Pomoc z dowodem rejestracyjnym-angielskim-zmiana danych

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Pytanie dla ogarniających temat.
Kupiłem w czerwcu auto w Polsce, angielskie. Mam oczywiście spisany kwitek w ichniejszym dowodzie rejestracyjnym o tym, że ja jestem teraźniejszym właścicielem, ale nie odesłałem tego nigdzie.
Teraz z tego co wiem, musiałbym im go odesłać (do Anglii-ale gdzie dokładnie?) i teoretycznie opłacić jednodniowe? kilkudniowe? ubezpieczenie?
Czy wydadzą mi nowy dowód, wypisany na mnie i mi go odeślą?
Czy zrobią to bez aktualnego badania technicznego?

Jak ugryźć teraz temat, żeby dostać tutaj, do Polski nowy dowód-wypisany już całkowicie na mnie?
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

Mogę się mylić ale żeby tak zrobić jak piszesz musisz mieć meldunek w Anglii i tam wszystko załatwić przeglad i najlepiej tam wykupić ubezpieczenie.

A zmiana koloru to poważny problem....
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Z racji na to że domino rozpoczął wątek, ja polecam dokupić więcej betonu i ustawić pomnik koło stojącego już na podobnym nissana :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS. U mnie to działa 8) :lol: :lol:
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

jak wyslesz do UK odcinek V5 z wpisanym polskim adresem nowego wlasciciela , to Ci go odesla z uzasadnieniem ze kazdy kraj ma swoj wydzial komunikacji i tam sie kieruj . Ja tak zrobilem i tak to wygladalo , na dodatek na zwrot dokumentu czekalem kilka miesiecy .

Mogles wpisac w papier adres jakiegos kolegi co mieszka w UK ale swoje imie i nazwisko i odesla do DVLA , nie musisz miec tam meldunku ( raczej ). Reszte doczytasz tutaj :

https://www.gov.uk/change-name-address-v5c
Ostatnio zmieniony pt 23 sty, 2015 10:24 przez artoor200sx, łącznie zmieniany 1 raz.
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”