S13 jako daily, warto ?

Moderator: Moderator

zzieluuu
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: sob 15 kwie, 2017 18:42
Lokalizacja: Poznań

Witam, od paru tygodni chodzi mi po głowie kupno 200sx s13 w granicach 15-16 tyś. i moje pytanie jest takie czy te auto nadaje się do codziennej jazdy ?

Nie mam zamiaru tym autem raczej wjeżdżać na tor tylko dojeżdżać do pracy lub w weekend może pojechać na spocik troszkę sie pokazać i tyle. Generalnie gdybym miał już takie auto kupić to raczej stawiałbym pod wygląd niż jeżeli osiągi. Od razu uprzedzam wypowiedzi typu "użyj opcji szukaj" bo akurat czytam co tu wszyscy piszą i tak z każdym postem zaczynam wątpić jednak w kupno tego auta bo każdy negatywnie raczej je opisuje, że niby sie psuje bo jakiś Janusz może to zajechać w tydzień i wgl...

Prosiłbym tylko w takim razie o odpowiedź czy 200SX S13 nadaje się do codziennej jazdy "po bułki" lub na spociki się pokazać czy pomimo tego i tak będę musiał wozić ze sobą baniak z olejem i sprawdzać silnik codziennie czy aby na pewno wszystko działa poprawnie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

zzieluuu
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: sob 15 kwie, 2017 18:42
Lokalizacja: Poznań

wiem, wiem czytałem to...chciałbym zadać Ci pytanko tylko odnośnie jednego modelu i może mi powiesz czy na pierwszy raz to dobra opcja czy szukać dalej (dostałeś wiad. PW) :)

Obecnie jeżdżę Toyotą Celicą 1.8 VVTL-i 192HP 2ZZ-GE od Yamahy i nie narzekam ale brakuje mi tego turbo + RWD...chciałbym wreszcie skończyć z FWD i spróbować też czegoś nowego a przy okazji dobrze się pokazać a myślę, że w tym przedziale cenowym raczej lepszej opcji nie znajdę z JDM'a.

Proszę o wyrozumiałość bo już mam taki mętlik po tym jak przeczytałem te tematy na forum, że chciałbym mieć to wszystko sprostowane i jaśnie przedstawione...zapewne większość z Was sama dobrze wie, że nikt nie chce być zrobiony w balona i tak jest też przy zakupie nowego auta, nie chce kupić nie wiadomo czego żeby później żałować :(

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4107
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

zzieluuu, s13 to przede wszystkim dość leciwe auto, nie wiadomo jak było traktowane przez poprzednich właścicieli. Jak masz seryjny zadbany mechanicznie i blacharsko egzemplarz i dźwigniesz spalanie 10+ to kosztowo jest tak samo jak z utrzymanie innych aut w podobnym wieku i dość fajna opcja na dayli. Tylko że w s13 interwał olejowo filtrowy 5k km i nie lejesz żadnego ścierwa bo jest na to wyczulone. Kosztowo nie chcę cię matrwić ale raczej 2/3x tyle co twoje obecne dayli. Co do prowadzenia auto bardzo przyjemne i jak nie masz spawu czy też mocno spinającej szpery to nie wymaga aż tak dużej uwagi (ale i tak większej niż fwd).
I co do kupna byle czego, to niestety zadbany egzemplarz może kosztować więcej niż masz budżetu bo ceny rosną z raku na rok, teraz za sztrucla potrafią wołać ok 10k pln gdzie drógie tyle włożysz co by był fajny :/
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
zzieluuu
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: sob 15 kwie, 2017 18:42
Lokalizacja: Poznań

zamieściłem linka do auta w odpowiednim dziale do auta które mnie interesuje :) Jakby mógł ktoś na nie zerknąć może kojarzy i powie coś na jego temat czy warto sie w to pchać wgl.
Ostatnio zmieniony śr 19 kwie, 2017 17:54 przez zzieluuu, łącznie zmieniany 1 raz.
gpm72
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: wt 13 lip, 2010 21:12

W pełni polecam s13 na daily ! Osobiście użytkuje s13 od kilku lat i miałem sporadyczne problemy spalanie to nie tragedia a i człowiek lepiej się czuje wsiadając do takiego wozu. Ogólnie jeśli będziesz jeździł po mieście to spoko opcja ja na gwincie i twardych poliuretanach daję rade jeździć i nie ma tragedii także gorąco polecam 200sx do jazdy na co dzień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”