import z UK.

Moderator: Moderator

rodriguez

witam, wiem kilku kolegow praktykowalo prywatny imoprt aut z wysp.
byl bymwdzieczny jezeli istnieje mozliwosc podzielenia sie wiadomociami na ten temat.

gdzie szukaliscie ogloszen.
jak cenowo (w przyblizeniu) wygalda koszt transportu.
oplaty celno/skarbowe.
jakie natotkaliscie problemy. itp.

z gory dzieki & pozdrawiam.
Awatar użytkownika
subek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 143
Rejestracja: czw 16 cze, 2005 19:58
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Co do ogloszen popatrz na www.sxoc.com chyba najwieksze prawdopodobienstwo trafienia dobrego egzemplarza. Jest jeszcze http://www.autotrader.co.uk/
mart
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 101
Rejestracja: ndz 13 sie, 2006 08:24

CZESC mieszkam w uk wiec moge troche podpowiedziec

wg mnie najlepiej szukac na ebay co uk

ceny wachaja sie od 150f za s13 do 8000 nawet

ja swoja kupilem za 150f z uszkodz silnikem ale reszta byla bardzo dobra

jezeli chcesz zarejstrowac auto tu w uk mozesz bez problemu-wykupic oc tez bez problemu ja place 18f miesiecznie i jezeli masz aktulalny przeglad mozesz legalnie jezdzic w polsce.bez przerabiania. podobno WARTA juz ubezpiecza auta na angielskich blachach

koszt transportu na lawecie ok 2000pln jezeli sam chcesz jechac na kolach to prom przez kanal min 50f plus paliwo no i przylot do uk po auto ok 40f jak jest promocja

jak cos jeszcze potrzeba wal smialo pozdrawiam
Awatar użytkownika
ziperr
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: ndz 24 lip, 2005 12:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

jakim cudem tylko 18funtow na miesiac?, troche malo :roll:, a 200sx raczej nie nalezy do 'niskich grup podatkowych' :wink:

czyli jesli jestem obywatelem PL, moge przyjechac do UK, zarejstrowac tam na siebie auto i przyjechac nim do PL i tu ubezpieczyc (?)...a co z oplata drogowa w UK, etc., musze to placic? co z przegladami? czy musze byc gdzies zameldowany w UK, czy musze podac tylko adres na ktorym 'mozna mnie zlapac'? :wink:

jak mi to wytlumaczysz to bede wdzieczny :D, jesli sa jakies inne zagwostki to chetnie poslucham
'Nigdy nie jest źle, ale zawsze może być lepiej' ;]
mart
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 101
Rejestracja: ndz 13 sie, 2006 08:24

tak place 18f i jeszcze moja kobieta moze nim jezdzic
jak to zrobic

mieszkam na wsi
wykonywany zawod forester czyt lesnik
auto jest garazowane itp.
przebieg w roku bedzi ok 3000mil -nikt tego nie sprawdza

to sa podstawowe chwyty na znizki w oc (oczywiscie te z pl tez uznaja)

a co do oplat. jezeli kupujesz auto bez oplat to najlepiej laweta
jezeli chcesz nim jechac to musi miec MOT-przeglad i ROAD TAX-podatek drogowy

jezeli kupisz z tax-em to po powrocie do pl.odsylasz go spowrotem i dostajesz zwrot kasy (90f za pol roku) w pl nie musisz tego miec.

tu nie ma takiego czegos jak zameldowanie

jezeli masz kogos kto tu jest wpisujesz swoje nazwisko i tego kogos adres i nowy dowod przychodzi na ten adres

tu wszystko zalatwia sie na poczcie listownie (bez kolejek numerkow probnych tablic)
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

no i to jest u nich zagrzebiaste.

pytan pare z innej beczki - odnoscie przyjazdu z uk do pl.

jakie dokumenty sa wymagane na granicy jezeli angielski samochod jest zarejstrowany na mnie ? prawko + paszport + dokumenty samochodu ? logbook jakis czy cos ?

i kolejna rzecz - po przyjezdzie do pl chcialbym samochod zostawic u siebie np na podworku. Czyli jest to jazda w 1 strone. Samochod chce np potem albo uzytkowac sobie do jazdy na "polnej drodze", albo rozlozyc na czesci. Nie interesuje mnie rejstracja w polsce. Czy wystarczy ze zglosze do DVLA ze samochod ktory posiadam jest "offroad" ? czy musze jakies inne papiery wypelniac ? jak ma sie sprawa po stronie polskiej ?
rodriguez

fajnie ze temat sie przyjal :)
dzięki za odpowiedzi...

rozwińcie jeszcze sprawe zakupu auta na wyspach i pozniejszej rejestracji w pl
(oczywiscie po przekladce na LHD) jak to jest z oplatami przy rejestracji ? akcyza.. itp.


ps. mart -wyslalem PW.

pozdrowki.
Awatar użytkownika
subek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 143
Rejestracja: czw 16 cze, 2005 19:58
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Oplaty masz standardowe w calej Unii Europejskiej. Od grudnia ma wejsc nowa akcyza, do tego podatek ekologiczny itd.
mart
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 101
Rejestracja: ndz 13 sie, 2006 08:24

tu na granicy to paszport i bilet na prom :)

ale ostatnio niemiecka policja robi nagonke na auta na angi blachach i wtedy paiery auta i oc musisz miec.ni i jeszcze mot-przeglad



ps.wiem gdzie stoi s13 po lifcie cala na szrocie w skocji jest kpl.ale automat
rodriguez

ok, a co w przypadku jezeli kupujemy auto od osoby prywatnej.
akcyze placi sie od zadeklarowanej na fv kwoty. co jezeli fv - nie ma.

moze to glupie /oczywiste/ pytanie ale nie mam doswiadczenia.
Awatar użytkownika
Krzysiu
Stały gość
Stały gość
Posty: 294
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 00:16
Lokalizacja: W-wa Ursynow

rodriguez pisze:ok, a co w przypadku jezeli kupujemy auto od osoby prywatnej.
akcyze placi sie od zadeklarowanej na fv kwoty. co jezeli fv - nie ma.
jest umowa kupna/sprzedazy
[scroll][center]*** ORDYNUSS Team *** member # 000,5/06
Jak ja sie przewrócę, to się za swoje przewrócę
[/center][/scroll]
Obrazek
mart
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 101
Rejestracja: ndz 13 sie, 2006 08:24

umowa kupna sprzedazy -jak kiedys o nia zapytalem angola od ktorego bralem auto to zrobil :shock: :shock: :shock: od tej pory nie pytam

tylko w komisach (czasami) daja no i na aukcjach

ale nawet jezeli juz kupisz auto w uk to warto je tutaj na siebie zarejstrowac i placic tu oc

przerobic mozesz deske i jezdzisz (a niebiescy boja sie ciebie zatrzymac bo mysla ze ty angol i sie sraja bo ktory z taba sie dogada 8) )

tu mozesz miec auto zarejstrowane bez problemu z kiera po polskiej stronie i zadnych problemow z tym nie ma.

)a zawsze wyjdzie taniej niz placic akcyze

swoja droga ta polska akcyza-bo my niby w uni- a dlaczego w uk mozesz bez problemu przerejstrowac np.polskie auto i dostac angielskie blachy bez zadnych oplat podatkow itp.robisz tylko ich przeglad i kupujesz podatek drogowy i ot caly koszt
Awatar użytkownika
sgt_raffie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 41
Rejestracja: śr 08 mar, 2006 13:04
Lokalizacja: Penrith (GB) / Bielsko (PL)
Kontakt:

Mart..co ty piszesz?? Jak to taniej w UK zaarejestrowac i placic RoadTax, Mot i Insurnace i jezdzic tak w PL?? Jak ja to sobie wszyrtsko liczylem na Skya to myslalem ze sie przekrece jak mi koncowa cena wyszla. Wiem ze sporo zalezy od wieku. Chyba ze kupujesz, wykupujesz tax i mot i ubezpuieczniea, jedziesz do pl a z PL deklarujesz SORN i jezdzisz w PL "niezbyt legalanie". Ale wtedy by sie tez przydalo angielskie prawko z angielskim adresem. Btw gdzie jestes w UK?? Bywasz czasem na polnocy??

AHA...a co do umowy w UK to zasadniczo mozecie zapomniec...chyba ze sie uda kogos przekonac...mnie sie 2 razy nie udalo..
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hmm a mnie to mimo wszystko zastanawia, koszty przekladki sa na tyle wysokie ze chyba lepiej kupic z kiera po normalnej stronie. No chyba ze ktos planuje Skyline wtedy to ma jakis sens.

Pozatym dodaje umowe kupna polsko-angielska moze sie komus bedzie potrzebna...
Załączniki
CONTRACT_FOR_SALE_OF_VEHICLE-ENG_PL.ZIP
(4.53 KiB) Pobrany 455 razy
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
mart
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 101
Rejestracja: ndz 13 sie, 2006 08:24

nie wiem jak skay ale s13 kosztuje mnie 18 miesiecznie (a w pl za bmw 318 placilem 850pln na rok) wiiec chyba to niewiele

sorn-wycofac nieee przeciez na aukcji zawsze jek kupujesz auto to jest bez taxu bo wlasciciel wycofal kase (byla nawet akcja jak gowniarze kradli taxy i wysylali zeby troche siana wyciagnac) a auto noe jest -wyrejstrowane-

nie pisze ze tak jest super i wogole-poprostu ja mysle ze to zawsze taniej jak polska akcyza itp itd i angielskie blachy maja swoje zalety.

ps.mieszkam w livingston-k edi.(mam blisko do knockhill 8) :D )

napisz pw.powiem ci co i jak z oc zeby taniej bylo.ale skay hmm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”