Kupno bez OC - kto płaci zaległe?

Moderator: Moderator

Szalot
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pn 17 gru, 2012 21:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Witam, nie jeździjcie po mnie, że nie o nyskach, ale już nie mam gdzie o tym pisać, bo ciągle podsyłają linki do jakichś tematów, w których każdy mówi co innego i nie idzie się połapać, więc chciałbym się dowiedzieć jak to będzie wyglądało w mojej sytuacji...

Więc mam okazję kupić okazyjnie (przynajmniej tak twierdzę z bratem) kupić maluszka, ale jest problem taki, że oc ostatnio było płacone w 2009r. Pytanie brzmi - kogo będą ścigać za zaległe oc? Czy trzeba odnotować coś w sprawie tego ubezpieczenia w umowie?

Jakby ktoś chciał, a może i będzie wiedział coś więcej na temat tego maluszka to macie link - nie zaszkodzi przy okazji dorzucić :)
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-lub-z ... 0;r:6;s:10

PS. W tych sprawach jestem kompletnie zielony, a każdy kogo pytam mówi co innego
Awatar użytkownika
kremat0r
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: śr 31 mar, 2010 07:13
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Za zaległe OC ściga się poprzedniego właściciela. Możne bezproblemowo kupować auto bez OC, tylko musisz ubezpieczyć w ten sam dzień, bo od dnia kupna to Tobie będą naliczać karę.
Nic nie trzeba pisać dodatkowego na umowie.
Szalot
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pn 17 gru, 2012 21:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dzięki wielkie, czyli jednak nie mam takich głupich kolegów ;)

Sory jeszcze raz, że o maluszku, ale na nyskę jeszcze nie stać ^^
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ważne byś na umowie kupna-sprzedązy napisał że brak OC w momencie zakupu i tego samego dnia wykup OC na siebie już
Szalot
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pn 17 gru, 2012 21:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Czyli jak to ma wyglądać?
"Sprzedający oświadcza iż sprzedaje wyżej wymieniony samochód bez polisy OC" ?
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wystarczy w uwagach dopisać "Brak aktualnego OC"
SR13 na ukończeniu
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

mimo wszystko jak kupisz go to zadzwoń do ubezpieczalni gdzie był ubezpieczony i się zapytaj czy czasem się nie przedłużyło z automatu, tak w PZU np jest. w link4 się nie przedłuża samo.

i po kupnie auta masz miesiąc czasu na ewentualne wypowiedzenie poprzedniej polisy
Poszukuję...
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Od tego roku już się nie przedłuża. Nawet teraz można w każdej chwili wypowiedzieć umowę i nie będzie z tego powodu żadnych konsekwencji. Kumpel walczył ostatnio z Hestią i babka na infolinii powiedziała, że może napisać w każdej chwili wypowiedzenie umowy.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
kremat0r
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: śr 31 mar, 2010 07:13
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Mylicie trochę fakty.

OC nadal się automatycznie przedłuża! Jak ktoś nie wierzy, polecam telefon do UFG.
Od tego roku zmienił się przepis, że nie ma już podwójnego OC, gdzie jeszcze w tamtym roku, jak ktoś się spóźnił i nie wypowiedział po kupnie umowy, a potem kupił sobie gdzieś indziej to musiał płacić podwójnie.
Awatar użytkownika
skwaromir
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 121
Rejestracja: wt 20 paź, 2009 17:35
Lokalizacja: LLU

Trochę związane z tematem, a ja tak się zawsze zastanawiałem. Może teraz się po zmieniało. Ale jak powiedzmy 6 lat temu kolega kupił auto. Zepsuło się. Nie płacił oc. A po 3 latach rozebrał pociął i sprzedał, pytany o umowę,oc mówił, że na "słupa" się coś machnie.... Nie będzie miał z tego tytułu jakiś problemów ?
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Teoretycznie jego ubezpieczyciel powinien ścigać go z tytułu nie opłaconego OC. Mogą przekazać sprawę do swojej kancelarii prawnej, która będzie straszyła wezwaniami do sądu oraz windykacją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”