Lampy tylne

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
kali
Stały gość
Stały gość
Posty: 352
Rejestracja: śr 06 lut, 2008 17:52
Lokalizacja: Przyszowice

czy morze mi ktoś powiedzieć jak jest z tylnymi lampami chodzi mi o kierunkowskazy słyszałem że muszą mieć barwę pomarańczową mój znajomy miał eclipsa wersję amerykańską i tylne lampy były całe czerwone i podczas kontroli zabrali mu dowód
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Klosze muszą być pomarańczowe albo przejrzyste z pomarańczową żarówką.
Czerwone to masz pewność, że policjant jak już zatrzyma to i dowód zabierze.
Dlatego ja szkrobie tą moją nieszczęsną czerwoną taśme :roll:
wiszene
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 529
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 13:19
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Tak tak musisz miec migacz pomarańczowy,jak zapodasz lampy to zrób oklejenie na migacz tak jak w kouki albo u mnie i wtedy nikt sie nie przyczepi:)Pzdr
S13 1JZ
Awatar użytkownika
Majku
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 192
Rejestracja: pt 21 gru, 2007 12:50
Lokalizacja: EUdeZET
Kontakt:

MMMMhhhh panowie nie pamiętacie chyba lekcji plastyki z podstawówki:D jaki kolor trzeba nałoży podłoży pod czerwony żeby wyszedł pomarańcz:> Ja wstawiłem diody:P muszę jeszcze dopracowac ale efekt końcowy jest pomarańczowy lub żółty jak kto woli ale jest...
Against All Authority
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Majku jak policjant będzię chamski to i tak Ci nic nie pomoże plastyka :P
W Europie szkło kierunkowskazu nie może być czerwone. Choć nie chce mi się szukać w przepisach czy to jest opisane :D
Awatar użytkownika
Majku
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 192
Rejestracja: pt 21 gru, 2007 12:50
Lokalizacja: EUdeZET
Kontakt:

Ujmę to tak, nie wiem jak Twoje auto ale moje ma wydech przelotowy, nie ma przednich kierunków, nadwozie z laminatu i brak homologacji na wiele części więc taki szczegół jak to że nie mam pomarańczowych kółeczek na lampach tylnych to chyba najmniejszy problem 8)
Against All Authority
Awatar użytkownika
Jeshu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 18:33
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontakt:

Kolega ma w mx-6 ebajowe lampy z tylu i ma włożone pomarańczowe diodowe żarówki... Klosze są czerwone a kierunki "mrugają" na pomarańczowo. Miał kilka kontroli i nie czepili się jak zobaczyli że na pomarańczowo mrugają.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Dla policji wystarczy, że nie będzie na kloszu znaczka E lub EU i już za to może zabrać dowód.
Kiedyś oglądałem na TV4 jakiś program pokroju drogówka (coś ten deseń). Zatrzymali babkę w Audi TT. Światła tylne widać, że mają migacze czerwone. Poszli, obejrzeli światła przód, tył. Powiedzieli, że światła przednie są ok, ale światła tylne nie mają homologacji europejskiej i są barwy czerwonej, i dlatego straciła dowód.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

mam czerwoną folię od 2,5 roku i nigdy nic :mrgreen:
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
bielakxxx
Stały gość
Stały gość
Posty: 333
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 20:50
Lokalizacja: gdynia/dublin
Kontakt:

A ja wam powie ze takie jaja to tylko w polsce
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

To Audi TT to nie tyle ze mialo czerwone lampy a migało na czerwono , a to roznica !!

Sygnalizacja ma być koloru pomarańczowego badz zółtego
Awatar użytkownika
f3l3k
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 35
Rejestracja: sob 29 wrz, 2007 18:15
Lokalizacja: Zelów
Kontakt:

kamilp1908, widziałem ten odcinek :D A co do ogólnego prawa, to chyba zależy od policjanta hehe, taka Polska. A kumpel miał w eclipse talon cały tył czerwony i przeglądu nie przeszedł, bo pan diagnosta wyraźnie zaznaczył, klosze tylnych migaczów muszą mieć barwę pomarańczową, nie czerwoną ;) Aczkolwiek pół roku wcześniej ten sam diagnosta puścił mi wydech który miał 101 db :lol:
Live Fast, Die Sidewayz! =P
Awatar użytkownika
przemekD
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 09:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Rzecz W tym by barwa światła była pomarańczowa. Kolor klosza nie ma nic do rzeczy. Ja w swoim starym s13 miałem lampy tryśnięte na czerwono i świeciły poprawnie.
Awatar użytkownika
sobi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 96
Rejestracja: sob 12 gru, 2009 17:34
Lokalizacja: otwock_WOT
Kontakt:

wszyscy mają racje.... mianowicie klosz może byc czerwony, lub w innym dowolnym kolorze. Liczy sie tylko barwa emitowanego swiatła, która musi byc pomarańczowa. Ale na wszystko są sposoby :) kolega wyżej wspomniał juz o plastyce i mieszaniu kolorów... jak widac na plastyce uwazali tez inzynierowie z Hondy, w lampach nowego accorda ->
Obrazek
szkło kierunków jest czerwone, mimo to świecą na pomarańczowo. Rozwiązaniem jest specjalna zielonkawa żarówka :) Ot i po problemie!
Awatar użytkownika
kali
Stały gość
Stały gość
Posty: 352
Rejestracja: śr 06 lut, 2008 17:52
Lokalizacja: Przyszowice

kurde dałeś mi odpowiedz na pytanie jak bym wsadził żarówkę zielonkawą do takich lam jak na zdjęciu to otrzymam pomarańczowy jak byś miał jakiś filmik czy to naprawdę działa a z czerwonego i zielonego powstaje chyba żółty
Załączniki
t_pseudo_kouki31_532.jpg
Ostatnio zmieniony czw 11 mar, 2010 19:23 przez kali, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”