Stop wysokim cenom paliw w Polsce

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Hmm, a ja to widzę tak, że blokada autostrad = brak możliwości przejazdu na stadiony dla kibiców z zagranicy - to jak oni zostawią kasę w tym kraju, skoro nigdzie nie będą się mogli ruszyć? Całe wpompowane kredyty w stadiony i autostrady będą ciężkie (jeśli nie niemożliwe) w spłatach jeśli do budżetu nie trafią środki od kibiców - i o to w tym chodzi...
Teoretycznie mogą podnieść podatki, żeby sfinansować spłatę inwestycji z Euro2012 - ale z kogo te podatki zedrą, jak ludzi i tak nie stać na kolejne "deszczówki" i inne "katastry"? Idąc dalej - kraj może pogrążyć się w spirali długu a panowie rządzący stracą na pewno stołki - tego się mogą obawiać...
Wpływy do kasy na spłatę kredytów (bo za co to niby pobudowali? za zaskórniaki chyba nie ;) )byłyby tylko w przypadku gdyby kibice z zagranicy zostawili w trakcie 'mistrzostw' kupę kasy. Blokada dróg im to skutecznie uniemożliwi.

Popatrzcie od czego zaczęło się w Grecji - główną przyczyną braku kasy i zadłużenia kraju był brak zwrotu za organizację olimpiady - popytajcie się greków to wam potwierdzą (na próżno szukać tego w gazetach). Przyjechało mało zagranicznych kibiców, sama Grecja z własnej kasy nie dźwignęła ciężaru kredytów i potem się posypało... (zagranica po prostu nie zostawiła odpowiedniej kasy w Grecji).

U nas brak zwrotu z mistrzostw będzie oznaczać podobny scenariusz a zablokowanie autostrad temu sprzyja - o to chodzi w tym całym proteście...

Można się spierać o robienie na złość komuś, ale jeśli w ten sposób zostanie uniemożliwiony ruch kibiców, to tym samym zagrożone będą znaczne wpływy do budżetu Państwa, co na dłuższą metę może oznaczać kłopoty (bo już PKB nie pozamiata Rostowski pod dywan za pomocą przekrętów - narobi się po prostu za dużo syfu). Jeśli będzie do równoznaczne z kłopotami obywateli to wtedy już wszyscy pójdą z racami i kamieniami tak jak Karrlos chce ;)

BTW Każda sprawa wymaga poświęceń. W stanach nawet mają na to określenie Collateral Damage. Także jak kogoś zaboli, że jest korek na drodze - trudno. Ten protest nadal będę uważał za jedyną szansę na zdziałanie czegokolwiek opierając się o argumenty przedstawione powyżej ;)
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
HouK
Stały gość
Stały gość
Posty: 203
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 20:41
Lokalizacja: Bratkowice

mysza, jak Zwykle pojechał na + (szacun)
Dla niektórych JDM jest jedynie sposobem na przeróbki auta, inni idą znacznie dalej i czynią styl JDM swoim sposobem na życie, przejawiającym się we wszystkich jego dziedzinach
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Czyli mamy dwie możliwości:
1. Rząd się ugnie przed protestem bo się będzie bał i nie będzie blokad. Jasne :mrgreen:
2. Rząd ma to w dupie i będą blokady i kibice nie dojadą na stadion i wpadniemy w spiralę długu i zbankrutujemy. Ludzie pójdą na Wawę i ... na koniec wszystkim zarobki obniżą się o 1/4 - 1/2, zwiększy się bezrobocie, itd itp.

No to nic tylko trzymać kciuki.

Pamiętajcie, że
"Wasza" blokada w trakcie nie będzie miała żadnego wpływu na przychód z Mistrzostw.
Ludzie blokowali autostrady, że za drogie i ... są jeszcze droższe.
Nie macie szans z bandą ch.....


Co do tego, że ludzie nie mają kasy na dodatkowe podatki to chyba sobie żartujesz.
Było paliwo po 3 zł, po 4, po 5 - był płacz, że już nie da się żyć i... ludzie cały czas żyją, kupują paliwożerne auta, niektórzy mają po kilka, niektórzy sportowe z turbiną 8) .
Można jeszcze kupę kasy z ludzi wyciągnąć.

Co do Grecji to kredyty na olimpiadę to raczej jedna z wielu przyczyn (było wiele ważniejszych) obecnego stanu i kwota (możesz podać dokładną ??), ktoś gdzieś podał, 10mld EUR jest kroplą w porównaniu do pomocy jaką teraz dostają - docelowo 110 mld EUR. Sprawa nie jest taka prosta.

Co zrobił rząd Grecji? Został zmuszony do reform, cięcia socjalu i co się stało - ludzie zaczęli protestować bo im się należy. Czy żyje się im teraz lepiej - Nie.

I na koniec dyskusji bo do porozumienia na pewno nie dojdziemy:
Jezeli w trakcie takiej blokady nie zdążysz dojechać do szpitala z żoną/dzieckiem/siostrą/rodzicami to też będzie collateral damage?
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2012 15:57 przez Karrlos, łącznie zmieniany 1 raz.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
HouK
Stały gość
Stały gość
Posty: 203
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 20:41
Lokalizacja: Bratkowice

Karrlos,

Wychodzi jedna myśl (nic mie mamy do powiedzenia?? Tak)
Wszyscy żyjemy w strachu.
Masz racje wyciągają z nas ostatnie Oszczędności!! Tylko tyle że Polacy są zbyt biedni na to By oszczędzać.
Dla niektórych JDM jest jedynie sposobem na przeróbki auta, inni idą znacznie dalej i czynią styl JDM swoim sposobem na życie, przejawiającym się we wszystkich jego dziedzinach
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

dlatego tak jak pisałem wczesniej musi sie zmienic pokolenie zeby cokolwiek sie ruszylo. musi sie wytworzyc grupa bardzo bogatych ludzi ktorzy polityke beda uprawiac bo chca zdobyc szacunek a nie leca tam bo idzie zarobic - DZIECI NASZYCH DZIECI MOZE...


a jacy my bylismy w wieku szkolnym... idealni??? ja np nie bylem.... ale dorosłem i teraz sie staram!!
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2012 16:17 przez domino, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Szpitala nie brałem pod uwagę, ale karetkę to raczej każdy przepuści... no panie :?

To co zrobić według Ciebie, Karrlos? Pytam bo rozumując w ten sposób protesty na wiejskiej można rozbić o dokładnie te same argumenty - to nic nie da, zablokują ulicę pod sejmem i do szpitala karetka nie dojedzie, rząd ma nas w dupie itp. itd.

Forma protestu jakakolwiek by nie była zawsze pokazuje, że mamy dość "posiadania nas w dupie". Jeżeli nie zrobimy nic i tylko będziemy o tym pisać czy "klikać lajki na fejsie" to się w tym kraju nic nie zmieni... Tego rządu mam dość - jeżeli ich zmiana nastąpi tylko po obróceniu kraju w ruinę - no cóż przynajmniej odejdą barany od koryta :D a krajem zaczną zajmować się może lepsi od nich (nie będzie już co okradać to do władzy dojdą nie-pazerni - taka moja utopia)
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2012 17:23 przez mysza, łącznie zmieniany 1 raz.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Bardziej myślałem o kimś kto sam musi kogoś dowieźć do szpitala (sytuacja ekstremalna ale możliwa), żona w ciąży( to mnie będzie dotyczyć w czerwcu) i jak trafię na taką akcję to będę napierdalał :)

Co do tego co robić to nie mam pojęcia, ale może ktoś podłapie mój pomysł na dole
Przez 14 lat głosowałem przeciw komuś i na mniejsze zło. Po 4 latach PO powiedziałem dość. Wszyscy po kolei to złodzieje i kłamliwe ch...
Ludzie wartościowi z dobrymi pomysłami (niepopularnymi) są wyśmiewani i opluwani.
A głupi naród daje się nabrać (dotyczy też mnie).

Czasami jak mam dobrą fazę to myślę sobie żeby kupić snajperkę i ogłosić że każda kanalia z wiejskiej, która nie dotrzyma min 50% obietnic wyborczych będzie postrzelona a złodzieje i kłamcy od razu kula w łeb :twisted:
Co do protestów to moje zdanie jest takie że nic nie dadzą bo władza ma nas w dupie i pokazuje to na każdym kroku.

Co do tego, ze jak to wszystko padnie to na pewno nie będzie lepiej, a kraść i tak będą - im biedniejsze państwo tym więcej kradną - Ameryka Płd, Afryka, Azja, Wschód od nas.
Więc albo ktoś w końcu przeprowadzi te reformy albo będzie w najlepszej opcji Grecja w najgorszej Ukrania/Białoruś.

P.S. Jakie szanse na wygraną wyborów dla partii która powie, że zlikwiduje ulgi i przywileje, zamrozi emertury i renty, zwolni 30% ludzi z budżetu, nie będzie dotować kopalni, do operacji trzeba będzie dopłacać, zmniejszy socjal, zlikwiduje Krus, będzie ściągał komorniczo zaległości czynszowe...

Zauważ, że dotknie to najbardziej ludzi najbiedniejszych i zaraz będzie taki człowiek wyśmiany.


Houk
Żyjemy w kraju w którym większość ludzi jest niedouczona i idzie jak barany za populistycznymi hasłami.
Większośc ludzi może oszczędzać, tylko że woli żyć ponad stan i narzekać jak to źle jest. Każdy ma komórkę, samochód, duży TV, kablówkę i szybki internet...
Nie czuję się zastraszony, czuję się bezradny.


Domino
Każdy kraj ma swoją władzę która kradnie. Bogaci chcą jeszcze więcej, co jakiś czas słyszy się o mniejszych/większych przekrętach, a o większości nigdy się nie dowiemy - zauważ ile idzie na zdrowie a ile na zbrojenia w USA.
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2012 18:45 przez Karrlos, łącznie zmieniany 2 razy.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

a ja się wypowiem tak BLOKOWAĆ BLOKOWAĆ BLOKOWAĆ CO SIĘ DA PROTESTOWAĆ GDZIE SIĘ DA w 3 - 5 - 20 osób nie ma sensu , ale w grupie siła ! górnicy pielęgniarki rolnicy wszyscy razem damy rade !! ja będę walczył aby moja córka miała lepiej niż ja i nie schowam głowy w piasek bo ja z pod Malborka !!
Awatar użytkownika
HouK
Stały gość
Stały gość
Posty: 203
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 20:41
Lokalizacja: Bratkowice

Karrlos pisze:Houk
Żyjemy w kraju w którym większość ludzi jest niedouczona i idzie jak barany za populistycznymi hasłami.
Większośc ludzi może oszczędzać, tylko że woli żyć ponad stan i narzekać jak to źle jest. Każdy ma komórkę, samochód, duży TV, kablówkę i szybki internet...
Nie czuję się zastraszony, czuję się bezradny.
Dokładnie czujemy się Bezradni i co naj Boimy się
BUGALUS pisze:a ja się wypowiem tak BLOKOWAĆ BLOKOWAĆ BLOKOWAĆ CO SIĘ DA PROTESTOWAĆ GDZIE SIĘ DA w 3 - 5 - 20 osób nie ma sensu , ale w grupie siła !
x2 Ja się wybieram jest Akcja w Rzeszowie
Dla niektórych JDM jest jedynie sposobem na przeróbki auta, inni idą znacznie dalej i czynią styl JDM swoim sposobem na życie, przejawiającym się we wszystkich jego dziedzinach
Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

trzeba coś z tym zrobić! i trzeba poblokowac autostrady. nie dajmy sie dymać! bo jak sie damy to pod koniec roku palkiwo bedzie za dyche za litr!! i bedzie mozna pojezdzic ale palcem po mapie!!
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

ale gdzie jest ta straszna bieda o jakiej wszyscy mowia i pisza???
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

BUGALUS pisze:a ja się wypowiem tak BLOKOWAĆ BLOKOWAĆ BLOKOWAĆ CO SIĘ DA PROTESTOWAĆ GDZIE SIĘ DA w 3 - 5 - 20 osób nie ma sensu , ale w grupie siła ! górnicy pielęgniarki rolnicy wszyscy razem damy rade !! ja będę walczył aby moja córka miała lepiej niż ja i nie schowam głowy w piasek bo ja z pod Malborka !!
1. to jedź Malbork blokować. Mniej turystów na zamku też na pewno przełoży się na zmniejszenie ceny paliwa.
2. Zablokuj się w domu - nie będziesz nikomu przeszkadzał :D

Ja jako przeciwnik takiego sposobu protestowania proponuję:
Jeżeli trafisz na blokadę (i będzie Ci to przeszkadzać), przeprowadzoną przez ludzi wierzących, że uprzykrzanie życia innym spowoduje obniżkę ceny paliwa :lol: to w ramach protestu przez kolejne dwa dni zablokuj takiego sąsiada tak, żeby nie mógł poruszać się własnym samochodem, a najlepiej zabij mu drzwi i okna dechami, żeby nie mógł się w ogóle ruszyć z domu - zużyje mniej paliwa.

Skutki:
Blokada powoduje zwiększenie spalania= zwiększony popyt, i wyższe ceny - totalne zaprzeczenie idei akcji.
Zablokowanie osobnika w domu - mniejszy popyt = spadek cen. Zablokujmy ich zanim oni zablokują nas !!

Wierzę w to co napisałem, a wiara powoduje, że mogę uprzykrzać życie innym -
proszę o nie wdawanie się w polemikę z autorem tej absurdalnej hipotezy. :twisted:

Może ktoś powiedzieć - Pokrętne pojmowanie? Dla mnie blokada przekładająca się na mniejsze ceny paliwa jest tak samo pokrętna.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

borimichal pisze:ale gdzie jest ta straszna bieda o jakiej wszyscy mowia i pisza???
Czekaj, czekaj też Cie dopadnie :mrgreen:

Rok temu za 80 zeta latałem przez tydzień do pracy (przeważnie tankując w ostatni dzień). Teraz za tyle kasy do pracy latam 3 dni... Poza drożejącym wszystkim dołóżmy do tego nowe podatki w postaci deszczówki czy katastralnego. Wtedy moje 2 lub 3 miesięczne oszczędności będę zmuszony oddawać państwu zamiast je przeznaczyć na siebie i wpompowanie ich w późniejszym czasie w gospodarkę(pieniądz wracający w rynek jest silniejszy wg mnie od tego idącego na państwo, które wywali go na Ipady dla posłów, żeby im się łatwiej pracowało). Wynika z tego, że nie zmieniając poziomu życia w przyszłości stać mnie będzie wciąż na życie na tym poziomie ale w perspektywie oszczędności jestem w stanie odkładać ich coraz mniej, albo wogóle przestać (patrz - kataster). Spójrz na to z tej strony - nie tylko z tej co jest obecnie tu i teraz ;)

W planach, o których narazie się nie mówi jest wprowadzenie podatku katastralnego. Poszperałem i znalazłem dokumenty na gov'owskich stronach potwierdzające 2012 jako rok wprowadzenia - oczywiście pokrętnie napisane ;) - sam jestem ciekaw co z tego w końcu wyjdzie, ale nie chciałbym za pół roku powtarzać "a nie mówiłem". Co oznacza kataster? A no to, że każdy kto ma dom, mieszkanie - własne (na kredyt, po babci itp itd), co rok zamiast wkładać nowe CA albo SR'a będzie oddawał rządowi jego wartość za to, że ma własny dach nad głową.
A sąsiad pijak będzie wciąż jechał na zapomogach od państwa i śmiał się nam w oczy ;) Zrównanie się z nim w poziomie życia jakoś mi nie odpowiada...

Jeżeli ludzie nie wyjdą na ulicę to będą się zgadzać na wszystko co im rząd narzuci. Jeśli wyjdą - może się coś zmieni, może nie, ale przynajmniej wyjdą na ulicę i będą mogli powiedzieć - próbowaliśmy...
Poza tym paląc sejm i tak trzeba będzie zakupić benzynę - więc popyt wzrośnie ;) To lepiej go nie palić? :mrgreen:
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Lepiej spalić sejm niż marnować paliwo na blokady
EMWU is dead
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

Karrlos pisze:Lepiej spalić sejm niż marnować paliwo na blokady
ja zasponsoruje paliwo :D bedziesz polewał ten gmach???
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”