Sprowadzenie s14a z zachodu

Moderator: Moderator

Gargamel
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: pt 14 lut, 2014 00:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Witam.
Jestem zainteresowany kupnem samochodu jak w temacie. Wiem, że należałoby zwrócić uwagę czy panewki nie stukają, czy nie dymi turbo i czy go rdza już nie zjada przede wszystkim na sankach. Moje pytania do was brzmią
- Czy szukać samochodu na zachodzie czy w Polsce? Nie powiem, że bardziej przemawia do mnie smochod zza granicy niż z kraju, bo na pewno nie bedzie tak wyeksploatowany, jednak z drugiej strony jest spora różnica cen. Te z zachodu są nieraz dwa razy droższe.
- Na co szczególnie ważnego można jeszcze zerknąć przy wyborze samochodu? Zdam się na wasze doświadczenie.
Jestem tu nowy i mam nadzieję, że nie powtórzyłem tematu, w wyszukiwarce znalazłem podnobny temat ale z 07r. Przez 5 lat mogło się troche zmienić na rynku :D
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Ja kupilem swoj z niemcowni, jak masz jakies pytania to wal na pw.
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

Małe kto kupuje te auta tylko do spokojnej jazdy. Za cenę zdrowego s14a tak naprawde kupisz dużo młodsze i dużo bardziej luksusowe auto do codziennej jazdy. Także sądze, że czy Polska czy zaganica to tak naprawdę jeden kij. Chyba jedyna różnica jest taka, że biorąc pod uwagę polskie zarobki, w krajowych sztukach będzie więcej druciarstwa niż w zagranicznych. Wszystko tak naprawde zależy od tego ile kasy na auto przeznaczysz. Poszukiwania wśród najtańszych egzemplarzy na portalach ogłoszeniowych skończą się raczej później sporym wkładem na remont. Chociaż ma to swoje plusy, bo robisz auto od nowa tak jak chcesz ;)
Gargamel
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: pt 14 lut, 2014 00:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Ok, dzieki za małą podpowiedź i naprowadzenie
:)
Hikiel
Stały gość
Stały gość
Posty: 265
Rejestracja: sob 27 cze, 2009 23:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jaki masz budżet? Nie chcesz R33 LHD? :)
Gargamel
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: pt 14 lut, 2014 00:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Budżet do 40k z tym, że to już taka najwyższa granica. Samochód chciałbym kupić do 30 a reszte przeznaczyć na ewentualne naprawy, dobrze zostawić sobie ten zapas gotówki :o a co do r33 to spytam tylko z czystej ciekawości ile byś chciał i co tam jest zmodzone, bo ważna jest dla mnie dostępność części na naszym rynku i ogólne pojęcie wśród mechaników. W tym temacie s14 chyba lepiej wypada, ale mogę sie mylić :D narazie jestem żółtodziobem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

ehh bier R33 jak starczy kasy i nie ma co marudzic :)
Awatar użytkownika
Errtu
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: sob 16 kwie, 2011 13:26
Lokalizacja: UK Blackburn /Pl Zdunska Wola

dorzuce kilka slow do tematu ..
jesli bys chcial brac auto z uk .. sa tez tu na rynku japonskie exemplarze jak wiadomo kierownica nie po stronie europejskiej wiec by dochodzila przekladka,
wszytko by wygladalo ladnie pieknie ale teraz pytanie jak to kupic przewiesc do polski w uk sa ladne i zgnite exemplarze zalezy kto tym jezdzil ja np znalalzem za 4tys gbp 400+ KM ale poszedl zanim zdarzylem go obejrzec zdarzaja sie okazje .. ale co pozniej auto trzeba ubezpieczyc i wrocic tym do domu, albo najac kogos kto po nie przyjedzie i wysle. Ubezpieczenia w polsce na anglika nie obejmuja zagranicy wiec tylko pozostaje ubezpieczenie w uk co czasem nie jest mozliwe ja jak bralem ubezpiecznie na mojego nissana na miesiac zaplacilem 600 gbp bo to sportowe auto wiec pewnie by sie oplacalo bardziej po niego wyslac kogos by je odebral jesli chodzi o strony gdzie mozna tanio wyrwac i znalesc okazje w UK to

http://www.driftworks.com/forum/drift-c ... ate-sales/
http://www.pistonheads.com
http://www.autotrader.co.uk/

ja osobiscie mam s14a cala pordzewiala wiec bedzie szla pod kontowke najprawdopodobniej i bys potrzebowal czegos to mozesz pisac na priv
Nissan S14a / K11
Bmw 530d E39
Hikiel
Stały gość
Stały gość
Posty: 265
Rejestracja: sob 27 cze, 2009 23:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sprzedam poniżej 30k. Z budżetem 40k zrobisz z niego igiełkę :) Zerknij sobie w dział Nasze projekty, tam masz opis auta i jak będziesz zainteresowany to daj znać.
Ostatnio zmieniony pn 24 lut, 2014 08:16 przez Hikiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Gargamel
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: pt 14 lut, 2014 00:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Odświeżę trochę temat, jeżeli można :D strasznie się ociągam ze sprowadzeniem samochodu z niemcowni. Jak coś znajdę to albo mi go sprzątną sprzed nosa, albo znowu nie mam czasu jechać. Pomyślałem, że jeśli trafiło by się coś dobrego u nas to czemu by nie. A teraz do rzeczy: http://otomoto.pl/nissan-200-sx-orginal ... 74769.html
Znacie tą nyske? Jeśli tak, to prosiłbym o parę słów na jej temat :)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pomijając fakt iż nie jest to silvia tylko (patrząc po lampach) Kouki.... to jest specjalny dziął na forum do takich pytań i może tam byś znalazł już też odpowiedź jeśli ktoś go opisywał ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”