miescie ok 60-70 , trasa 130-140 (w małych porywach 160)

silnik: przebieg 140tys. , bez ingerencji w srodek... ( 5tys. w PL) , zalany MOTUL.
felgi: 17' na niskim profilu.

jechałem raczej przy zamknietych lampach , bo wiem jaki to ma wpływ na aero...

a trzeba jechac oczywiscie bez czestej zmiany biegów , czestego i szybkiego przyspieszania , etc. jak ktos musi wszystkich wyprzedzac , i nie dac sie wyprzedzic nigdy nie zmniejszy spalania...

a co do magnetyzerów , mysle ze to nie do naszych aut urzadzenie.........
(...) aaa , oprócz słodyczy , drogi św. Mikołaju , prosze tak na marginesie jeszcze o Mustanga '68 GT500 ..........
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

100% trasy, z dynamicznym wyprzedzaniem (prawie max możliwości CA), prędkościami 100-150 - spalanie 9.7L

pomiar robiony na trasie długości 300km (150km w jedną stronę, przejazd tam i powrót w ten sam dzień z godzinnym pobytem na miejscu - więc warunki pogodowe i ukształtowanie terenu bez znaczenia, tankowanie na tym samym dystrybutorze )
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
EnDrIu
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: wt 26 paź, 2004 14:33
Lokalizacja: Warszawa

f_zukowski pisze: jechałem raczej przy zamknietych lampach , bo wiem jaki to ma wpływ na aero...
A masz inne? Bo jesli jechales np. na pozycyjnych to raz nie wiem ile musialby Nissan mniej spalic zeby wyrowac prawdopodobny mandat(pewnie z 200zeta) a dwa na wlasnym bieczenstwie sie nie oszczedza.

Proponuje zakupic drugi samochod, wtedy oszczednosc jest maksymalna :) moje drugie auto pali o polowe mniej benzyny, SX nie robi duzych przebiegow, nie martwie sie, ze ktos w niego uderzy, wywali mi szybe etc :wink:
Było: 200sx s13 SR20DET
Jest: 200sx s13 CA18DET

Sprzedam s13
topics20/s-s13-18t-z-gt28rs-vt31839.htm#288454
Awatar użytkownika
MOGWAY
Stały gość
Stały gość
Posty: 212
Rejestracja: pn 26 wrz, 2005 09:49
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Zgodzę się z Robalem magnetyzery działają!!!!!
ale fakt nie takie za 30zł.

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony na jakiekolwiek magnetyzery, ale spróbowałem i muszę przyznać że faktycznie jest różnica.
Ja mam u siebie... i kto chce to niech wierzy... kto chce to nie, ale działają i to czuć i widać.
Sonhar é acordar-se para dentro
Awatar użytkownika
f_zukowski
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:41
Lokalizacja: bielsk podlaski / toronto
Kontakt:

a dla ciekawosci jakie magnetyzery posiadasz ??? moze z tymi sie nie spotkałem...
(...) aaa , oprócz słodyczy , drogi św. Mikołaju , prosze tak na marginesie jeszcze o Mustanga '68 GT500 ..........
Awatar użytkownika
MOGWAY
Stały gość
Stały gość
Posty: 212
Rejestracja: pn 26 wrz, 2005 09:49
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

zerknę jutro to powiem, bo mam je już kawałek czasu i szczerze nie pamiętam

P.S. co do oszczędności (jazda na światłach) proponuje zrobić sobie coś takiego :)
LAMPY
z tego co sie orientuje dobry stożek też swoje robi.
Sonhar é acordar-se para dentro
Awatar użytkownika
kali
Stały gość
Stały gość
Posty: 352
Rejestracja: śr 06 lut, 2008 17:52
Lokalizacja: Przyszowice

ja mam nissana już 4 miechy i ani razu nie szedłem poniżej 14l na 100 a rekord to 22l na 100 ale przy moim stylu jazdy to ciężko zejś niżej ale jest tego warte zawsze po dziesiątym leje cały bak i ostatniego za 150 zł i mykam cały miesiąc
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

EnDrIu pisze:
f_zukowski pisze: jechałem raczej przy zamknietych lampach , bo wiem jaki to ma wpływ na aero...
A masz inne? Bo jesli jechales np. na pozycyjnych to raz nie wiem ile musialby Nissan mniej spalic zeby wyrowac prawdopodobny mandat(pewnie z 200zeta) a dwa na wlasnym bieczenstwie sie nie oszczedza.
- po pierwsze - żadna ustawa nie nakazuje otwierania świateł
- po drugie - otwarte światła są niebezpieczne dla pieszych
- po trzecie - brak świateł mijania nie powoduje że stajesz się niewidzialny, a żadne statystyki nie potwierdzają wzrostu bezpieczeństwa po ich włączeniu. Światła mijania są skonstruowane do oświetlania drogi a nie do świecenia kierowcom po oczach (stąd w ruchu ulicznym auto ze światłami nie jest lepiej zauważalne, jest tylko lepiej widoczne jak na nie BEZPOŚREDNIO spojrzysz - ale skoro na nie patrzysz to i tak je widzisz...)
- po czwarte - w dzień jeżdżę tylko na pozycyjnych (ale z mocnymi diodowymi żarówkami) odkąd weszła ustawa, mijałem niejeden patrol i żaden nie raczył mnie zatrzymać ...
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
raven155
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: czw 13 wrz, 2007 10:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Przepis z jazda na swiatlach imo nie jest za madry. W niemczech go nie ma i nikt nie placze z tego powodu.

Rownie dobrze mogliby wprowadzic przepis posiadania glosnych wydechow, bo nikt nie wlezie ci na droge jak slyszy lomot z wydechu, dodajac do tego bova w ogole gwarantujesz bezpieczenstwo pieszym. Czasem zdarza mi sie jezdzic Megane II od rodzicow, jest prawie nieslyszalne jak sie powoli jedzie i nieraz musialem awaryjnie hamowac bo ktos wlazl na droge.

A tu psikus, nie mozna miec glosnego bo pan wladza sie oburzy. To oni dbaja o te bezpieczenstwo czy nie :wink:
Awatar użytkownika
Marcinrat1
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 340
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 18:34
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

no właśnie koledzy jak jest z tymi światłami czy jak mam postojówki i zamknięte lampy mogą mi coś zrobić? z doświadczenia wiem żę lampy stawiają wielki opór (z fizy opór rośnie kwadratem prędkości.....) spróbujcie przy 130 - 140 ustawić sobie mniej więcej prędkość i zamknąć światła... bez dodawania gazu samochód zaczyna odczuwalnie przyspieszać

[ Komentarz dodany przez: ToM: Czw 02 Paź, 2008 14:32 ]
Panowie robicie OfTop - proponuje odszukac temat o swiatlach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”