Skladanie 2 w 1

Moderator: Moderator

BrN
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 1
Rejestracja: ndz 15 lip, 2012 23:28
Lokalizacja: Swarzędz

Witam. Mam nastepujące pytanko kupiłem 2 nissany s13 tzn jedna z papierami ale stan blacharski jest do nieodratowania a 2 to jest kasta w stanie bdb w ktorą chce wlozyc graty z 1 ale nie ma papierów. Jest mozliwosc przebicia vinu legalnie? ;) tzn jak to prawo olbiguje? czy trzeba grodź cała przespawać? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

W świetle prawa wogole nie mozna takiego zabiegu robić
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

jedyne co mozesz zrobic to przespawac/przelozyc blachy z drugiego auta do pierwszego,
albo obydwie fury na zlom, co wolisz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

jejejej takie rzeczy na forum... :D jest taka opcja jak zmieniasz jakas czesc budy a sa tam akurat numery seryjne lub sa one nie do odczytania.wtedy pojazd (MOZE!) ale nie musi!) otrzymac nowe numery. by to uzyskac idziesz wtedy do odpowiedniech organow (chyba starostwa i wydzialu komunikacji) i tam zalatwiasz, z tego co wiem nie obedzie sie bez rzeczoznawcy i kilku groszy... :roll: i jestem niemal pewien ze tak cie dobija w tych urzedach ze bedziesz latal miedzy diagnosta a urzedem bo ten ci wpisze 1200kg a oni beda mieli gdzies w katalogu ze wazy 1201kg i tak co chwila ze az odechce ci sie juz nissana



Jest to cos na zasadzie jak auto zostanie skradzione numery a sa przebite i ma wrocic znow do urzytku. stare sa w jakis sposob likwidowane a zostaja nabijane i nadane nowe ;)
Ostatnio zmieniony wt 21 sie, 2012 12:17 przez Artur1020, łącznie zmieniany 1 raz.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

Czyli najlepiej będzie przespawać przednią grodź. Bo raczej szkoda złomować 2 sztuki.
Z przebijaniem nie kombinuj.
Tak wogóle to mi nigdy nie sprawdzali vin-u w aucie ale lepiej przespawać gródź. Mniejszy przypał jak przebijanie numerów.
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ewentualnie mozna przy duzej korozji stwierdzic ze z ori budy zostaly numery a reszta zostala wymieniona na nowe czyli odwrocenie kota ogonem.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
tenchi_masaki
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: śr 18 kwie, 2012 23:22
Lokalizacja: Gdynia

Przesprawaj sciane grodziowa z gorna czescia gdzie sa numery, ladnie zakonserwuj, a reszte na zlom wywiez i nikomu nic nie mow.

To nie jest auto za $$$$$, zeby Policja bawila sie w dokladne sprawdzanie.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

tenchi_masaki, ale to jest nie legalne wiec nie proponujemy takich rzeczy!!!

nie wspominajac ze wszystko sie moze zdarzyc...
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

W razie wypadku chyba może być lipa z tak porobionym autem :?
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Jak juz to robic to naprawdę z głowa. Ja jak miałem stluczke (nie moja wina) to koles mi miernikiem jeździł po numerach wiec mozna wtope zaliczyć.
tenchi_masaki
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: śr 18 kwie, 2012 23:22
Lokalizacja: Gdynia

szaman pisze:tenchi_masaki, ale to jest nie legalne wiec nie proponujemy takich rzeczy!!!
nie wspominajac ze wszystko sie moze zdarzyc...
Tak samo jak obnizanie zawieszenia, przerabianie promienia skretu, dystanse, wydechy glosne i cala reszta innych rzeczy.

Nie wspominajac o swapach silnika.

Moge sie zalozyc, ze 90% s13 nie ma wpisanych zmian w dowodzie odnosnie mocy i pojemnosci silnika po swapie.

O ile wszystko z glowa, to jest gitara.
Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

Ale Przebijanie numerów to grubsza sprawa jak inny wydech czy zawias itp.
Za numery to już zawiasy można chyba dostać.
Więc najbezpieczniej było by przespawać gródź. i będzie najbezpieczniej chyba :)
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

jakos jak angliki sie przeklada , i przespawuje sie grodzie , to normalnie przeglady przechodza . Na rynku sa nawet " wyspecjalizowane zaklady " ktore sie tego podejmuja , moze tam zasiegniesz opinii .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

tenchi_masaki pisze:
szaman pisze:tenchi_masaki, ale to jest nie legalne wiec nie proponujemy takich rzeczy!!!
nie wspominajac ze wszystko sie moze zdarzyc...
Tak samo jak obnizanie zawieszenia, przerabianie promienia skretu, dystanse, wydechy glosne i cala reszta innych rzeczy.

Nie wspominajac o swapach silnika.

Moge sie zalozyc, ze 90% s13 nie ma wpisanych zmian w dowodzie odnosnie mocy i pojemnosci silnika po swapie.

O ile wszystko z glowa, to jest gitara.

otoz nie, bo wszystkie zmiany ktore wymienilez sa powiedzmy ze nie koniecznie dobre i teoretycznie tez nie powinno ich byc, ale numery samochodu to inna bajka,

numery masz uwzglednione w dow. rej i ubezpieczeniu i one mowia o tym czyje to auto itd. wiec to inny kaliber zmian, jak ktos ci takie cos wykryje, to jak mu udowodnisz ze buda nie byla kradziona, skoro ori numery zniknely, rozchodzi sie o to ze nawet silniki sa czesciami zamiennymi - budy nie i tyle.

dodatkowo bylo to poruszane gdzie indziej, ze jak masz te wszystkie czesci inne niz seryjne to mozesz sobie te auto wozic laweta, ale jak bedziesz mial kombinowany vin to policja moze sie przyczepic pomimo auta na lawecie.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Tak jak bylo to juz powiedziane, kazdy wie jak to zrobic, kazdy wie gdzie to zrobic i kazdy wie ze to jest nielegalne i mozna za to miec problemy.
Mi nigdy ale to nigdy nie sprawdzali VINu podczas kontroli roznego typu, jedyny raz mi sie zdarzylo jak pisalem wyzej po stluczce, ubezpieczyciel tego co mnie porysowal smyral mi VIN czujnikiem sprawdzajac czy cos nie kombinowane bylo. Wiec z samym numerem lepiej nic nie robic, jak juz to cala belke po oryginalnych spawach jechac, albo jak pisali wyzej nawet cala sciane grodziowa.
A czy ktos to zrobi/zrobil* to juz najlepiej niech zostanie slodka tajemnica ;) .
Ostatnio zmieniony wt 21 sie, 2012 21:39 przez Draxan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”