mój nissanik :P

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

Założenie gazu niekoniecznie może oznaczac tańszą jazdę. Nie dość że w tych autach często coś po zakupie trzeba robić to jak jescze sobie dorzucimu gaz to awarii będzie więcej.
a co do konstruktorow tego auta, mysle ze tez nie przewidzieli ze ktos bedzie zmienial wydechy
Silnik zawsze ma jakieś rezerwy mocy(czasami spore), a to że np. wydech ma mniejszą średnicę i 2 tłumiki jest tylko po to aby auto spełniało normy dotyczące emisji hałasu, a przy okazji traci się te parę kucyków.

Zgadzam się z tym co napisał Brt, że nikt Wam nie broni zakładać gazu ale jak moło macie problemów z autem to proszę bardzo. Ja jak kupie nissana(znowu) to na 100% nie założe gazu, a nad wtryskiem bym się zastanawiał długo a i tak pewnie bym wybrał nową T28BB.
Obrazek
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Hahaha a wy znów o gazie :shock: jest to enta :P dyskusja dotyczaca przerabiania nys na gaz :wink:
Proponuje teraz popisac o NITRO ( tego jeszce nie było) 8)
Anonymous

ooo no nitro.!! :shock: moj po wystrzale z nitro, rozsypal by sie po kilkunasty metrach :lol: :lol:
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

jesli mamy dobre turbo i IC to nie ma sęsu wkładac nitro do naszych silników.
WG. mnie lepiej miec moc non stop niz raz od wielkiego dzwonu.
Ale załóżmy nowy topic o nitro mysle że brt nam cos o nim opowie skoro jest tak blisko z forti.....
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
Cool
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 75
Rejestracja: pn 03 lis, 2003 18:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ja już miałem. Pobawiłem się w rajdy nocne od świateł do świateł, pare mocniejszych fur ze zdziwieniem dojeżdało jako drugie i ..... zmieniłem furaka... Prosty wniosek - fajna zabawa ale tylko na 400 metrów... Szkoda samochodu, którego większość z nas używa do codziennej jazdy...

Lepiej zainwestować faktycznie w sprężarke lub wałki...

A ja już zaczynam szukać silniika 300 ZX TT... :twisted:
Anonymous

Hmmm panowie rozmawiałem dziś ze znajomym odnośnie gazu w N200SX wiec jestem na bieżąco. Na 1000% da się i można zagazować to cudo. Cena instalacji to 4300zł (plus minus 200 zł. Jest to instalacja wtryskowa. Wiem ze wiele osób ma już wyrobione zdanie ze gaz niszczy silnik, wypala zaworki itp. to już mit. Miało to miejsce oczywiście przy starych instalacjach, w tej raczej ten problem należy wykluczyć. Jeśli silnik jest w dobrym stanie to niema problemu z gazem. Inna sprawa kiedy ktoś zagazuje mocno zużyty motor. Gaz ma to do siebie ze (myje) silnik w środku. Zjechany silnik jest uszczelniony nagarem i jeśli założymy gaz to po czasie to (uszczelnienie) znika i reszty już chyba nie musze pisać. Do takiego silnika obowiązkiem jest gaz na wtrysku aby nie dawać za ubogiej mieszanki (strzela i prycha) i żeby za bogata nie była (rośnie temp. pracy i wypala te nieszczęsne zaworki) poza tym turbo w stanie idealnym i przebieg do 50 tyś. Albo silniczek po remoncie. I jestem pewny ze będzie wszystko ok. Jeśli ktoś z was chciałby kontakt z moim znajomym (gazuje każde auto od małych pojemności do 5-6cio litrówek) to niech dzwoni : Tomek Bębenek tel. warsztat: (0-41) 302-12-03 od 9 am. Kom.603878240. oczywiście nie namawiam nikogo na siłę.
Aha apropo wspomnianych przepalonych przez gaz tłumikach. Znajomy ma N Primere 2.0 1990r auto przejechało 298000 km z czego ok. 198000 km na gazie i ja tam nie widzę aby trzeba było wymieniać tłumiki wymieniliśmy kiedyś uszczelkę pod głowicą i silnik rześki jak dawniej. Dodam ze auto nie jest raczej zadbane wizualnie. Jak kto nie wierzy to jest do obejrzenia w każdej chwili. Bardzo mocny samochód, sam jestem zdziwiony bezawaryjnością.
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

majster pisze:Hmmm panowie rozmawiałem dziś ze znajomym odnośnie gazu w N200SX wiec jestem na bieżąco. Na 1000% da się i można zagazować to cudo. Cena instalacji to 4300zł (plus minus 200 zł. Jest to instalacja wtryskowa. Wiem ze wiele osób ma już wyrobione zdanie ze gaz niszczy silnik, wypala zaworki itp. to już mit. Miało to miejsce oczywiście przy starych instalacjach, w tej raczej ten problem należy wykluczyć. Jeśli silnik jest w dobrym stanie to niema problemu z gazem. Inna sprawa kiedy ktoś zagazuje mocno zużyty motor. Gaz ma to do siebie ze (myje) silnik w środku. Zjechany silnik jest uszczelniony nagarem i jeśli założymy gaz to po czasie to (uszczelnienie) znika i reszty już chyba nie musze pisać. Do takiego silnika obowiązkiem jest gaz na wtrysku aby nie dawać za ubogiej mieszanki (strzela i prycha) i żeby za bogata nie była (rośnie temp. pracy i wypala te nieszczęsne zaworki) poza tym turbo w stanie idealnym i przebieg do 50 tyś. Albo silniczek po remoncie. I jestem pewny ze będzie wszystko ok. Jeśli ktoś z was chciałby kontakt z moim znajomym (gazuje każde auto od małych pojemności do 5-6cio litrówek) to niech dzwoni : Tomek Bębenek tel. warsztat: (0-41) 302-12-03 od 9 am. Kom.603878240. oczywiście nie namawiam nikogo na siłę.
Aha apropo wspomnianych przepalonych przez gaz tłumikach. Znajomy ma N Primere 2.0 1990r auto przejechało 298000 km z czego ok. 198000 km na gazie i ja tam nie widzę aby trzeba było wymieniać tłumiki wymieniliśmy kiedyś uszczelkę pod głowicą i silnik rześki jak dawniej. Dodam ze auto nie jest raczej zadbane wizualnie. Jak kto nie wierzy to jest do obejrzenia w każdej chwili. Bardzo mocny samochód, sam jestem zdziwiony bezawaryjnością.
Rozumiem ze jest to instalacja oparta na jakims komputerze sterujacym wtryskami gazu. Powiedz mi jak gazownia to stroi tak aby bylo nie bogato i nie ubogo? Bardzo mnie to ciekawi
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Mnie też to ciekawi.......
żeby za bogata nie była (rośnie temp. pracy i wypala te nieszczęsne zaworki
Conajmniej sie z tym nie zgodzę ktoś Ci ogólników na opowiadał i źle posklejał zdania gdzieś usłyszane.....
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

malpa pisze:ooo no nitro.!! :shock: moj po wystrzale z nitro, rozsypal by sie po kilkunasty metrach :lol: :lol:
Podaj trochę szegółów - w jakich okolicznościach, czy zrobiłeś coś, przed czym z góry przestrzegają?
Kruchy

dr Mike pisze:
malpa pisze:ooo no nitro.!! :shock: moj po wystrzale z nitro, rozsypal by sie po kilkunasty metrach :lol: :lol:
Podaj trochę szegółów - w jakich okolicznościach, czy zrobiłeś coś, przed czym z góry przestrzegają?
jak przypuszczam, to chyba byl tryb przypuszczajacy :wink:
Kruchy

ale skoro juz o nitro, to ja mam jedno pytanie, ktore mnie nurtuje. Jest instalacja nitro polegajaca na natrysku nitro na intercooler (NX N-Ter Cooler), czy oplaca sie zatem zalozenie drugiej instalacji nitro mokrego, ale nie natrysku na cooler i opcjonalne, tudziez wspolwykozystywanie systemow nitro?
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Robimy nowy temat o NOSIE.
Co Ty kruchy piszesz natrysk nitro na IC? Cos chyba nie tak albo ja znowu czegos nie wiem
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Kruchy

jarkowy pisze:Robimy nowy temat o NOSIE.
Co Ty kruchy piszesz natrysk nitro na IC? Cos chyba nie tak albo ja znowu czegos nie wiem
no dobra w nowym topie.
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Kruchy pisze:
dr Mike pisze:
malpa pisze:ooo no nitro.!! :shock: moj po wystrzale z nitro, rozsypal by sie po kilkunasty metrach :lol: :lol:
Podaj trochę szegółów - w jakich okolicznościach, czy zrobiłeś coś, przed czym z góry przestrzegają?
jak przypuszczam, to chyba byl tryb przypuszczajacy :wink:
:? :?
Faktycznie, trochę źle doczytałem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”