Jakie auto do ciągnięcia driftowozu

Moderator: Moderator

rossol
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 106
Rejestracja: czw 27 gru, 2012 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Hej,

nie odnalazłem takiego tematu na forum (na prawdę szukałem :D), a chciałbym się dowiedzieć parę rzeczy. Zbliża się zlot w Toruniu i ogólnie chciałbym zacząć jeździć na treningi/zawody. Z tego co już czytałem to:
- suma dmc auta oraz dmc lawety nie możne przekraczać 3500kg
- dmc lawety musi byc mniejsza od maksymalnej wagi przyczepy z hamulcem najazdowym wpisanej w dowód auta.

Chciałbym jeździć na kategorii B, żeby nie przekroczyć 3,5t. Licząc, że samochód + laweta =~ 1600 kg to na auto pozostaje 1900 kg. Generalnie nie chciałbym autolawety, bo to dla mnie auto nie użyteczne. Chciałbym kupić coś jako daily car i samą lawetę wynajmować na zawody, bo kupno samej lawety to też koszt około 6 tyś zł. Patrząc też po samochodach to nowsze auta (około 2008 roku) mają małą masę maksymalną przyczepy z hamulcem, około 1500 kg. Jakie w takim razie auto do ciągnięcia lawety polecacie?
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Volvo v70 mają coś ok 1900-2000 na haku. Tylko, żeby zmieścić się w 3,5t dmc to trzeba będzie brać lekką lawetę. Taką max 1600 kg, ale takie ciężko wynająć, bo większość wynajmuje 2000kg.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
Fer
Stały gość
Stały gość
Posty: 405
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nie wiem ile teraz kosztuje kategoria B+E, ale nie prościej i bezpieczniej byłoby zrobić sobie tą kategorię ?
Czy drugim powodem do 3.5 tony jest Viatoll ?

Chociaż tak czy siak inspekcja patrzy na busy/osobówki z ciężkimi przyczepami i często kontroluje...
Ostatnio zmieniony pn 02 cze, 2014 20:52 przez Fer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

sharan, galaxy, alhambra mają 2t na haku, to samo bmw e39...

sharan jest wygodnym autem do ciągania lawety, dobrze się prowadzi z lawetą załadowaną.

w wypożyczalniach masz większość lawet ciężkich takich żeby np na 3t dmc lawety było

kat b obowiązuje Cię do przyczepek do 750kg.

Lawety mają zaniżane wartości i np taka laweta która ma 550kg w papierach rzeczywistej wagi ma 650kg... to też warto zwrócić uwagę na to, żeby nie miotało ci autem jak szatan

prawko robiłem z pół roku temu to płaciłem 1350zł za wszystko, kurs, badania, egzamin, wydanie papierka
Ostatnio zmieniony pn 02 cze, 2014 20:57 przez Saqu, łącznie zmieniany 1 raz.
Poszukuję...
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Nie każdy sharan, galaxy, alhambra mają 2t. Ogólnie to jest loteria dla tych samochodów. No i najlepiej mieć 1.9tdi lub vr. Bo każdy inny silnik nie jedzie z lawetą.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

Dodge Ram. Pozdrawiam

:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

to i spora część suvów i jeepów ma dobrą ładowność na haku ;) takie q7 ma 3,5t
Poszukuję...
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Tylko, że założenie jest, żeby się zmieścić całym zestawem w 3,5 tony.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

dzis rejestrowalem forestera i tez ma hmmmm? jakos duzo jutro dodam ile dokladnie ale tez kolo 1900kg
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Jesli ma to byc driftowoz to gdzie wezmiesz kola i caly sprzet, ktory trzeba zabrac ze soba w razie awarii?

zrob sobie B+E, kup viatolla i na legalu bez stresu smigaj.
Zakup lawety tez nie musi byc kosztowny, ja kupilem swoja za 2k, 500zl dolozylem na nowe linki i inne gadzety i smigam nia juz 2 lata bez problemow.
Wyjazdow mialem sporo i pewnie za wypozyczenie zaplacilbym to samo, nie mowie juz o sytuacjach gdzie ktos chcial zeby przewiezc auto i pare groszy wpadlo :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
rossol
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 106
Rejestracja: czw 27 gru, 2012 22:36
Lokalizacja: Warszawa

st4t1c pisze:Dodge Ram. Pozdrawiam

:D
A Nissan na pake rozumiem? :D
Fer pisze:Nie wiem ile teraz kosztuje kategoria B+E, ale nie prościej i bezpieczniej byłoby zrobić sobie tą kategorię ?
Czy drugim powodem do 3.5 tony jest Viatoll ?

Chociaż tak czy siak inspekcja patrzy na busy/osobówki z ciężkimi przyczepami i często kontroluje...
Generalnie to chciałem uniknąć kosztów związanych z kursem i samego egzaminu, bo nie chce mi się iść na dodatkowy egzamin :D ale chyba bez tego się nie obejdzie, chyba, że bym kupił autolawete.
Ban0ff pisze:Jesli ma to byc driftowoz to gdzie wezmiesz kola i caly sprzet, ktory trzeba zabrac ze soba w razie awarii?

zrob sobie B+E, kup viatolla i na legalu bez stresu smigaj.
Zakup lawety tez nie musi byc kosztowny, ja kupilem swoja za 2k, 500zl dolozylem na nowe linki i inne gadzety i smigam nia juz 2 lata bez problemow.
Wyjazdow mialem sporo i pewnie za wypozyczenie zaplacilbym to samo, nie mowie juz o sytuacjach gdzie ktos chcial zeby przewiezc auto i pare groszy wpadlo :)
Koła na lawetę (zrobiłbym z przodu mocowanie) i do nissana. Może razem z 10 sztuk będzie + 4 założone. Resztę gratów do auta ciągnącego. Silnika czy skrzyni to przecież nie będę woził zapasowej. Więc w większość aut się zmieszczą jakieś narzędzia + parę części zapasowych.

Właśnie największy problem jest taki, że chcę kupić auto, które będzie służyło na co dzień (nie tylko dla mnie) i myślałem, żeby zamocować mu hak i pociągnąć nim lawetę. Auta typu Sharan, Galaxy to auta za duże dla mnie, bo to będzie auto dla 2 osób. Bardziej myślałem o aucie typu sedan, np Ford Mondeo, które ma 1,8t na haku. Wg danych technicznych z autocentrum.pl. Tyle, że DMC auta to prawie 2,2t i wtedy już trzeba B+E. Tylko nie wiem jak ze stabilnością takiego niewielkiego auta np, przy mocniejszym podmuchu wiatru jeśli będę ciągnął lawetę z wagą 1,8t...
Ostatnio zmieniony wt 03 cze, 2014 09:45 przez rossol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fer
Stały gość
Stały gość
Posty: 405
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

rossol, tylko Saqu, podał pewną rzecz - Kategoria B obowiązuje na przczepki do 750kg dmc ...


Powiem Ci tylko tyle ... ja ciągam lawety Laurelem który waży 1.4tony i ma niecałe 80km/180niuta i daje radę, chyba że chcemy się ścigać z lawetą... prędkości przelotowe 80-100km/h bez problemu robi, tylko jest zasadnicza rzecz - wg prawa nie może ciągać tak ciężkich przyczep... bo ma na haku 1500kg... a auto z powodzeniem robiło już trasy po 600km przez całą Polskę z lawetami po 2tony czy nawet zdażało się ciągać cięższe auta i ważyła prawie 2400...

Tutaj co poniektórzy będą znać ten filmik [video]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ixX4#t=164[/video]

Trasa Ełk - Bydgoszcz - Węgorzewo zrobiona w około 11 godzin w tym ponad godzina spędzona w Bydgoszczy na rozładowanie auta i zjedzenie obiadu...

Wszystko zależy jak załaduje się lawetę, jak dobrze załadowana to leci się jak po szynach, a jak się za bardzo naciśnie hak albo w drugą stronę to potem jaka się robią ... :twisted:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=6rBlrWMf4Kk[/video]
Awatar użytkownika
Bvlgari
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: czw 05 lis, 2009 19:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

lepiej nie kombinować i zrobić B + E bo to się na przyszłość może przydać a nie tylko jednorazowo. co do auta ciągnącego, to polecam Nissana Navare D40 :D
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

VW T3 DOKA
Obrazek

https://picasaweb.google.com/1014892903 ... 3561934626

bardzo stabilne auto, rewelacyjnie się prowadzi- widoczność, iość miejsca, miejsce noclegowe na pace :) 180x200cm :)

ale masa własna w okolicach 1800kg.
z silnikiem 2.0 benzyna idealnie się nadaje do ciągnięcia przyczep.

Jak był jeszcze 1.9TD to wszystko drżało jakby ktoś włączoną zagęszczarkę na pace schował
Ostatnio zmieniony śr 04 cze, 2014 19:58 przez Pajak2444, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”