short shifter

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

koniu83 pisze:ehh:)
chyba poprostu go wyciagne calego i przejrze- ewentualnie wloze w imadlo i sprobuje "profesjonalnie" :lol: :lol: odgiać troche do tylu:P
no jeszcze niewiem co z tym brzęczkiem zrobic
pozdro:)
mam nadzieje ze jeszcze nieuzyles imadla.
czy twoje auto niejest przypadkiem bylym autem jabateam'a? a pozniej Tomka ??
co do dziwnego ustawienia lewarka to jest on obrocony o 180 stopni.
niewiem ktory masz model, czy:
- z czarna podkladka zamiast seryjnej w kolorze naturalnego aluminium
- wersje "STANDARD" montowana w oryginalnym opakowaniu zawierajaca tulejki dystansowe.
tak czy owak oba lewarki da soe obrocic
w wersji B&m style odkrec 4 gorne srubki na krzyrzaka
jesli niema tam krzyzakow to odkrec 2 polksiezyce , wyjmij calosc do gory i tak samo obroc o 180*

niektorzy okladaja lewarki przy samej skrzyni biegow duza iloscia gabki zaby niwelowac rezonans i halasy.
zrob zdjecie bo sciagnieciu plastikowej obudowy i gumy uszczelniajacej to powiem co dalej masz zrobic zeby bylo ok.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
koniu83
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: wt 17 lip, 2007 23:39
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

o dzieki wielkie Pajak:)
jeszcze niebawilem sie imadlem:P z racji braku czasu

tak to jest wlasnie ten nieszczesny samochod, powod kilku sporow na tym forum

zrobie tj piszesz,
z tego co do tej pory ogladalem ten "mechanizm" jest taki srebrny aluminiowy kwadrat i do tego 2 aluminiowe blaszki w ksztalcie polksiezycow

jeszcze jedno pyt.:
tam gdzies nizej sa podobno jakies okragle podkladki, ktosna forum pisal ze uzyl jednej, inny ze uzyl obu- czy to prawda ze im grubsza bedzie ta podkladka tym mniejszy bedzie skok lewarka? niewiem jeszcze jaka ja mam ale jesli to prawda to moze warto dorobic taka grubsza zeby skrucic skok? co o tym myslicie?
www.alpinet.pl - usługi wysokościowe
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

polecam strone nr 7

ta aluminiowa(w niektorych ss stalowa) podkladka po lewej stronie reguluje skok lewarka= jest on staly.
jesli ktos dostawal ode mnie 2 podkladki to byly to podkladki teflonowe do dociskania lewarka od gory.
1 mojego ss zamontowalem odwrotnie wkladajac plastik na spod a dociskajac aluminium wraz z oryginalnym nissanowskim slizgaczem.
dzialalo ale skok lewarka byl tylko troche krotszy.nauczylem sie wlasciwego montarzu jak prawie zniszczylem zapinke tej malej kuleczki wciskanej juz do wodzika w skrzyni.

jesli ktos ma ochote to moze wydluzyc skok lewarka to alumi9niowe podkladki mozna planowac, ale wiaze sie to z wykonaniem grubszego slizgacza teflonowego zeby docisnac lewarek od gory.


jesli czyjs lewarek(taki jak na zdjeciu) wpada w wibracje to ma wlasnie zbyt niski slizgacz- czarny pierscien na zdjeciu, lub zuzyta zapinke kulki wtykanej do wodzika, lub zle dokrecone polksiezyce.
Załączniki
P1000757.jpg
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
koniu83
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: wt 17 lip, 2007 23:39
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Ok dzieki Pajak:)
mialem wkoncu troche wolnego i powalczylem z tym ustawieniem ss.
faktycznie, jak wlozylem odwrotnie to jest jak powinno:)
Dzieki raz jeszcze, Pozdrawiam
www.alpinet.pl - usługi wysokościowe
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Jest pasowny temat, i jest ciekawe pytanie,


Da się SS do rwd zrobić samemu?

Ne starczyło by na górze ciut uwalić kija i na dole za "jabłkiem" trochę nadstawić i dać odpowiedni pierścień by było to trochę wyżej?
powinno się dać, a jeżeli się nie mylę to taki SS nie powinien brzęczeć jak te chinole.

kupię chyba na szrocie jakiś lewarek i trochę się pobawię tym,
albo ktoś mi odstąpi swój co został mu po zmianie na SS 8)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Tomek89 pisze:Jest pasowny temat, i jest ciekawe pytanie,


Da się SS do rwd zrobić samemu?

Ne starczyło by na górze ciut uwalić kija i na dole za "jabłkiem" trochę nadstawić i dać odpowiedni pierścień by było to trochę wyżej?
powinno się dać, a jeżeli się nie mylę to taki SS nie powinien brzęczeć jak te chinole.

kupię chyba na szrocie jakiś lewarek i trochę się pobawię tym,
albo ktoś mi odstąpi swój co został mu po zmianie na SS 8)
Przyjechal do mnie suchy z shortem takiego pomysłu jak woj,

na szczescie orwal sie niedaleko ode mnie i to w gornej czesci, wiec pchali auto tylko 700m, i skrzynia jest całą.

Wg mnie cięcie spawanie i modyfikowanie wyjdzie cie czasowo "drożej" niz kupno pieknej gotowej sztuki za 170zł
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

odgrzewam, nie wiecie czy idzie dostać oryginalną dolną tulejkę?
bo ta z SS się rozleciała, a z oryginalnego shiftera ma luzy że hej.
numery części jakie znalazłem 32861-H7301 i 08615-1381A. Kupował ktoś?
w stanach poniżej 5$ to kosztuje, ciekaw jestem ile ASO se zaśpiewa

Edit, 14 zł :D
Ostatnio zmieniony śr 24 kwie, 2013 15:53 przez Tomek89, łącznie zmieniany 1 raz.
Rice is nice
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”