Cofanie licznika s13

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
EnDrIu
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: wt 26 paź, 2004 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Bede montowac licznik, ktory bedzie pokazywac inny przebieg niz moj obecny i chcialbym jakos to skorygowac :) czy da sie w jakis latwy sposob to zrobic tak zeby nie uszkodzic etc?
Było: 200sx s13 SR20DET
Jest: 200sx s13 CA18DET

Sprzedam s13
topics20/s-s13-18t-z-gt28rs-vt31839.htm#288454
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Musisz rozebrać. Wyciągnąć szpileczkę na której są bębenki, ustawić jak Ci się podoba, a na koniec poskładać. Zabawy na cały wieczór. Przy okazji jak będziesz rozbierał zegary nie popsuj mechanizmu który napędza wskazówkę. A łatwo to osiągnąć jak się wyciąga to to ono i wkłada z powrotem. Dobrze jest przytrzymać ośkę podczas tych manewrów np. nożyczkami do paznokci i zdjąć sam łepek wskazówki.
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

To ja się podepnę. U mnie jest taki problem...w liczniku wszystko trybi. Prędkość, obroty itd oprócz przebiegu. Raz działa i pokazuje przebytą odległość, a raz nie i się zwiesza. Gdzie szukać problemu? Przetarta linka? Czujnik w skrzyni?
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Wszystko napędzane jest jednym ślimaczkiem ze skrzyni biegów. Nie ma żadnej linki. Ślimaczek podaje sygnał elektryczny. Jak pierwszy raz rozbierałem zegary i poskładałem też mi się blokował. Widocznie coś jest nie tak poskładane. Ktoś Ci licznik cofał :D
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Licznik cofany nie był. Chodził dobrze przez pare lat i teraz świruje. Może też wystarczy przeczyścić?
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Spróbować nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Pieronek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 171
Rejestracja: śr 01 kwie, 2009 21:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

w liczniku jest taki maly silniczek, jak rozbierzesz to pokrec oska i zobaczysz jak chodzi, jak z oporem to znaczy ze to przez niego sie wiesza.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Dzieje sie tez tak jak ktos podczas jazdy zeruje licznik :D sporobuj kilka razy go wyzerowac lub sprobuj podczas jazdy
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”