Honda vs nissan

Moderator: Moderator

nikiel159
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 08 paź, 2018 19:46

Witam mam zamiar kupić Japończyka do 25 tys. Niestety ciężko jest mi się zdecydować miedzy dwoma samochodami jest to nissan 200sx albo honda civic type r. Wiem duzo różnią się te samochody ale czy ktoś może mi coś doradzić, co mi da więcej frajdy z jazdy i przy czym będzie mi łatwiej nauczyć się mechaniki. Mam osobę która zna się na Japończykach i będzie mi tez pomagać przy większych naprawach lub modyfikacjach.
Nie mam tez problemu siedzenia godzinami przy aucie bo to lubię i jestem wstanie poświecić duzo czasu temu samochodowi ktory chce mięć na długi okres czasu.
To są ogłoszenia na które patrzałem:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-20 ... 172486fa0d

https://www.olx.pl/oferta/nissan-200-sx ... 54f1a0fb04

https://www.olx.pl/oferta/honda-civic-t ... 39f58254f3

jesli to głupie pytania i porównanie to z góry przepraszam po prostu bym chciał zacząć swoją przygodę z japońska motoryzacją i się odrazu nie zniechęcić.
Awatar użytkownika
Barta
Stały gość
Stały gość
Posty: 384
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009 12:18
Lokalizacja: spod warszawy

Jak coś ten nissan z pierwszego linku nie wygląda w realu tak jak na zdjęciu ;)
Ostatnio na fejsie była o nim rozmowa.

A odnośnie pytania to chyba dla nikogo tutaj dla forum nigdy żadna honda nie będzie lepsza od s13 :P
Po prostu nie jesteśmy obiektywni jako fani turbodoładowanych nissanów :D

Co do frajdy s13 powinno dać więcej ale musisz się liczyć z tym że to skarbonka i jest przy czym dłubać :P Wspominałeś coś o zniechęceniu się więc jak nie masz cierpliwości to.... ;)
Obecnie '92 200SX S13 CA18DET GT2860RS
nikiel159
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 08 paź, 2018 19:46

Pojechałem zobaczyć 150 km po tego nissana pierwszego był cały w kurzu a w środku pajęczyny , widać ze potrzebuje pomocy racja blacha ma takie małe pęknięcia w paru miejscach i ten body kit nie jest najlepiej spasowany, ale największe zmartwienie było jednak to ze silnik na zimnym miał czkawkę i jechał i przerywał a jak już był ciepły to dobrze jechał. szczerze pierwszy raz siedziałem w takim aucie i te turbo i przyspieszenie zrobiło duze wrażenie i z "daleka" dla mnie jak milion cebulionów wygląda :)
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

prawda jest taka, że jak kupisz honde to będziesz mógł jeździć. Nissan to skarbonka bez dna i nie zawsze jeździ.
Tak jak ten drugi link co wkleiłeś to buda do malowania pewnie korozja na progach podłużnicach etc. licz 10k na zrobienie budy, Kolejno silnik do zrobienia bo pewnie zaraz stuknie. Kolejne 8k na remont lub 12k na swap na SR20 albo 20-30k na coś innego mocniejszego większego..

Nie żebym miał Cie straszyć ale tak to wygląda. Raczej każdy kto tak nie uważa to chyba nie liczył swoich wydatków.
Bądź świadom możliwych wydatków ;)
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2018 22:26 przez Saqu, łącznie zmieniany 1 raz.
Poszukuję...
nikiel159
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 08 paź, 2018 19:46

I to wszystko własnie mi powiedział ten mój znajomy(posiada subaru i też worki pieniędzy włożył) i rozumiem tez wasze wypowiedzi i nie wiem jak to inaczej sprawdzić czy jestem gotowy na taki własnie ruch. Widzę ze jednak ludzie kupują i sie cieszą tymi samochodami mimo ze to własnie skarbonka. Myślałem własnie ze wystarczy nastroić tego pierwszego z ogłoszenia na zimnym i "może" było by ok bo samochód przejechał 2000 km od remontu podobno. Widziałem rozpis i zdjęcia ile ta osoba włożyła w ten samochód z pierwszego ogłoszenia czy naprawdę mi by jeszcze duzo zostało a by jeszcze wkładać.rozumiem ze po czasie cos bedzie sie psuło ale moje pytanie jest takie czy to dobra baza do dalszej pracy. Wszystko tam zakonserwowane jedynie to własnie ten kit z tego chyba laminatu jest popękany w pary miejscach i bąbelek mały na drzwiach na samym dole. Tylko to tam było i teraz cenna za 25000 sprzeda czy jest to warte tyle czy lepiej z niemieć nie dłubaną za 5tys euro szukać.
Po pracach jakich też wykonał widac chyba ze jednak to z głową robił i wkoncu dla siebie a nie żeby zrobić i sprzedać.
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4107
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Auto Bobkka jest przyjemnie zrobione, sam zmieniłbym parę rzeczy, ale myślę, że warte tych pięniedzy. Niestety z laminatami tak bywa, ze gdzieś pęknie itp.

tak jak już chłopaki Ci napisali, Hondą będziesz jeździć, Nissan czasami więcej przestoi niż przejeździ na co musisz być gotowy. Napisałeś, że nie wiesz jak się sprawdzić czy jesteś gotowy na taką zabawkę. To zweryfikuje dopiero jej kupno i przechodzenie przez jakies niuanse, które często potrafią wkurzyć.

Osobiście z mojego doświadczenia, s13 da Ci dużo więcej frajdy niż honda w FWD i napewno nauczy mechanikowania przy aucie.

decyzja jest już tylko Twoja, czy lepszy wstyd w hondzie, czy niszczenie zycia w nissanie :D
nikiel159
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 08 paź, 2018 19:46

Wlasnie wolał bym wziąść coś co było robione z głową niż coś co nie wiadomo co było zrobione jeśli rozumiecie Oco mi chodzi A tu akurat fajnie bo cała historia pojazdu jest jedynie co mnie martwi to właśnie ta czkawką czyli te przerywanie. Widziałem że tu na forum jest 36 stron na ten temat tylko że to nie jest mój samochód żebym mógł sobie sprawdzic czy zadziała któraś z metod. Wszystko jest ok już nawet te pęknięcia na tym laminacie tylko te strojenie jest taka zagadką i widzę że właściciel od początku się zabierał za to ale jakoś nie wyszło z tego co pisał tu na forum.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

co do tamtego auto to pęknięcia nie są na laminacie tylko szpachel. Na fotach widać, że ma zrobione przejścia na gładko a to tak się nie stety kończy prędzej czy później... Kwestia odświeżenia.
Co do przerywania to jak auto długo stało to na dzień dobry układ paliwowy do sprawdzenia + świece.


Sam widzisz, że na dzień dobry żeby auto jechało masz do wsadzenia od 100zł na kpl świec + filtr paliwa. Górną granicę ciężko tutaj wyznaczyć ;)

Zastanów się do czego chcesz samochód.. To jest główne kryterium. Jak do szybkiego przemieszczania się od a do b to lepiej honda. Jak chcesz mieć coś ładnego co ma potencjał i może stać 10miesięcy w garażu żeby wyjechać na 2 miesiące to nissan. Tylko jak kupisz nissana nie możesz się załamywać że musiałeś wydać kolejne 2tys zł.. bo to jest kropla w morzu potrzeb :)



ps. co do niemiec i 5tys euro.. To w tej opcji wydajesz 25tys na auto, które jest do zrobienia... Rzucając luźno cenami.. Gwint 3,5k turbo 1,5k icek, 1-1,5k jakieś felgi 3k wahacze regulowane 1k remont silnika etc... więc nie wiem czy to tak lepiej z niemiec.
W tym ze szczecina te graty już masz w pakiecie ;)
Ostatnio zmieniony czw 11 paź, 2018 08:16 przez Saqu, łącznie zmieniany 2 razy.
Poszukuję...
chen
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 1
Rejestracja: czw 11 paź, 2018 19:56
Lokalizacja: płock

Cała moja rodzina preferuje Nissany. Nie umiemy tego logicznie uzasadnić, ale wszyscy właśnie nimi jeździmy :D
n-man
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: wt 30 sie, 2011 21:13
Lokalizacja: podlaskie

za taki temat nie powinien polecieć ban ? :D
nikiel159
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 08 paź, 2018 19:46

Dzięki za wszystkie odpowiedzi jest koniec tematu. Myślałem że jednak są to dobre samochody i bardziej będą pozytywne opinie no ale niestety wyglądało to innaczej. Trochę ciężko mi zrozumieć że mimo takich opinii że to skarbonki itd. To jednak dalej macie te samochody i się chyba nimi cieszycie . Jeszcze raz wielkie dzięki za uświadomienie jak to wygląda i że może lepiej posłuchać rozumu A nie serca. :(
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tak ma nissan. Jest dobrym samochodem ale swoje lata ma..
Noi jak to ma w zwyczaju. Pochłania kapuchę a jak się przejedziesz to i tak zapominasz, że byłeś na niego zły....

Taka jest nie stety brutalna prawda :(
Poszukuję...
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4107
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

Sx - z logicznego punktu widzenia jest totalnie bezsensu, ale jak się nim jeździ sprawia tyle radochy że wszystko się mu wybacza 8)
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”