ile km na seri 300zx z32tt

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Jeśli nie planujesz +600HP to kuc nie ma co :).
A co do stukowego to tak jak mówiłem, w teorii wykryje Ci go czujnik i zmniejszy boosta i chyba zaplon też cofnie. Do tego oczywiście wywali błąd i puki go nie usuniesz auto nie będzie normalnie śmigać.
Kowal636
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: ndz 31 lip, 2011 16:48
Lokalizacja: Dobrzany

Ja planuje cos ok 550km, oczywiscie na gt-28, a czytałem cos, że niby juz przy 500km klekaja ta silniki, w innym zródle pisza, że niby 700 bez kucia znosza, wiadomo dużo zależy od tunera i przebiegu mocy, no ale 600+ to juz bym się bał łupac na serii.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

To nie łup, jak sie obawiasz to zakuj bo pozniej powiesz ze "a na TK mówili ze da rade a umnie na 450 wyszła korba bokiem..."
Wszystko zalezy od stanu aktualnego silnika, eksploatacji i strojenia
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Ja tam bede sie staral do 600KM na seri dojsc, jak sie cos wysra to kupie kolejny silnik, wychodzi taniej niz jakies kucie :P . Jak sie bawic to sie bawic ;)
Ostatnio zmieniony wt 16 paź, 2012 20:26 przez Draxan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

tak jak mowisz :)
Awatar użytkownika
komargc
Stały gość
Stały gość
Posty: 275
Rejestracja: wt 30 gru, 2008 18:48
Lokalizacja: olsztyn

Draxan a nie masz tam z jednego vg30 za duzo , bo chyba se to upcham i sprawdze na wlasnej skorze
Ostatnio zmieniony śr 17 paź, 2012 22:34 przez komargc, łącznie zmieniany 1 raz.
czesci do s13 tanio
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

Ja jednak nie podnosiłbym powyżej 0.7-0.8 bar na serii bo chcę się nacieszyć jazdą ,a nie wyjmować silnik co roku.
Ostatnio zmieniony ndz 17 sie, 2014 22:03 przez SZAFA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

hmm nie wiem gdzie Ty to wyczytales ale zmien fora ktore czytasz ;) ;) .
Chyba 80% uzytkownikow ZXa w UK wali minimum 1bar nawet na calkowicie stockowych silnikach i jezdza tak cho cho i troszeczke i nic sie nie dzieje, tym bardziej z uszczelka pod glowica ktora ma opinie bardzo dobrej.
Nie wspomne juz ile jest ZXow z mocami po +500KM na kołach, bez zakutych silnikow.

http://www.youtube.com/watch?v=3hORu2FzEnI - z tego co wiem nigdy nic mu sie nie stalo z tym silnikiem.

Zreszta kazdy zrobi jak bedzie chcial, wkoncu to jego auto i jego ryzyko :P ;) .
Ostatnio zmieniony sob 20 paź, 2012 13:53 przez Draxan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

Wiesz.... z każdego silnika można wyciągnąc takie moce ale pytanie ile to pojeździ bez awarii i jaki zrobisz przebieg. Jak ktoś ma kase to może sobie robic remonty czy wymiany motoru co 2 lata.
Ostatnio zmieniony pt 03 sty, 2014 17:04 przez SZAFA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

No nic, jak dobrze pojdzie to w nowym roku bedziesz mial info z pierwszej reki (odemnie :P ) jak sie sprawuje seryjny silnik na +500KM (licze na ~600KM) :) . Mam nadzieje ze po 2mcach nie bede pisal ze go szlag trafil :P :P
Ostatnio zmieniony ndz 21 paź, 2012 11:08 przez Draxan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

No życze Ci jak najlepszych efektów i bezawaryjnej pracy przy 500 KM :D
Ogólnie jak masz silnik wyjęty to ja bym najpierw dał uszczelki mocniejsze metalowe ,a nie jak seryjne z dykty :lol: . Najlepiej to niech się wypowiedzą Ci z większym doświadczeniem w tym modelu .
Ostatnio zmieniony ndz 21 paź, 2012 13:04 przez SZAFA, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Ryzyk fizyk ;) . Zobaczymy, jak wywali uszczelke szybko to bedzie wiadomo ze dupa zbita i bez lepszej uszczelki nie ma co szalec z doładowaniem, wtedy kupie jakiegos cometica czy tam cosworta (o ile maja do vg30dett).
A jak nie wywali to zostanie sie cieszyc i wiedza dla innych :)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

SZAFA pisze: U mnie jeden VG30dett leży bo korba poszła na seryjnym doładowaniu i w automacie nie wiadomo z jakich przyczyn ,panewki nie zatarte , rozrząd nie spadł ,zawory całe .
Jak wywali uszczelke specyficznie ze woda poleci do komory spalania to własnie tak sie może stać ;)
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

Szafa masz chyba pecha do vg bo sa dowody u niejednego ziomka z angly czy ze stanow jak na seryjnej ale ori uszczelce maja po 700 i dmuchaja ostro i co i nic sie nie dzieje ;)
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

pany ,śmigam ostatnio na 0,85 bara , łądnie trzyma ciśnienie , furka zapier... :)
tylko martwi mnie zapach spalin , taki trochę dziwny ,czuć w kabinie. Czuć to tylko przy ostrzejszej jeździe na wysokim boost. Czy to może być ,że mieszanka nie ta albo paliwo za niski oktan ? bo śmigam na 95 .
Mój znajomy jak jeździł suprą na 1 bar. to podobny był smród spalin .
U mnie nic złego się nie dzieje , nie szarpie i nie ma lokomotywy za autem nawet jak zmienia biegi to nie puszcza chmur.
Ostatnio zmieniony pt 08 mar, 2013 12:14 przez SZAFA, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”