Zakupy z FrSport a oplata celna

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

Witam

Kupilem czesci do furki ... po jakims czasie list z wawy ze czesci sa na celnym i panowie prosza o opis lub potwierdzenie stanu0 co w pudelku... jakby z angielskiego tlumaczyc nie umieli... odeslalem przyslali na wlasciwy adres i oplata celna w wysokosci 150 PLN (ok 42usd) jak sie ciesze ze panowie z frsport zanizyli cene przesylki do 150$ bo dopiero by bylo wesolo..

Reasumujac.. doliczyli mi clo o wartosci 1/3 wartosci przesylki
Zastanawia mnei jak to u was wygladalo ? czy musieliscie tez placic etc
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

znaczy sie:

czasem zlapia, czasem nie. w kazdym kraju jest okreslona kwota wartosci paczki, ktora jest zwolniona z cla.

nie liczac cla, dowalaja chyba tez vat, stad prawie 1/3 wyszla.

zanizanie wartosci w zakupach prywatnych jest niezlym pomyslem, problem jedynie bedzie w momencie jak sie przypieprza, i trzeba bedzie udowodnic ze np zestaw kutych tlokow, albo nowa turbina kosztowala te 100$... ale to nie za czesto...

dodatkowym minusem jest ze clo "pocztowe" w polsce dziala nie za szybko i mozna poczekac na paczki czasem
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
czarny1986r
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: sob 10 paź, 2009 22:04
Lokalizacja: Konin

same cło to niewielka kwota, przez ten vat z krajów pozaunijnych musimy zabulić;

najlepsze jest to że opłaty celne (cło+vat) są liczone od wartości paczki+kosztów przesyłki, czyli na moje rozumowanie jak bede chciał miec szybciej paczke w domu, to zapłace nietylko wiecej za przesyłke ale naliczą też większe opłaty celne

podobno naliczony vat zwracają w przypadku wysyłania towaru poza unie;

za paczke z tajlandii o wartości 350$(z przesyłką) naliczyli mi 300zł + 3,50 za to że mi tą paczke wydali -obsługa klienta :lol:
Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

hahah to dobre za to ze wydali lol
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”