Samodzielny montaz silnika

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Witam.
Tak wiec ostatnio zaczely po mojej glowie "chodzic" dziwne pomysly, mianowicie zaczalem sie zastanawiac czy nie odebrac auta (300ZX TT z32) od goscia co mi je ma skladac do kupy i nie zrobic tego samemu. Pomysl taki pojawil sie z 2 powodow 1) jak widze jak mu sie z tym spieszy to mnie telepie ; 2) zaoszczedze sporo kasy.
Do wlozenia jest silnik i wydech. Jak wydech to maly pikus tak z tym silnikiem to juz sie troche zastanawiam czy podolam...
Teraz takie pytanie: Czy wsadzenie silnika kiedy nigdy wczesniej tego nie robilem i majac tylko manuala ( http://www.300zx.co.uk/cgi-bin/manual.cgi ) jest jakims mega wyczynem i wyzwaniem? Czy podpiecie wiazki to jakas magia?
Wiadomo, dzwig do silnika i inne potrzebne narzedzia kupie (kobylki, podnosnik itp.) .
Chodzi mi o to czy nie porywam sie z motyka na slonce... silnika w zadnym aucie nigdy sam nie wyjmowalem i nie wkladalem, znam tylko w teorii co i jak, ale w celice wiekszosc rzeczy robilem sam (odbudowa hamulcy od zera, czyszczenie kolektorow dolotowych itp. pierdołki).
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Nie powinno być wieszego problemu, chyba jedynie mało miejsca. Ja sam z bratem wkładałem sr do s13, pierwszy raz i nie było problemów wiekszych.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jeśli planujesz wykonać tą operację tylko raz i nigdy więcej to zakup żurawia + pozotałych narzędzi jakie mogą być Ci potrzebne mozę być większy niz zlecenie tego w warsztacie i nie musisz marznąc w nieogrzewanym garażu lub na dworzu przy -10 ;)

Bierz to równiez pod uwagę , a umiejętności to juz inny temat
Awatar użytkownika
djlasior
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 168
Rejestracja: pt 23 lip, 2010 18:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Spróbuj sie z kims z forum dogadac może ci ktos pomoże w okolicy ja z mila chęcia bym ci pomógł ale troche daleko do krakowa. Ja wkladalem z kuzynem młodszym oddemnie o 4 lata tyle co podaj przytrzymaj a reszte to sam zrobiłem problemu nie ma żadnego jak ktoś jest kumaty.Pozdrawiam
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Filozofii z wlozeniem silnika nie ma ale przydalby sie kanal, duzo latwiej sie wklada silnik skrecony ze skrzynia, ale mozesz tez wkladac oddzielnie i pozniej bawic sie w przykrecenie skrzyni, kolega sobie radzil z takimi rzeczami bez kanalu, auto lekko podniesione na kobylkach. Wiadomo ze sporo wiecej czasu zajmie.
VG jest dosc szeroki ale krotki i po bokach nie ma za wiele miejsca
Silnik wlozyc mozna nawet TAKA wyciagarka, sam na takiej na poczatku wlozylem i wyciagnalem ok 10 silnikow.

Z manualem powinienes sobie poradzic z podlaczeniem wszystkiego.
PS. ten silnik byl tam oryginalnie czy przechodzisz z N/A na TT?
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
piotras1554
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 913
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 15:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ja jak nie maiłem kiedyś garażu to na trawniku za domem wkładałem silnik najpierw skrzynie zamontowałem a potem delikatnie silnik na ala wisielcu zbudowanym trafiłem silnikiem w wałek w skrzyni w sprzęgło i potem na łapy silnika i było :P
NISSAN 200SX 4.0 V8 1UZ-TFE
PROFI Z NICZEGO :D
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

piotras1554 pisze:ja jak nie maiłem kiedyś garażu to na trawniku za domem wkładałem silnik najpierw skrzynie zamontowałem a potem delikatnie silnik na ala wisielcu zbudowanym trafiłem silnikiem w wałek w skrzyni w sprzęgło i potem na łapy silnika i było :P
Zrobiłem dokładnie tak samo tylko przy -20 stopniach i padającym śniegu :D
Ale jednak żuraw pożyczony od Binia wiele ułatwił :)
SR13 na ukończeniu
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

ja tez sie balem kolego czy podolam jak zobaczylem ile podcisnien,wezykow itp. :)
ale szczeze mowiac to nie ma wiekszego problemu wiazki sa takie,ze kostek nie ma szans pomylic :) kolor i wielkosc innosc gwarantuje,ze tylko dane wtyczki pasuja do siebie.To prawda malo miejsca w ch..... i ciezko bedzie CI to bez kanalu zrobic nie mowie,ze sie nie da ;) zawsze mozesz sie podpytac tez na forum nas co gdzie i jak ;);)
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Ok jako ze siedze w ukochanej cud robocie na 2ga zmianę to odpisze co i jak po powrocie,czyli po 23.
Bedzie cytowanie, szmery bajery i ogolnie czyste szalenstwo :D ;)
Ostatnio zmieniony pt 27 sty, 2012 19:45 przez Draxan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Ogolnie jak zrobie to sam, to zaoszczedze jakies ponad 600 funtow wiec gra warta swieczki jak by nie patrzec :)

Binio_ pisze:zakup żurawia + pozotałych narzędzi jakie mogą być Ci potrzebne mozę być większy niz zlecenie tego w warsztacie i nie musisz marznąc w nieogrzewanym garażu lub na dworzu przy -10
No tu w UK na szczescie nie ma najczesciej nawet ponizej 0C ostatnio wiec luz, a garaz moge dogrzac farelka ;) . Pozatym przy tym aucie i silniku wydaje mi sie ze zuraw moze sie przydac jeszcze nie raz :P . Tak czy siak spytam w warsztacie obok o pozyczenie zurawia na weekend jak by co :) .

djlasior pisze: ja z mila chęcia bym ci pomógł ale troche daleko do krakowa
No do Huddersfield masz nawet troszke dalej :D . Niemniej dziekuje za dobre checi :) .

Ban0ff pisze:PS. ten silnik byl tam oryginalnie czy przechodzisz z N/A na TT?
Ten silnik byl w tym aucie, wyjety byl do zmiany turbo itp. A taka wyciagarka obawial bym sie ze sobie garaz zawale na glowe :D . Co jak co ale ten silnik wazy ok 280kg :?

rusek300zx pisze:iazki sa takie,ze kostek nie ma szans pomylic kolor i wielkosc innosc gwarantuje,ze tylko dane wtyczki pasuja do siebie
No to odrazu mi lepiej, mysle ze sie uda :) .
Ostatnio zmieniony sob 28 sty, 2012 01:59 przez Draxan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

mowie CI bracie bierz to na swoje bary :) nauczysz sie i nie bedziesz sie musial nikogo prosic ;)
Awatar użytkownika
MiniMi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 521
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Tychy/stryszawa
Kontakt:

wkładanie Sr'a bez kanału :D

Obrazek

Dla chcącego nic trudnego :wink: ale zawsze druga osoba się przyda :)
Pieniądze można zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w nissana- czyli przepierdzielić.
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

nie no pomocnika bede mial, jest 17 letni siostrzeniec wiec bedzie mial kto potrzymac skrzynie podnosnikiem jak by co ;) .

Narazie to musze sie dogadac z chlopem co ma to auto, a idzie to jak po gruzie i zaczynam sie ogolnie martwic czy wogole ja to auto od niego wkoncu dostane, czy mi powie ze sie rozmyslil i mi nie sprzedaje jednak...

Juz mnie powoli szlag trafia...
Awatar użytkownika
Scratch
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 186
Rejestracja: śr 21 paź, 2009 14:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

wkładaliśmy mojego SRa po remoncie, bez skrzyni, w 4 osoby, bez kanału i bez wyciągarki
fajne to nie było ale dostosowaliśmy się do warunków :lol:
s13 SR20DET
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

no ale SR chyba nie wazy 280kg ;) :P
Zablokowany

Wróć do „Ogólne”