Potrzebna Pomoc i Informacje....

Moderator: Moderator

Ryoshin
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: wt 26 lip, 2011 11:39
Lokalizacja: Jesionowo
Kontakt:

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy;/ jakis czas temu po wichurach obalilo sie na droge pół drzewa... na samiutkim zakrecie o 5 rano przy mrzawce gdzie na zakrecie stal inny samochod omijajac go nie zdarzylem juz niestety wychamowac... udalo mi sie ominac głowny konar ale mialem pecha i od niego wystawala duza gałaz i niestety uderzylem w nia prosto szyba... ma ktos jakies propozycje??? zdjecia nyski nizej :(
co poradzicie??
Załączniki
1329296916557.jpg
1329296908264.jpg
1329296901164.jpg
Wiscoo

Zdjęcia na tyle małe, że nie mogę dojrzeć - słupki są pogięte?
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

dach sie mocno pogial?
Jak sie mocno pogial to wymienic caly dach.jesli jest ok to slupki wymienic/wyprostowac i gotowe.
Dobry blacharz to ogarnie ;)
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Nie powinno być problemu z ogarnięciem tego, jak Bori pisze trzeba tylko przespawać dach. Dobrze coś podłożyć pod auto żeby się ciężar rozłożył równomiernie po całości bo na samych kołach może się ugiąć jak podłogę nadrgyzł ząb czasu.Ale swoją drogą jakbym miał u siebie wycinać dach to już zrobiłbym sobie taką targę jak w 300ZX mają :twisted: Ale to trochę więcej roboty, nawet powiedziałbym dużo więcej jak auto ma być zrobione z głową :P
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Ciezka sprawa. Niby nic a jednak trzeba fachowca zeby sie nie okazalo ze gdzies Ci woda zacieka albo drzwi sie nie zamykaja. Jedz do blacharza niech Ci oceni bo ze zdjec to ciezko powiedziec. Wiem ze nie takie rzeczy sie wyciaga ale pytanie czy nie bardziej oplaca sie zrobic przeszczep. przednia szybe i tak trzeba wkleic i tylko przednia na szczescie. Boczne trojkaty sam mozesz obadac. gdyby sie okaxalo ze przeszczep to pewnie bym sie pokusil o szyberdach z 240. Ale moim zdaniem nie bedzie potrzeby. Moze tylko same slupki. Pytanie w jakim stanie jest dach.Daj znac jak poszlo.
Ostatnio zmieniony śr 15 lut, 2012 11:25 przez dapper, łącznie zmieniany 1 raz.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

szpachla szpachla i jeszcze raz szpachla :P z tego co widze slupki bardzo nie ucierpialy nie da rady na rame jakos tego? :D
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

tak najlepiej to prostowac, a potem TFU TFU TFU w razie dachowania urwie mu głowe...
Ja bym przespawal caly dach z szyberem, bo fajna sprawa :)
Ostatnio zmieniony śr 15 lut, 2012 18:29 przez Draxan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

wiadomo ze jezeli bardzo to ucieprialo to nie bo potem w tym miejscu jest bardziej podatne na zlamanie, wszystko zalezy od tego jak bardzo dostalo.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Ryoshin
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: wt 26 lip, 2011 11:39
Lokalizacja: Jesionowo
Kontakt:

prawy slupek do wyciecia i trzeba nowy wstawic i dach naprostowac lekko bo sie podgial w dol a tak to drzwi sie elegancko zamykaja wszystko ok, gadalem z tesciem bo jest mechanik blacharz i wiem ze ogarnial mazde 323 po dachowaniu ze dach splaszczony miala to tak wyprowadzil ze sladu nie bylo i mowi ze szybe kupic slupek na szrocie wyciac z innego nawet auta i spokojnie da sie wyprowadzic.
szczescie w nieszczesciu bo mam maske pogieta prawy blotnik jedno lusterko poszlo i lewe oko i szybka a mialem i tak to wszystko na nowe wymieniac aa no i zawieszenie... kolo bokiem i z tego co mowil tesciu to wachacz dostal i koncowka kolumny kierowniczej
jak plus minus podliczylem czesci razem z nowymi tarczami odrazu i klockami itp zeby w pelni sprawny byl to 2000zl do 2500zl na same czesci
bo i deska rozdzielcza dostala galezia i troche ja rozerwalo wiec do wymiany
ogolnie tesciu mowil ze sie podejmie:) tylko ze chcialem zapytac was o zdanie
no silnik w idealnym stanie mam jak na ten model bo pytalem chlopaka ktory mial 3 lata 200sx i 3 silniki zarzna poki nie zmienil na 2.0 i jak mi zegary wstawial to byl w szoku jego stanem:) ze jeszcze nie widzial takiej 200setki a ze marzylem o tym autku i polowalem na niego pare dobrych latek:) to chocbym 10tysi wrzucil to i tak go zrobie;p
tylko ze zamiast w jego modyfikacje poprostu wrzuce w naprawe:) i przy okazji odrazu na nowe te co chcialem wymienie czesci:) bo z malowaniem problemu nie bedzie bo sam z bratem autkla malujemy.
tylko jest tez taka sprawa ze gdy silnikl zgasl przy uderzeniu tak kreci odpala i zaraz gasnie i tez nie wiem czemu tesc mowi ze moglo sie poprostu cos odlaczyc>?????

jak by ktos chial zdjecia to niech podesle e-maila to mu wysle
i dzieki za wypowiedzi:)
Awatar użytkownika
kober
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: pn 23 maja, 2011 16:04
Lokalizacja: Wrocław

Jak dobrze rozumiem to uderzyłeś w drzewo które się obaliło na drogę? Ja bym się starał o jakieś odszkodowanie jak to leżało na drodze. Policję wzywałeś? Spróbuj wyciągnąć jakąś kasę.
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

No nie wiem, przepisy mówią że trzeba się dostosować do warunków na drodze. A drzewo nie przewaliło się bezpośrednio na niego tylko już tam leżało. Także nic z tego chyba nie będzie. Co innego jakby to był dzik czy jakiś inny pies. Kolega jak przywalił w psa sąsiada to jeszcze dostał odszkodowanie na naprawę samochodu, inny uderzył w dzika i dostał kasę od nadleśnictwa. Ale drzewo Ci na drogę nie wybiegnie raczej :lol: moim zdaniem bez sensu, ale w tym kraju wszystko jest możliwe 8)
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

No ale od tego jest opiekun drogi zeby NA DRODZE jednak nie bylo DRZEW ;) . Kto normalnie jadac autem spodziewa sie drzewa na drodze :P ?
Ja tam bym sie staral o kase.
skolimus
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: wt 12 maja, 2009 18:16
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Problem w tym, że jak nie było policji wezwanej i nie ma sporządzonej notatki to lipa. Miałem podobną sytuację jak przebiłem 2 opony na nierównym poboczu. Trzeba wezwać policję a potem starać się o odszkodowanie bo każda droga jest ubezpieczona.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Majkelll pisze:No nie wiem, przepisy mówią że trzeba się dostosować do warunków na drodze. A drzewo nie przewaliło się bezpośrednio na niego tylko już tam leżało. Także nic z tego chyba nie będzie. Co innego jakby to był dzik czy jakiś inny pies. Kolega jak przywalił w psa sąsiada to jeszcze dostał odszkodowanie na naprawę samochodu, inny uderzył w dzika i dostał kasę od nadleśnictwa. Ale drzewo Ci na drogę nie wybiegnie raczej :lol: moim zdaniem bez sensu, ale w tym kraju wszystko jest możliwe 8)


sa znaki uwaga losi, jelen czy chodzby nierowna nawierzchnia, w tych przypadkach ciezej jest cokolwiek wydusic, ale przeciez kuzwa nikt nie postawi znaky uwaga spadajace drzewa lub uwaga drzewo moze wtargnac na droge.
ale skoro kolega mowi ze nie bylo policji to chyba naprawde ciezkooo bedzie........
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Ryoshin
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: wt 26 lip, 2011 11:39
Lokalizacja: Jesionowo
Kontakt:

Policja byla protokoł jest;) i jutro ide wlasnie na rozprawe bo mi mandat chcieli wlepic jeszcze :) heheh nie przyjołem i jutro wlasnie mam w grodzkim rozprawe:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”