remont dołu

Moderator: Moderator

bross_84
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 99
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 20:15
Lokalizacja: Rzeszow

Witam
Czy ktoś się orientuje czy na terenie podkarpacia jest dobry mechanik do ogarnięcia panewek?
Też się zastanawiam czy może sam tego nie zrobić tylko się boję że coś spieprzę, bo w rozkręcaniu silnika to będzie mój pierwszy raz. dobry pomysł czy nie ?
Chce sam dół zrobić czyli dorwać się do wału od miski olejowej.
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

jak masz warunki , to rob sam , zawsze czegos sie nauczyc . Wiedz tylko ze nie obejdzie sie bez wyciagania silnika .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
bross_84
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 99
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 20:15
Lokalizacja: Rzeszow

właśnie myślałem że obejdzie się bez wyjmowania :(
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

to na sam poczatek zacznij od dorwania serwisowki do s13 i sobie poogladaj rysunki jak to jest zbudowane,
zeby wyjac wal musisz od niego odkrecic kolo zamoachowe, ktore jest od strony skrzyni, wiec musisz wyjac silnik, odkrecic zamach, miske zrzucic, zdjąc rozrzad, zeby wyjac pompe oleju, pozniej jeszcze klika srubek i wal na wierzchu.

ogolnie nie jest to nic mega skomplikowanego, ale jak masz za duzo watpliwosci i nie grzebiesz w aucie za duzo to lepiej to komus dac do zrobienia,

przy skladaniu potrzebny klucz dynamometryczny, momenty dokrecania podane w serwisowce, tak jak i kolejnosc odkrecani i dokrecania srub.

wal trzeba zmierzyc precyzyjnie konkretnym sprzetem pomiarowym, dlatego najlepiej oddac go na pomiary/obrobke do sprawdzonego warsztatu ktory sie zajmuje takimi rzeczami, dopiero po informacji od nich na jaki szlif wyszedl wal nalezy kupowac panewki,

co najwazniejsze trzeba zdiagnozowac dlaczego padly panewki(zeby sie sytuacja nie powtorzyla), jezeli pompa oleju nie byla zmieniana od nowosci to bedzie glownym podejrzanym, sugerowalbym wymiane na nowa.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

szyper ... a jak sprawdzić czy pompa oleju jest OK ?
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Można pomierzyć szczelinomierzem jak to zrobić jest w instrukcji przynajmniej w s13 tak jest wiec zakładam ze VG podobnie. Lub sprawdzić ciśnienie oleju jak silnik jeszcze odpala.
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

bo w sumie to jak dobra pompa to i dobre ciśnienie bedzie wskazywał na wskaźniku :wink:
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

No jak sa wskazniki to cos widac co sie dzieje z cisnieniem, chodzi o to ze po ponad 20 latach pompa moze miec wytarte powierzchnie na ktorych jest uszczelniana, pozniej troche temp oleju skoczy do gory a cisnienie spadnie, nie zauważysz bez wskaznika i cos moze zaklepac.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
bross_84
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 99
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 20:15
Lokalizacja: Rzeszow

Dorwałem dzisiaj mechanika i powiedział mi że jak zrobię sam dół to na pewno walnie góra jest taka opcja??
Bo jeśli się zgodzę na robienie całego silnika to koszt rzędu 4 do 5 tys :(
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Ile? Strasznie drogo, zmień mechanika
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
maciu$
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 83
Rejestracja: śr 28 lip, 2010 16:46
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Dużo za dużo. Silnik brał olej czy nie? Jeżeli nie, to profilaktycznie sprawdzić sprężanie, wyrzucić silnik z auta, sprawdzić wał, pompę oleju, myk nowe panewy, ewentualnie pompa, rozrząd jak nie był robiony, jakieś uszczelki jak motor jest na zewnątrz i do woza. Totalna geralka/kapitalka w CA jest nieopłacalna.
Obrazek
bross_84
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 99
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 20:15
Lokalizacja: Rzeszow

oleju coś tam bierze i też płyn znika z chłodnicy pomalutku :( tak że górę tez będę musiał drzeć ,jeszcze sprawdzę ciśnienie i zobaczymy
bross_84
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 99
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 20:15
Lokalizacja: Rzeszow

Panewki gł. i. korbowodowe firmy NPR slyszal ktos o nich?
Awatar użytkownika
maciu$
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 83
Rejestracja: śr 28 lip, 2010 16:46
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Po co wyważać otwarte drzwi kup ACL :P
Obrazek
bross_84
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 99
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 20:15
Lokalizacja: Rzeszow

acl to górna półka a jak chce coś dobrego w rozsądnej cenie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”