CO DAJE SKŁADKA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

W celach informacyjnych zamieszczam temat zbierający w całość spis tego co otrzymamy po opłaceniu składki:
1) Nielimitowana ilość ogłoszeń w giełdzie w dziale "Sprzedam"
2) Dostęp do działu "Artykuły"
3) Dostęp do działu "Zrób to sam"
4) Dostęp do działu "Gadżety klubowe" (Nowość)
5) Zmiana kolorku nicka ;)
6) Możliwość wpływania na kształt i funkcjonowanie forum poprzez udział w sondażach prowadzonych wśród Sympatyków i Klubowiczy
7) Brak reklam na forum
8 ) Zniżki przy organizacji wybranych imprez klubowych

Jeśli coś dojdzie będzie dodawane do tej listy.
Ostatnio zmieniony wt 12 mar, 2019 17:48 przez mysza, łącznie zmieniany 4 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

6) Możliwość wpływania na kształt i funkcjonowanie forum poprzez udział w sondażach prowadzonych wśród Sympatyków i Klubowiczy
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

A po co ta cholerna reklama na forum ?
Kogo to sponsoruje ?
Awatar użytkownika
czarny1986r
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: sob 10 paź, 2009 22:04
Lokalizacja: Konin

Prosze o poprawienie lub wprowadzenie jakiejs listy dla klubowiczy ile im pozostalo do nastepnej skladki, wkoncu z czegos to forum musi zyc, a wydaje mi sie ze musial bym wplacic skladke, a nic nie pisze ani zadnych powiadomien, dzieki
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Panowie - nie offtopujcie - macie od takich spraw inne tematy.
czarny1986r - PW
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

a ja bym zrobił porządek z profilami które nie logowały się przez ostatnie pół roku i z tymi postami co są niepotrzebne :D
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

UP - doszły 2 rzeczy czyli zniżki i brak reklam - niektórzy powinni być szczególnie zadowoleni z ostatniej pozycji ;)
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Hej, jeśli moje pytanie jest w nieodpowiednim temacie to proszę o wyrozumiałość i przeniesienie, aczkolwiek ten wydał mi się najbardziej odpowiedni.

Że tak zapytam. Na co idą pieniądze ze składek klubowych? No bo w opisie z pierwszego postu jest 8 punktów z których jak dla mnie 6 nie generuje żadnych kosztów czyli nic nie kosztuje, w zasadzie "może" tylko punkt o reklamach i zniżkach jest warty materialnych pieniędzy w sensie że można te pieniądze wydawać na te dwie rzeczy.
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

ze składki opłacane są wszystkie faktury związane z funkcjonowaniem forum oraz są dopłaty do zlotów klubowych
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

no na pewno hosting, ale co jeszcze w związku z funkcjonowaniem 4um?
A co do zlotów. No niestety z racji swojego niedługiego stażu w posiadaniu Nissana a co za tym idzie stażu również na TK nie było mi dane towarzyszyć Wam na Zlocie ani RT ( chodź zaklinam się że na 100% spotkamy się na pierwszym zlocie jaki będzie po poskładaniu mojej Nysy :) ), to czytając wszystkie tematy dotyczące zlotów da się zauważyć że składka na weekendowy zlot to ok 200-250zł, przy czym różnego rodzaju gadżety typu naklejki, smyczki, identyfikatory są dodatkowo płatne.

Poprzednim moim autem "do zabawy" był przez prawie 8lat Mitsubishi Eclipse. Kupiłem go w lutym a w maju byłem na pierwszym zlocie "Mitsubishi Eclipse Klub Polska". Przez wszystkie lata użytkowania Mitsu byłem na WSZYSTKICH zlotach w zasadzie w każdym rejonie polski od gór po morze. Ale do czego zmierzam...
Na kazdym zlocie był tor i na każdym zlocie mieszkaliśmy w hotelach ewentualnie w domkach. Z tego co kojarzę raczej składki nie przekraczały tych 250zł za weekend a często były sporo mniejsze. Wiadomo że największy koszt to wynajęcie toru a cenę tą rozbijacie na wszystkich uczestników czy tylko na osoby jeżdżące - w sensie na kierowcę czy na osoby towarzyszące też ??
Podam tak na swoim przykładzie:
Miałem przyjemność organizować X jubileuszowy zlot MEKP u siebie w Kielcach. Wynająłem TOR KIELCE z całą obsługą ( bo inaczej się nie da). Impreza trwała od piątkowego popołudnia do niedzieli. Mieszkanie załatwiłem z porządnym hotelu GROMADA na obrzeżach kielc. Mieliśmy w główny dzień zlotu imprezę którą w całości obsługiwał hotel a było w tym: duży grill z "opałem", zarcia pod korek (kiełbasa, kaszanka, karczek, ogórki, smlaczyk itp), kawa/herbata, obsługa, muzyczka i światełka do potańczenia.
Mogło by się wydawać że będzie to kosztować nie wiadomo ile a tak naprawdę wyszły psie pieniądze bo nocleg kosztował w zależności od pokoju (2 czy 3os) 40 albo 37zł plus 37zł za impreze i 13zł składki organizacyjnej co dawało na osobę 130 lub 124zł całkowitego kosztu 3 dniowej imprezy. Z pięnięzy organizacyjnych - z tej składki 13zł kupiliśmy wodę dla uczestników na tor bo gorąco, nagrody w licznych konkursach oraz puchary z rozgrywane na torze zawody.
Nie zapominając o kosztach toru to każdy jeżdżący dopłacał 200zł od auta za wjazd. Koszt ten oczywiście mógł być niższy ale w MEKP nie ma zdyt dużo osób które upalają swoje auta na torach więc i odsetek jeżdżących na torze był stosunkowo nieduży do ilości aut wogóle uczestniczących w zlocie.

Do czego tak w ogóle zmierzam opisując te zloty. Ano do tego że suma składki na zlot w ok 200-250zł jest sumą moim zdaniem w pełni pokrywającą koszty organizacji, tak więc jakie "składowe" zlotu pokrywacie ze składki członkowskiej??

Cieszę się Domino że to właśnie Ty odpisałeś mi jako pierwszy bo zdaje mi się że Ty organizujesz/oraganizowałeś zlot w Toruniu tak więc masz na ten temat największą wiedzę i możemy sobie porozmawiać jak organizator z organizatorem :)

Jeszcze jedno: Żeby mnie nikt źle nie zrozumial, nie mam tu zamiaru nikogo broń Boże posądząć o jakąś defraudację gotówki, życie na koszt klubowiczów czy podważać zasadność uiszczania składek !
Pytam z czystej ciekawości bo na MEKP mamy skarbnika który co jakiś czas informuje w odpowiednim temacie o aktualnym stanie konta, za co wpłyneło za co zapłacono itp a tu nic takiego nie widziałem.

PEACE ! 8)

Domino, ile płacicie za wynajem Torunia na dzień? Może być tu, a jak to tajemnica to może być na PW :) Myśmy mieli z 7 lat temu na toruniu zlot ale to nie pamiętam zrzuty a i pewnie się przez ten czas ceny zmieniły .

Jeszcze raz Pozdro
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

zloty w TORUNIU a składka klubowa TURBOKILLERS to dwa różne tematy

-składka jest na obsługę forum jak i również ze składki jednorazowo administracja dopłaca do głównego zlotu. wtedy taka osoba z opłaconą składką płaci 150 zł

-zloty tylko uczestników TURBOKILLERS bez dopłaty forum by nie istniały przy wpłacie 150 zł i w tej cenie masz dwa dni upalania na torze, smycz z identyfikatorem, naklejki i w tym roku dostęp do 90 litrów piwa

- płacą uczestnicy bez względu czy wjeżdza na tor czy nie

-osoby dodatkowe płacą dobrowolnie (w rzeczywistości 3\4 dodatkowych osób wogóle nic nie płaci) jest to kwota 10 zł za uczestnictwo (czyli takie uprawnienia jak upalający ale bez smyczy i naklejek) plus 10 zł jeśli chcesz smycz i naklejki

-stan konta forumowego jest podawany w administracyjnym temacie

-dodatkowo zawsze są jakieś fanty losowane tzn gadzety klubowe

to tak po krótce wygląda niestety przy tym budzecie niewiele można zwojować i ceny ostro poszły do góry. hotel za 45 zł bajka ale to chyba cena z przed paru lat i w warunkach takich bardzo średnich. żeby teraz zorganizować vol 2 musiałem podnieść cenę i muszę zaprosić osoby z zewnątrz bo niestety nie wyrobimy kasowo bez dopłaty. druga sprawa jest taka na co wy wynajmowaliście tor by sie poscigać na prostej czy do szybkiej jazdy na wprost? za to są inne opłaty i za drift są inne np wszelkie dopłaty za sprzątanie toru które co chwile podnoszą...

ogólnie drifterów niewiele torów chce więc z tymi co chcą cackamy sie jak z jajeczkiem. bo można taniej np na wyrazowie ale jak to napisał jeden z forumowiczów który lustrzycą wyskoczył tam na metr do góry cytat "wyrazów nie wybacza" tam fure rozwalisz raz dwa jak zabraknie zimnej krwi i umiejętności gdy złapie cię dziurawe pobocze i przywalisz w beton zakopany w żwirku...

ale jeśli masz dojscia do toru w kielcach i tam nas wpuszczą to zapraszam do współpracy (tylko że jak to wiem z doświadczenia przyjedzie wąska grupa osób bo reszcie będzie za daleko... i du.. blada)
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

jesli chcesz bezpośrednio to moj numer to 501 572 366 mogę tez oddzwonić bo mam 100% free
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tofik czyli u ciebie osoba jezdzaca na torze placila 330zl za 3 dni czyli troche gorzej niz 150zl za dwa dni
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Dodatkowo - gadżety na torze typu naklejka, smyczka itp. SĄ WLICZONE w cenę - nigdy nie były dodatkowo płatne.

Temat do rozliczania składek, opłat za serwer itp. jest oczywiście dostępny i na dodatek mają do niego wgląd wszyscy, którzy opłacili składkę. Wpłacając składkę klubowicze mają wgląd w to ile mamy zebranych pieniędzy, na co je wydajemy itp. itd. Temat jest niedostępny dla osób bez składki - dlatego go nie widzisz.

W tematach tylko klubowych są w zasadzie wszystkie rozliczenia - za wpłaty na konto, za wpłaty paypalem, za jakieś akcje charytatywne itp. Nikt na tym nie zarabia i każdy stara się jak najuczciwiej rozliczać to z pozostałymi klubowiczami - nie informujemy o tym pozostałych użytkowników bo są to sprawy ściśle klubowe.

Zlot w Kielcach bardzo chętnie - ale obawiam się, że nawet jak zechcą wpuścić bandę drifterów to na nasze forum może wyjść za drogo. Czasy się zmieniły i te opłaty są jak najbardziej normalne-niestety...
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”