RollBar-wykonanie

Moderator: Moderator

BeNeK
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 17:07
Lokalizacja: Ck

Siemka !
Czy jest na forum osoba która potrafiła by wykonać rollbar ? Może macie jakiś kontakt do kogoś kto potrafi a nie ma go na forum ?
moze ktoś ma info jak najlepiej i z czego wykonać własnoręcznie ? Jakieś wskazówki czy informacje ?
Ostatnio zmieniony ndz 13 sty, 2013 22:14 przez BeNeK, łącznie zmieniany 1 raz.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

jak z klatka, rury bezszwowe, gietarka i spawanie
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
streetfighter44
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 170
Rejestracja: pt 16 mar, 2012 22:24
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

pisz do ireco za nieduze pieniadze fajne rollbary robia
bokiem go bokiem
BeNeK
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 17:07
Lokalizacja: Ck

Czy jeśli będę chciał zrobić takie coś we własny zakresie , to czy będzie to bezpieczna konstrukcja ? Czy po prostu lepiej tego samemu nie wykonywać ?

streetfighter44, Dzięki za info , jutro napiszę ;)
Pisałem do treli także ale koszty zaczynają się od 1500+ , a na takie wydatki na razie mnie nie stać po prostu ...
Ostatnio zmieniony ndz 13 sty, 2013 22:38 przez BeNeK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
streetfighter44
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 170
Rejestracja: pt 16 mar, 2012 22:24
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

BeNeK pisze:Czy jeśli będę chciał zrobić takie coś we własny zakresie , to czy będzie to bezpieczna konstrukcja ? Czy po prostu lepiej tego samemu nie wykonywać ?

streetfighter44, Dzięki za info , jutro napiszę ;)
Pisałem do treli także ale koszty zaczynają się od 1500+ , a na takie wydatki na razie mnie nie stać po prostu ...
w ireco ceny sie od 7 stowek zaczynaja
bokiem go bokiem
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

BeNeK pisze:Czy jeśli będę chciał zrobić takie coś we własny zakresie , to czy będzie to bezpieczna konstrukcja ? Czy po prostu lepiej tego samemu nie wykonywać ?

streetfighter44, Dzięki za info , jutro napiszę ;)
Pisałem do treli także ale koszty zaczynają się od 1500+ , a na takie wydatki na razie mnie nie stać po prostu ...
tak samo jak z klatka, ja swoja sam spawalem.
Kupujesz odpowiednie rury, odpowiednio je wyginasz, dobrze pospawac i nie ma problemu.
Nie ma potrzeby robienia tego w firmach sie tym zajmujacych, chyba ze nie masz pewnosci co do wykonania rollbara we wlasnym zakresie to w razie wypadku moze narobic wiecej szkod :)

To ma byc spawane do budy czy na srubach?
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
BeNeK
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 17:07
Lokalizacja: Ck

Ban0ff pisze:
BeNeK pisze:Czy jeśli będę chciał zrobić takie coś we własny zakresie , to czy będzie to bezpieczna konstrukcja ? Czy po prostu lepiej tego samemu nie wykonywać ?

streetfighter44, Dzięki za info , jutro napiszę ;)
Pisałem do treli także ale koszty zaczynają się od 1500+ , a na takie wydatki na razie mnie nie stać po prostu ...
tak samo jak z klatka, ja swoja sam spawalem.
Kupujesz odpowiednie rury, odpowiednio je wyginasz, dobrze pospawac i nie ma problemu.
Nie ma potrzeby robienia tego w firmach sie tym zajmujacych, chyba ze nie masz pewnosci co do wykonania rollbara we wlasnym zakresie to w razie wypadku moze narobic wiecej szkod :)

To ma być spawane do budy czy na srubach?
no właśnie moje umiejętności w spawaniu są bardzo małe , wiec po wygięciu i przymierzeniu połapały bym tylko to i oddał komuś żeby to porządnie pospawał ;)
Chciał bym żeby była przykręcona do budy , nie wspawana .

Czy takie coś ma sens bytu ?
Obrazek
Czy lepie od razu zrobić tak ?

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 13 sty, 2013 23:11 przez BeNeK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

jak dla mnie ani jedno ani drugie nie ma wiekszego sensu,ochroni Cie to tylko przy dachowaniu....,ewentualnie przy strzale w slupek,

jak juz sie bawic to polecam wszystkim robic pelna klatke
Ostatnio zmieniony pn 14 sty, 2013 15:15 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
komargc
Stały gość
Stały gość
Posty: 275
Rejestracja: wt 30 gru, 2008 18:48
Lokalizacja: olsztyn

ja tez sie podpisuje pod tym
jak chcesz bezzpieczenstwo to klatka ,jak tylko troche sztywnosci to wstaw full set rozporek, szkoda zachodu na to cos
czesci do s13 tanio
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

polklatki to w 99% dla lansu sie robi :)
Jak ktos pcha rury dla bezpieczenstwa to robi 6 pkt w gore klate spawana do budy
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
BeNeK
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 17:07
Lokalizacja: Ck

rozpórki mam : przednią górną , tylną górną , dolną tylną , roombar :P W sumie tan rollbar to trochę lans do streetowego autka :D
Awatar użytkownika
komargc
Stały gość
Stały gość
Posty: 275
Rejestracja: wt 30 gru, 2008 18:48
Lokalizacja: olsztyn

no to do lansu mozesz zamontowac tylko cos w miare dobrze pospawanego , zeby nie okazalo sie ze rurki podczas wypadku odpukac cie zabija , bo takie przypadki mialy miejsce ze rura puscila i wbila sie w cialo niestety
czesci do s13 tanio
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

ok, ale gdzie tu sens montowania czegos co tak naprawde niezbyt dziala, a lekkie nie jest i zwieksza wage auta czyli zmniajsza osiagi+zwieksza spalanie?
Wiem wiem, to nie wazy 147 kilo, ale jednak, odelzajac auta wyjmuje sie nawet zbedne kabelki a tu wkladac kawał rur po to zeby bylo hmm fajnie(?)...
BeNeK
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 17:07
Lokalizacja: Ck

Draxan, Nie tylko żeby było fajnie . Ma też to spełniać swoje zadanie podczas ewentualnego wypadku na torze czy innej przygody... ;)
komargc, Właśnie o tym myślałem od samego początku ...
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

BeNeK pisze:Draxan, Nie tylko żeby było fajnie . Ma też to spełniać swoje zadanie podczas ewentualnego wypadku na torze czy innej przygody... ;)
komargc, Właśnie o tym myślałem od samego początku ...
Zrozum ze bardziej przyda Ci sie krzyż w drzwiach i palaki z przodu niz sam ten tylny palak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”