Wyrejestrowanie auta ( auto tylko na tor)

Moderator: Moderator

rogalSC
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: wt 27 lis, 2012 10:46
Lokalizacja: Gliwice

Siema. Potrzebuje osoby która się orientuje w wyrejestrowaniu samochodów. Sprawa wyglada tak... Onevia będzie tylko na tor, drogi, place zamknięte, więc nie chce płacić ubezpieczenia bo to bez sensu.. Z Góry dzięki :)
Onevia ];>
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

W PL nie da się wyrejestrować
Musisz 'sprzedać', za granicę najlepiej
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

albo dostać papierek na złomie, że ją zutylizowałeś
Poszukuję...
Awatar użytkownika
streetfighter44
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 170
Rejestracja: pt 16 mar, 2012 22:24
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

no a jak ciebie po drodze na tor zatrzymia gliny i benda chcieli jakis papier na auto na lawecie to co powiesz ze auto bez papierow masz i na wiekszosci imprez na torze trzeba miec ubezp. jesli juz tak chcesz zrobic to sprzedaj auto fikcyjnie z jakims menelem i dajesz mu za to 100zl i masz spokoj z ubezp.
bokiem go bokiem
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

streetfighter44 pisze:no a jak ciebie po drodze na tor zatrzymia gliny i benda chcieli jakis papier na auto na lawecie to co powiesz ze auto bez papierow masz i na wiekszosci imprez na torze trzeba miec ubezp. jesli juz tak chcesz zrobic to sprzedaj auto fikcyjnie z jakims menelem i dajesz mu za to 100zl i masz spokoj z ubezp.
Taaaak... a jak menel nie zapłaci OC to FUG czy jakaś tam inna instytucja się do niego zwróci a jak się okaże ze wałek to wrócą do Ciebie... Za przerwę (nie posiadanie OC) do zarejestrowanego auta jest kilka tyś kary ;)
Awatar użytkownika
piotras1554
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 913
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 15:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

my w poz mamy typa co cały poznań i okolice na niego kupuje i sprzedaje koleś ma tysiące spraw i już ma to w dupie i normalnie idziesz i wyrejestrowujesz auto itd jak tylko mówisz nazwisko Musiał to każdy wie o co chodzi :lol:
NISSAN 200SX 4.0 V8 1UZ-TFE
PROFI Z NICZEGO :D
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

Wez tylko napisz wypowiedzenie OC , ze niby przechodzisz do innej firmy i to tyle .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
streetfighter44
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 170
Rejestracja: pt 16 mar, 2012 22:24
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

piotras1554 pisze:my w poz mamy typa co cały poznań i okolice na niego kupuje i sprzedaje koleś ma tysiące spraw i już ma to w dupie i normalnie idziesz i wyrejestrowujesz auto itd jak tylko mówisz nazwisko Musiał to każdy wie o co chodzi :lol:
no to tak jak u mnie mam kilku takich co zawsze wszystko kupia i nie ma z tym problemu a od roku juz ubezpieczalnie nie przedluzaja ci polisy jak sam sie nie zglosisz do nich wrecz nie moga ci przedluzyc bez twojej zgody
bokiem go bokiem
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

w teori tak , a w praktyce chyba nie , bo ja teraz jak puscilem s13 , to mi przychodzily pisemka zeby placic na kolejny rok . Wyslalem kopie umowy zeby wycofac i mam spokoj .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Artoor - widzę ze kolegów nie lubisz i lubisz farmazon bez pokrycia siać ;)

pierwsze z brzegu:
http://ubezpieczenie-oc.info/artykuly/c ... -terminie/

swoją drogą, zaciekawił mnie wpis o obniżce OC na czas "postoju auta" - czy to nie jest fantazja redagującego ten tekst wyłącznie...
mucek6
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 86
Rejestracja: wt 04 cze, 2013 14:53
Lokalizacja: Grabowskie

Jest coś takiego jak czasowe wyrejestrowanie pojazdu. Ja w firmie u siebie wyrejestrowałem naczepę od dużego bo nie mam do niej ciągnika. Wyrejestrowana jest na dwa lata. Czy się da tak z osobówkami to nie wiem, zapytaj o te czasowe wyrejestrowanie w urzędzie komunikacji.
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

Binio_ pisze:Artoor - widzę ze kolegów nie lubisz i lubisz farmazon bez pokrycia siać ;)
moge to udowodnic , zeskanowac pisemko i wrzucic . No problem . Ostatnie jakie dostalem to juz grozba ze jesli nie zaplace to trafie do krajowego rejestru dlugow , przyszlo poleconym .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
danilozia
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 02:24
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Kontakt:

Ja na swojego pierwszego nissana wypowiedziałem umowę ubezpieczenia . Auto stoi w garażu już ponad 6 lat i narazie nic mi nie przychodzi nie wiem jak by sprawa wyglądała gdybym go chciał spowrotem opłacić wtedy możliwe że by mnie jakiś urząd ścignął
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Tez mam auto, stoi pod plandeka z 6 lat i ma wycofane OC, narazie cisza, nawet jakby mnie dopadl FG to pewnie bedzie mniejsza kwota do zaplacenia niz OC przez te 6 lat :) Wycofac mozesz, gorzej jak beda kontrolowac i auto nie bedzie posiadalo aktualnego OC.
Co do czasowego wyrejestrowania to zdaje sie dotyczy ciezarowek, chyba ciagnikow i moze jakichs maszyn typu koparki itd, do osobowek nie ma opcji.
Co do przedluzania umowy to jest teraz taki motyw ze kupujesz auto z OC,jak sie skonczy OC to samo sie nie przedluzy!! trzeba przepisac na siebie jak jeszcze jest aktualne, inaczej bedzie problem z ciagloscia OC.
Taki przepis zeby poprawic problem z podwojnymi polisami jak to bylo wczeniej.
Ostatnio zmieniony ndz 30 mar, 2014 21:48 przez Ban0ff, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Ban0ff pisze:Tez mam auto, stoi pod plandeka z 6 lat i ma wycofane OC, narazie cisza, nawet jakby mnie dopadl FG to pewnie bedzie mniejsza kwota do zaplacenia niz OC przez te 6 lat :) Wycofac mozesz, gorzej jak beda kontrolowac i auto nie bedzie posiadalo aktualnego OC.
Co do czasowego wyrejestrowania to zdaje sie dotyczy ciezarowek, chyba ciagnikow i moze jakichs maszyn typu koparki itd, do osobowek nie ma opcji.
Co do przedluzania umowy to jest teraz taki motyw ze kupujesz auto z OC,jak sie skonczy OC to samo sie nie przedluzy!! trzeba przepisac na siebie jak jeszcze jest aktualne, inaczej bedzie problem z ciagloscia OC.
Taki przepis zeby poprawic problem z podwojnymi polisami jak to bylo wczeniej.
Jest dokladnie tak jak piszesz.
Czyli trzeba pamietac ze jak kupujemy samochod i przedluzamy jego polise,to przy koncu ubezpieczenia ono sie nam z automatu nie przedluzy,z reguły firmy wysylaja przypomnienia ze ubezpieczenie sie konczy,ale jesli nie wysle to mozemy obudzic sie bez ubezpieczenia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”