OBD II

Moderator: Moderator

tery

Witam ,

szukalem ale nei bvlo dokladnie tego co mi potrzeba,

mam mozliwosc kupienia fajnej rzeczy ale dziala tylko z OBDII.

Czy w s14 bylo obd II??

ROzumiem ze jezeli robie swap sr20det do S13 i przekladam komp, to moge miec obd2?

dzieki

pzdr
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jesli masz na mysli interfejsy dostepne na allegro itp. to sobie odpusc, sa reklamowane jako cuda do kasowania bledow, krecenia licznikow najczesciej dla grupy VW.
Prawde mowiac poza interfejsem soft nadaje sie najczesciej do d..., sa to programy swobodnie dostepne w necie i nie jeden polozyl juz na amen autko (laweta i serwis lub ktos kto ma o tym pojecie) zwlaszcza nowsze modele autek.

Co do S14 to idzie znalezc rozne informacje, nawet jak poszukasz na forum. Jaro troche sie tym bawil i nawet z tego co pisal nawet cos sie udalo (wczesniej mial problemy z komunikacja).
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

tery pisze:Czy w s14 bylo obd II??
S14 = OBD I
S14A = OBD II
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
tery

rozumiem dzieki za info.

nie chodzi o zadne cuda z allegro :)

wyszlo fajne cudo w usa, dziala tylkoz obd2, hamownia+gtech+pare <font class="red">PIP</font> w laptopie.

pzdr
Awatar użytkownika
2Ya
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 mar, 2009 08:10

Mam pytanko:
Panowie czy to zda egzamin w s14a ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=597707239

Bo mniemam,że w s14 nie :roll:

Byłbym wdzięczny za sugestie itd.


Dzięki & Pozdro.
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

do s14 i s14a jest consult
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
2Ya
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 mar, 2009 08:10

IceMan pisze:do s14 i s14a jest consult
Dzięki
A gdzie można zakupić takiego consulta ?
Czyli podpięcie s14a pod taki tester jak podałem w linku ,skazane jest odgórnie na porażkę :roll:

edit:

znalazłem takie coś :

http://www.multi-com.pl/index.php/pl_PL ... stics.html

i jeszcze takie coś :

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0291986679

Tylko pytanie czy troche nie za drogo i czy jakość ok - miał może ktoś z tym do czynienia ?
I jeszcze pytanie na jakim programie mozna zczytywac błędy itd ?jest cos ogólnie freeware pod nissana czy trza kombinować ;)

W sumie wyczytałem,że sa jakieś freeware i płatne - sorki za tyle pytań ale mam nadzieję,że mi ktos poradzi co zakupic i jak co bym sam siebie nie wpuścił w maliny ;)
Dzięki.

Pozdro.
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Powinny chyba dzialac :) tak patrzac na obudowy to trudno stwierdzic co jest w srodku :)

Jak masz jakiegos znajomego elektronika hobbyste to ci posklada za grosze :) jedynie trzeba troche zaplacic za wtyczke, choc na upartego mozna i bez niej sie wpinac.

Schematy masz np. tutaj:
http://www.turbokillers.com/tematy11/ni ... vt7639.htm

Do tego inne wersje znajdziesz w necie. Z tego co pamietam ktos tez skladal takie interfejsy na forum nissanklub.pl

Odnosnie oprogramowania jest tego troche do wyboru, zalezy co chcesz robic i co oczekujesz po takim interfejsie... No i tak jak wspomniales dostepny jest platny jak i darmowy soft.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
2Ya
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 mar, 2009 08:10

Dzięki ;)
Kupiłem już interfejs za 140zeta (taki jak w linku na ebay/na allegro równiez są) + przejściówke rs232/pcmcia pod lapka - ściągłem tez jakiś soft consulta i jak wszystko dojdzie to będziemy działać.
Generalnie chodzi tylko o diagnostyke - sprawdzić błędy itp,rzucic okiem na wskazania itd - raczej modów żadnych.

No akurat poskładać to i poskładałbym może sam ale brak czasu,a i też nie byłoby pewności czy czegoś nie spieprze :twisted:A ecu przewyższa koszt tego interfejsu ;) Czytałem temat na forum nissana i w sumie koszty niewiele mniejsze niż samoróbka - ten interfejs z forum nissana jest po 100zł na allegro ale ma jeden minus jak dla mnie ponieważ nie ma profi złącza tylko trzeba wtyczki/piny wpinać.
Zdecydowałem sie po przemysleniach właśnie na takie rozwiązanie czyli bardziej profi interfejs+ przejsciówka pod pcmcia - mam nadzieję,że wtopy nie będzie 8)

Jak dostane juz wsio i przy chwili się podepnę do nissanów to napiszę jak się sprawuje.

Dzięki za pomoc ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”