Skyline z UK

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

Witam wszystkich forumowiczów. Za niedługo wylatuje do Anglii do pracy i kolega poddał mi pomysł na kupno tam Skyline i zrobieniu w Polsce przekładki na LHD. Zacząłem się nad tym zastanawiać na poważnie ale nie wiem wszystkiego do końca dlatego piszę tutaj.
1. Podobno pasuje przekładka od S13 ale do których modeli Sky (interesuje mnie R32,R33)
2. Jakie koszta samych części do przekładki (bez robocizny)?
3. Czy jest to w ogóle opłacalne czy lepiej kupić S13,S14 (kupno w Europie) i robić swap na inną jednostkę?
4. Czy są jakieś inne sposoby niż opłaty w Anglii na jeżdżenie w Polsce z RHD?
To chyba tyle. Proszę o normalne odpowiedzi a nie typu "odpuść sobie" chyba że macie jakieś argumenty na to. Liczę na Waszą pomoc :)
Ostatnio zmieniony ndz 16 cze, 2013 13:56 przez birdhouse, łącznie zmieniany 1 raz.
S13 RB25DET

Obrazek
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Przekladke mozesz zrobic ale nie wiem jak z rejestracja takiego samochodu. Cos tam sie ruszylo ale trzeba poczekac na zmiany. Mozesz napisac do Mariusza z www.driftshop.pl
Zajmuje sie przekladaniem maneli do skya. Nawet maja własne deski. Pytanie czy sie to oplaca bo koszt przekladki to jak dobrze pamietam kolo 10 000zl. Chyba, ze Cie stac :D
Pozdrawiam.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

1 decha s13, decha s14 wsyzstko pasuje do R33, z r32 podobnie (te same wymiary maja praktycznie)
kwestia dorobienia boczkow osobno i nie wiem jak spasowanie deski do przedniej szyby w r32 ale podejrzewam ze tak samo podejdize...

ewentualnie mzoesz zrobic sobie custom deske i obic flokiem...

2. koszta samych czesci to zalezy od tego jak duzo czasu masz na szukanie, czy masz jakis dostep do takowych czesci... jesli Ci sie nie spieszy i sporo bedziesz szukal to spokojnie ponizej 3.5 tys mozesz ogarnac wsyzstko jesli chcesz wsyzstko na juz nie znajac nikogo bez zadnych swoich wtykow.. to tak okolo 4 - 4.5 jakos.. (roznie to bywa ze wzgledu ze ceny sie zmieniaja roznych rzeczy)

3. wydaje mi sie ze kwestia gustu oraz przeznaczenia auta :D jak chcesz street i sie lansowac to Sky :D jak chcesz sobie latac i grzebac przy skrecie, zawieszeniu itp itd i wiecznie modzic zeby latac sobie to s13 ew s14 ale bardizej stawiam ze kwestia gustu i portfela :D

4. sposoby sa... Wszystko zawsze da sie jakos zalatwic/obejsc/czy cos innego... ale jako ze tutaj sa porzadni ludzie tak wiec powiem tylko o bardziej optymistycznych sposobach i mozliwosciach (legalnych)

- zarejestroac auto na kogos z meldunkiem za granica (niemcy na przyklad) - przeglad robisz w niemczech - powinienes tez zrobic niemieckie ubezpieczenie jesli chcesz miec 100% pozytywnie i bezproblemowo przy ewentualnych stluczkach - wtedy jezdzisz na niemieckich tablicach calkiem legalnie

- isc do biura prawniczego i powiedziec ze chcesz zarejestrowac auto produkowane tylko z kierownica po stronie prawej - najlepie poprzec to dokumentami ktore mozna otrzymac od NISSAN'a z Japonii oraz dobrze jest miec opinie rzeczoznawcy - wtedy odpowiedni pieniadz i prawnik Ci mowi co potrzeba
- dostaniesz odstepstwo oraz papier ktory pokazujesz na przegladzie ze koles bez wzgledu na wszystko music Ci zrobic przeglad (poniewaz posiadasz odpowiedni papier z gornej polki)
[kosztowny sposob ale mozliwy do wykonania]

- nieco bardziej problematyczny i osobiscie bym go odradzal dla niezbyt pewnych siebie osob :D
czyli przegld robiony normalnie co roku w UK a ubezpieczenie kupione i przedluzane w kraju
problem natomiast pojawia sie przy wypadku gdyz w 80% przypadkow agencja ubezpieczeniowa wypiera sie, i sa pozniej problemy

- zrobic przekladke :D - najpewniejszy sposob - przekladka u osoby znajacej sie i dobrze to ogarniajacej to tak okolo 8 - 10 tys zl

przynajmniej tak to wygladalo z mojej strony - ja ogolnie bylem w trakcie rejestracji auta ale zaprzestalem tego procesu ze wzgledu na niepotrzebne koszta skoro auto i tak w najblizszym czasie bedzie wymieniane :D ale chetnie pomoge z papierami :D oraz jak to z prawnikiem jest i co potrzeba :D
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

Dzięki wielkie Panowie za pomoc! Teraz pozostaje kwestia Sky czy S13. Wie ktoś może przy okazji gdzie w Europie jest najłatwiej trafić S13 w dobrym stanie?
S13 RB25DET

Obrazek
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

wszedzie jest tak samo...

jak bedziesz szukal takl bedziesz mial... - kwestia cierpliwosci lub dobrego zaopatrzenia garazu
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”