RollBar-wykonanie

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

borimichal pisze:Zrozum ze bardziej przyda Ci sie krzyż w drzwiach i palaki z przodu niz sam ten tylny palak
no bez przesady roll bar jest potrzebny i ma swoje zastosowanie w przypadku dachowania miejsce styku auta jest wtedy na kielichach i roll barze bo słupki A sie wyginają w tym wypadku i nie zmiażdży nam głowy ...

wiadomo że pełna klatka jest lepsza ale nie każdy jeździ TYLKO po torze i TYLKO w kasku bo jak sie zrobi rury obok głowy i nie ma sie kasku to już bepieczniej bez klatki :)
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

wlasnie dla mnie taki rollbar ma jedyne zastosowanie na torze(gdy jezdzisz sam) bo jedyne co Ci tam zagraza to dachowanie.

w ruchu ulicznym:inne samochody,latarnie,slupy.
zeby zmiazdzyc dach do wysokosci drzwi trzeba zdrowo ukurwic.

co do tego kasku to gówno prawda.
klatka i fotel ma byc(powinno ) tak ustawiony ze nie masz prawa bedac zapietym w pasach uderzyc głowa w rury)

Kolejny powielany internetowy mit !!
Ostatnio zmieniony pn 14 sty, 2013 20:26 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

i to jeszcze jak bezmyślny mit... jak się siedzi w kuble to ciężko się wogóle ruszyć w którą kolwiek stronę... więc żeby głową dosięgnąć do klatki to musiała by ona chyba do samego fotela dotykć..
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Bast pisze:i to jeszcze jak bezmyślny mit... jak się siedzi w kuble to ciężko się wogóle ruszyć w którą kolwiek stronę... więc żeby głową dosięgnąć do klatki to musiała by ona chyba do samego fotela dotykć..
bez przesady, mowimy o s13 wiec tam nie ma za duzo miejsca.
Mialem wczesniej inny kubel i byl dosc wysoko, po wspawaniu klatki i pierwszej przejazdzce jak wydzwonilem glowa w rure nie wsiadalem bez kasku :)

Teraz mam kubel mirco posadzony dosc nisko i nie ma opcji uderzyc w rure glowa.
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Zapomniałem że nie mam nissana... :x
ja mam na samej podłodze kubeł i do wszystkiego mam tak daleko że to szok... Jak będzie kiedyś kiedyś... klatka to też tylko pełna i napewno się zmieści..
ale może i przesadziłem... choć naprawdę już tyle widziałem jak ktoś pisze o tym że do klatki konieczny jest kask... że to już się nudzi... jak ktoś ma zwykły fotel lub siedzi pod sufitem to może i tak.. ale kto zostawia zwykły fotel a spawa klatkę...
Ostatnio zmieniony wt 15 sty, 2013 09:41 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

niektorzy ida na latwizne i montuja kubly na seryjnych szynach, fotel jest wysoko i masz taka sytuacje :) :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Ban0ff pisze:niektorzy ida na latwizne i montuja kubly na seryjnych szynach, fotel jest wysoko i masz taka sytuacje :) :)

czyli montuja niepoprawnie-tak jak i Ty za pierwszym razem ;)

jeszcze raz podkresle przy poprawnym ulozeniu fotela i rur(chyba ze mamy 2,20 zwrostu)przy zapietych pasach nie powinnismy wydzwonic głowa w rure.
osobiscie miałem juz kilka dzwonóww i ani razu moja głowa nie doleciała do rur-jezdze bez kasku
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

każdy kto zajmuje sie budowaniem aut do sportu i każdy kierowca wyścigowy powie wam że pełna klatka nie nadaje sie do ruchu ulicznego...
to że trzeba jeździć w kasku to wyczytałem kiedyś w artykule o klatkach w GT czy czymś takim.

w sumie może i macie racje trudno jest uderzyć w klatkę głową ale i tak nie chciał bym mieć nie osłoniętej skroni tak blisko rury , może jak sobie siedzimy w fotelu na parkingu to jest ok ale przy dachowaniu przy ogromnych przeciążeniach jak nasze ciało waży ze 250kg to ta odległość może sie zmniejszyć sami przyznajcie :)
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

no musiałoby Ci głowe urwac ;)
ale wtedy juz bez roznicy :P

ja mam klatke wpisana w dowod rejestracyjny,przeglad robie legalnie,zaden policjant nigdy sie nie czepial ze nie mam kasku.

zdazalo sie ze jezdzilem moim nissanem z klatka(z krzyzem w drzwiach) na codzien i bardziej doskwierala mnie palaca pieta od nieoslonietej blachy niz klatka.
Ostatnio zmieniony wt 15 sty, 2013 19:01 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

w dowod jakim sposobem? na przegladzie Ci wbili czy jak?

sam myslalem o klatce do siebie i napewno jak bede robil to kompletna i spawana z zastrzalami bo innej nawet nie rpzewiduje...

cala reszta to polsrodki...

a odnosnie tego walenia glowa.. wiem ze chodzi tu o wage, zeby jak najlzej , ale nie mozna poprostu zalozyc "otulin" na rury w okolicach glowy?
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

nawet nie tyle mozna a zaleca sie( a w rajdach nie wiem czy nawet nie wymaga),z tym ze w wiekszosci przypadkow ludzie zakladaja otuliny na rury z pieców do domu :D a nie specjalistyczne otuliny na klatki bezpieczenstwa.

klatke wbili na przegladzie(wymagali jedynie rachunek od mechanika za usuniecie tylnej kanapy-zeby samochod byl 2osobowy)
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

borimichal pisze:
Ban0ff pisze:niektorzy ida na latwizne i montuja kubly na seryjnych szynach, fotel jest wysoko i masz taka sytuacje :) :)

czyli montuja niepoprawnie-tak jak i Ty za pierwszym razem ;)
w tym problem ze klatke robilem jak ten fotel mialem zamontowany, wczesniej mi nie przeszkadzala taka pozycja za kierownica :)

Andy pisze: a odnosnie tego walenia glowa.. wiem ze chodzi tu o wage, zeby jak najlzej , ale nie mozna poprostu zalozyc "otulin" na rury w okolicach glowy?
same otuliny to daja tyle ze kasku sobie nie podrapiesz o rure jak juz obijasz, samo uderzenie w otuline glowa napewno odczujesz bolesnie :D
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Brać GT za źródło informacji to jak zakładać temat na TK co wlać do silnika :lol:
Każdy redaktor napisze sobie co mu się przyśni i nikt mu nic nie zrobi...
pasowało by im napisać że Bori ma klatkę wbitą w dowód i ciekawe co by odpowiedzieli.. :lol:
Fajnie jak by kiedyś ludzie poważnie odpowiadając na poważne tematy pisali to co jest stwierdzone w przepisach a nie to co się im wydaje... :wink:
Awatar użytkownika
kremat0r
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: śr 31 mar, 2010 07:13
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Brać GT za źródło informacji to jak zakładać temat na TK co wlać do silnika :lol:
Tak jak kiedyś w gazecie "Maxim" uczyli driftować oplem astrą :roll:

U siebie planuję rollbar, auto usztywni, a ze czasami ktoś do mnie wsiada to krzyż by przeszkadzał, np mama.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

kremat0r pisze:
Brać GT za źródło informacji to jak zakładać temat na TK co wlać do silnika :lol:
Tak jak kiedyś w gazecie "Maxim" uczyli driftować oplem astrą :roll:

U siebie planuję rollbar, auto usztywni, a ze czasami ktoś do mnie wsiada to krzyż by przeszkadzał, np mama.
Mama wchodzi z krzyzem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”