short shifter

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
gumis
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: wt 17 paź, 2006 18:19
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

ja nie chce zapeszac ale mam bm i do tej pory nic sie nie dzieje a fure mam jedynie do katow...
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Narazie swojego wyjelem , chetnie zamienie na niedzwoniącego , nie koniecznie BM.
Jest taka mozliwosc?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Maretzky pisze:Narazie swojego wyjelem , chetnie zamienie na niedzwoniącego , nie koniecznie BM.
Jest taka mozliwosc?
Naturalnie ze tak !!
Wszystkich chetnych na wymiane na wersje standard prosze o zameldowanie sie.
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

a ja sie upieram przy b&m ponieważ jest prawie idealny gdyby nie to dzwonienie
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Oto, co napisali w kwietniowym numerzez ATŚ:

"Do instalacji potrzebny nam będzie uszczelniacz do wkrętów, który zapobiegnie samoodkręcaniu się śrub shiftera. Musimy teraz pokryć śruby uszczelniaczem. Ten krok jest konieczny, ponieważ shifter Pro 5.0 posiada stalową część górną i aluminiową część dolną, podczas pracy skrzyni biegów elementy te nagrzewają się i w skutek tego zaczynają się rozszerzać. Stal i aluminium mają inną rozszerzalność pod wpływem temperatury, dlatego śrubki mocujące shifter mogą się odkręcać. Po zaaplikowaniu uszczelniacza problem ten zostanie wyeliminowany."

Tekst ten dotyczy SS'a innej firmy, w innym samochodzie ale może to rozwiązanie sprawdziłoby się też w przypadku SS`ów Pająka...
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

dr Mike pisze:Oto, co napisali w kwietniowym numerzez ATŚ:

"Do instalacji potrzebny nam będzie uszczelniacz do wkrętów, który zapobiegnie samoodkręcaniu się śrub shiftera. Musimy teraz pokryć śruby uszczelniaczem. Ten krok jest konieczny, ponieważ shifter Pro 5.0 posiada stalową część górną i aluminiową część dolną, podczas pracy skrzyni biegów elementy te nagrzewają się i w skutek tego zaczynają się rozszerzać. Stal i aluminium mają inną rozszerzalność pod wpływem temperatury, dlatego śrubki mocujące shifter mogą się odkręcać. Po zaaplikowaniu uszczelniacza problem ten zostanie wyeliminowany."

Tekst ten dotyczy SS'a innej firmy, w innym samochodzie ale może to rozwiązanie sprawdziłoby się też w przypadku SS`ów Pająka...
poki co ss sie nieokdrecaly, ale drzaly.
fakt jest jednak taki ze dla bezpieczenstwa mozna sruby posmarowac loctitem
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Jako ze dzis molestowal mnie Marek o instrukcje obsługi to wrzucam
Załączniki
P1000757.JPG
P1000737.JPG
P1000741.JPG
P1000742.JPG
P1000746.JPG
P1000747.JPG
P1000749.JPG
P1000750.JPG
P1000755.JPG
P1000758.JPG
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

pajak i co z tą ciasna obudową do ss testuje już ją ktoś
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

bazabaza pisze:pajak i co z tą ciasna obudową do ss testuje już ją ktoś
dopiero ja skrobia na frezarce.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Mlody

Witam ja mam pytanie bo chcialbym kupic short shiftera do s 14 ale nie wiem jak jest w koncu z tym brzeczeniem czy jest caly czas czy trzeba jeszcze cos dlubac aby to zniknelo i czy mozna go jeszcze zamowic i jaka cena oraz czy jest gdzies dostepny w warszawie??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Nismo nie brzęczy. Dziala całkiem ok. Ale oczywiscie bez wiertarki i szlifierki sie nie obylo bo chinczyki nie umieją spasowac otworów na przelot i nie mozna bylo tego skręcic do kupy wiec musialem otwory rozwiercic.

Pozatym polecam Nismo SS.
Obrazek
Mlody

A gdzie w takim razie mozna to kupic za rozsadna cene do s 14? Najlepiej to bym chcial w wawie?? Czyli rozumiem ze nismo nie brzeczy ani nic takiego?
Pozdro
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Mlody pisze:A gdzie w takim razie mozna to kupic za rozsadna cene do s 14? Najlepiej to bym chcial w wawie?? Czyli rozumiem ze nismo nie brzeczy ani nic takiego?
Pozdro
w warszawie bylo w EXC po 300zl, we "wroclawiu" po 140zl+wysylka .
wiecej info na PW

Osobiscie bardziej polecam standardy niz bm style.
wpadlem juz na pomysl jak wykonac SS model PAJAK wykorzystujac do tego celu standardy i zeby calosc wygladala jak oryginal= bez dodatkowych plutek "trzymajacych"

projekt wykonam jak odbiore ciasna obudowe bm.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

pająk będziesz wysyłał chiniolom tą obudowę b&m żeby robili czy będzie możliwość kupna od ciebie zrobionej w polsce
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

bazabaza pisze:pająk będziesz wysyłał chiniolom tą obudowę b&m żeby robili czy będzie możliwość kupna od ciebie zrobionej w polsce
obudowa pojdzie do chin- koszt wykonania obudowy w pl bedzie ok 400zl !!! ZA SZTUKE .
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”