zmiany na stronie

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Zapewne część z was zauważyła, a część już wie, że szykują się pewne zmiany na TK.
Przed ich nadejściem chcieliśmy wszystkich poinformować i zdradzić część z tego co zaplanowaliśmy.

Po pierwsze strona zacznie startować z portalu, a nie tak jak jest w obecnej formie - z forum.

Wejście na forum będzie możliwe przez kliknięcie widocznego na górze linku - kto nie będzie chciał czytać portalu ten przejdzie sobie na forum.

Z samym portalem będzie wiązało się kilka nowości, nad którymi dzielnie pracuje dział redakcji - część z nich można było podejrzeć w statystykach top 5, gdyż ruch w redakcji szczególnie na początku był bardzo duży. Na obecną chwilę portal działa na 40-50% swoich możliwości, także najlepsze dopiero nadejdzie.

W związku z powyższym (oraz założeniem by portal jak i forum poszły z duchem czasów) został wprowadzony nowy styl na forum (po kilkudniowych testach i poprawkach uznałem, że nadaje się on w obecnej postaci do zakomunikowania wszystkim)- w tej chwili jest on dostępny jako opcja, w momencie uruchomienia portalu jako strony startowej - styl ten stanie się stylem domyślnym. Komu nie będzie się podobał będzie mógł korzystać ze starej wersji forum - należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że stara wersja forum nie będzie dłużej wspierana. Brak wsparcia dla starej skóry oznacza to, że owszem będzie ona dostępna dla każdego i będzie działać tak jak obecnie, ale wszystkie dodatki o ile takie się pojawią będą działać jedynie na nowej wersji forum - stara będzie bez zmian.
Pierwszym z takich dodatków działających tylko na nowej wersji jest pełne wsparcie zarówno dla Youtube'a jak i Vimeo - zamieszczając filmiki poprzez użycie przycisku Video - na forum będą się wyświetlać zarówno filmy z YT jak i VIMEO - format tych filmów został zwiększony i dostosowany do wersji 16:9, w wersji starej dla przypomnienia YT wyświetlało się w formacie 4:3.

Zrzut ekranu pokazujący działające vimeo:
Obrazek

Jeśli chcecie sprawdzić lub przejść od razu na nowy styl - na dole strony obok opcji preferencje jest okienko rozwijane o nazwie Styl forum - należy wybrać tk_new. Po zmianach, kiedy strona zacznie startować z nowego stylu w ten sam sposób będzie można przywrócić sobie starą wersję forum (zakładamy, że część z was będzie tradycjonalistami i pozostanie przez jakiś czas na starej wersji - jednak od momentu wprowadzenia zmian pamiętajcie o wspomnianym wyżej braku wsparcia).
Ostatnio zmieniony pt 22 lut, 2013 09:50 przez mysza, łącznie zmieniany 1 raz.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Nie widać zrzutu ekranu.

E: trochę zmieniłbym kolorystykę (seledynowy "nowy post" gryzie się z zielonkawą większością forum, ogólnie jakiś dziwny ten zielony), ale nie jest źle (moja osobista opinia). Do tego jak dla mnie posty na tle tych szaro-szarych poprzecznych pasków są mało czytelne.
Ostatnio zmieniony pt 22 lut, 2013 10:35 przez echo, łącznie zmieniany 2 razy.
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

echo pisze:posty na tle tych szaro-szarych poprzecznych pasków są mało czytelne.
zgadzam sie, dostaje sie troche oczoplasu, chociaz nie w jakims bardzo zauwazalnym stopniu... chyba szczegolnie przy przewijaniu.

niby jaskrawy zielony teraz jest modny w drifcie, ale to oczywiscie kwestia gustu. mi sie nie podoba, kwestia jak uwaza reszta uzytkownikow.
Ostatnio zmieniony pt 22 lut, 2013 11:30 przez kolosezw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Treść postów postaram się zamieścić w takim razie na czytelniejszym tle. Paski (carbon ;) )będą widoczne w pozostałych miejscach, natomiast zawartość posta spróbuję zrobić czytelniejszą.

trzymając nos na monitorze rzeczywiście mogą boleć oczy od tych pasków - z daleka na lapku tego nie zauważyłem ;) Poprawki niestety po weekendzie - będą na pewno przed startem portalu.
Ostatnio zmieniony pt 22 lut, 2013 11:38 przez mysza, łącznie zmieniany 1 raz.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Właśnie za to kocham TK, że od lat jest taka sama szata graficzna! Boże jak ja nie lubię zmian... Także mam nadzieje, że nie zmienicie zdania i ciągle będzie można korzystać ze starego forum. :)
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

stary skin oczywiście zostaje jako opcja - nie usuniemy go właśnie ze względu na tradycjonalistów ;) Niestety nie będziesz widział na nim vimeo i strona portalu może Ci się rozjeżdżać. W każdym razie wchodząc niezalogowanym będzie widoczny nowy skin - po zalogowaniu wszystko wróci do tradycyjnej wersji jeśli tylko taką sobie ustawisz będąc na swoim koncie.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Zmiany sa potrzebne,nie mozemy stac w miejscu Panowie ;)
Na samej stronie startowej bedzie wiele ciekawych rzeczy,takze wiecej optymizmu prosimy
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

jestem chyba ślepy, bo przeszukałem wszystkie możliwe miejsca i nie mogę znaleźć tego by zmienić styl na nowy... help :P
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

pisząc na dole strony miałem na myśli dół strony głównej ;) - lista rozwijana służąca do zmiany stylu jest powyżej shoutboxa, nad oknem "kto jest na forum"
Ostatnio zmieniony pt 22 lut, 2013 13:06 przez mysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Na stronie glownej forum troche wyzej prawego dolnego rogu.
Ostatnio zmieniony pt 22 lut, 2013 13:07 przez echo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
siwy1210
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: ndz 15 sie, 2010 19:37
Lokalizacja: Głuchołazy

fajnie, na razie mi się podoba


Dobra, ale to chyba niedopracowane jest. Po dodaniu posta nie mogę cofnąć wstecz przeglądarką
Ostatnio zmieniony pt 22 lut, 2013 13:14 przez siwy1210, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

siwy1210 pisze:Po dodaniu posta nie mogę cofnąć wstecz przeglądarką
hmm, działa dobrze - nic takiego nie zauważyliśmy...

podaj kroki do tego jeśli możesz bo z samego opisu nie da się wywnioskować gdzie Ci to dokładnie występuje.
Ostatnio zmieniony pt 22 lut, 2013 13:24 przez mysza, łącznie zmieniany 1 raz.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
nismo33
Stały gość
Stały gość
Posty: 258
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 13:00
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Panel użytkownika się jakoś tak dziwnie gryzie, nie jest wtopiony/wkomponowany jakoś ładnie w resztę.
Awatar użytkownika
nismo33
Stały gość
Stały gość
Posty: 258
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 13:00
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Prawy górny róg.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

myślałem, że ci chodzi o jakąś stronę ;)
Ostatnio zmieniony pt 22 lut, 2013 14:21 przez mysza, łącznie zmieniany 1 raz.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”