200 Sx do jazda codzinnej ... pomoc w wyborze auta

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2827
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

lukasz412 pisze:czytam wasze odpowiedzi i jedno mnie ciekawi. czy dla zwyklego zjadacza chleba zarabiajacego 2tys nissan na jazde codzienna sie nadaje ???

tak jesli o niego dbasz i duzo sam robisz to wystarczy. ale zapomnij o innych przyjemnosciach
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Jeśli mieszkasz z rodzicami to spoko dasz radę, o ile kupisz zdrową sztukę i o ile nie będziesz jej katował i pamiętał o wymianach oleju!
Jeśli masz własne mieszkanie/dom i dzieci na utrzymaniu to raczej nie bardzo... :)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

lukasz412 pisze:czytam wasze odpowiedzi i jedno mnie ciekawi. czy dla zwyklego zjadacza chleba zarabiajacego 2tys nissan na jazde codzienna sie nadaje ???
zarabiam mniej a mam nissana
ale nim nie jezdze :lol: :lol:
Awatar użytkownika
180SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 357
Rejestracja: czw 17 mar, 2011 09:43
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Ja zarabiam mniej jak 2 koła i jeżdżę s13 na codzień i daje radę :) ale chyba tylko dla tego że z rodzicami mieszkam :) Jeśli jeszcze nie kupiłeś sx'a to radzę najpierw kupuj dupowóz, ja miałem to nieszczęście że miałem golfa 2 który mi się zeszmacił 2 tyg po zakupie sx'a. Więc jeśli nie miałeś auta którego średnie spalanie to ok 15l to lepiej się nie nastawiaj na to że mało jeździsz to dużo nie będziesz płacił, może być potem rybka no chyba że jesteś milionerem albo masz 4-cyfrowom wypłatę bo w tym aucie nie liczy sie tylko paliwa w miesiącu, auto ma 22 lata (moje) ma prawo coś się w nim popsuć i się psuje, tu jakiś czujnik ciśnienia oleju się rozszczelnił, a tu guma z wydechu zerwała czy pompa wspomagania zaczęła piszczeć. 20 zł tu, 30 zł tam i tak może sie okazać że włożyłeś w auto drugie tyle ile zalałeś do niego. Krótko mówiąc, jeśli uważasz że przeznaczasz na s13 xxx pln'ów to pomnóż je razy dwa wtedy unikniesz zdziwienia :)
From 0 to bitch in 2,5 seconds

Tel: 507838951
Milion części do s13, nadwozia i inne
Awatar użytkownika
gucioq
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 33
Rejestracja: ndz 01 maja, 2011 21:15
Lokalizacja: Katowice

dzieki Binio_ za konkretna odpowiedz co do zegarow!!
wykluczm afr bo czestej zmiany softu nie bedzie, moc w okolicach 250 kucy i na jakis czas bedzie....
mam do kupienia s13 od kuvi da mi wszystkie dane co bylo robione i zapytam was o fachowa opinie :)
Ostatnio zmieniony ndz 08 maja, 2011 10:57 przez gucioq, łącznie zmieniany 1 raz.
lukasz412
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 07 maja, 2011 22:23
Lokalizacja: Ludzmierz

na spalanie nie zwracalbym uwagi. jezdze ojca aute (19-letnim :wink: ) i mniej wiecej wiem jak to wyglada. ja tylko chcialem sie dowiedziec czy bede wstanie utzymac s13 za 2 tys. drobne naprawy to normalka i na to jestem przygotowany
Awatar użytkownika
steveo
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 126
Rejestracja: czw 16 wrz, 2010 13:56
Lokalizacja: wwa

uważam ,że części do s13 nie są drogie.Dopóki nie zepsuje się coś pokroju lub wypadnie remont silnika,jest nawet tanio
pozdro
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2827
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

steveo pisze:uważam ,że części do s13 nie są drogie.Dopóki nie zepsuje się coś pokroju lub wypadnie remont silnika,jest nawet tanio


I TO JEST SUPER PODEJSCIE :wink:
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
lukasz412
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 07 maja, 2011 22:23
Lokalizacja: Ludzmierz

a powiedzcie mi jeszcze jedno. czytalem ze czesto sie psuja turbiny w s13, czy to prawda ??
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Sluchaj s13 to sa stare samochody i w nich sie wszystko moze popsuc :)
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Padają najczęściej t25, ale niektórzy sprzedają samochody już z zamontowanym t28. Nawet jak kupisz z t25 to tak czy tak jak chcesz podnosić moc to musisz sobie zmienić na t28 albo coś podobnego bo t25 nie wyda za wiele koni, więc padająca turbina to chyba nie będzie problem :P
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nowa T25 na seryjnym silniku jest w stanie dożyć 60.000-100.000km a nawet lepiej
Jej zmniejszona żywotność wynika z podnoszenia doładowania co skraca jej życie oraz regeneracji co również jest fatalnym pomysłem w T25

Nowa T28 dożywa ~150.000km a nawet sporadycznie więcej. Podnoszenie doładowania ponad 1 bara skraca jej życie , ponad 1,4 bara kwestia kilku tysięcy i padnie.
Analogicznie większość po regeneracji nie dożywa 10.000km

Wszystko kwesia użytkowania i tego ile z niej wyciągamy oraz w jakim stanie była w momencie nabycia/włożenia do auta
Awatar użytkownika
piotras1554
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 913
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 15:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

domino pisze:lukasz412 napisał/a:
czytam wasze odpowiedzi i jedno mnie ciekawi. czy dla zwyklego zjadacza chleba zarabiajacego 2tys nissan na jazde codzienna sie nadaje ???




tak jesli o niego dbasz i duzo sam robisz to wystarczy. ale zapomnij o innych przyjemnosciach
hahah a jak ktos nie zarabia nic i ma nissana :lol:
NISSAN 200SX 4.0 V8 1UZ-TFE
PROFI Z NICZEGO :D
Awatar użytkownika
umhc
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: pt 28 maja, 2010 21:02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

ile wam srednio palą nyski w miescie?:) moja s13tka mnie ostatnio zdziwila bo wziela ledwo ponad 10 litrow:)))
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Też mi tyle bierze, jeśli na prawdę delikatnie muskam gaz :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”