ZLOMIARZE

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
subek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 143
Rejestracja: czw 16 cze, 2005 19:58
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Ja na ten pomysl wpadlem spontanicznie, i nie zastanawialem sie specjalnie. Ogolnie chce stworzyc cos na wzor hondatech.pl, forum to, pomimo roznych klubow civicow, crxow, prelude itd. ma sie calkiem dobrze. Tak sobie pomyslalem czemu Nissany maja byc gorsze? :D Logujcie sie, piszcie, moze cos wspolnie sie uda stworzyc.
Awatar użytkownika
Piotr Jankowski
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 83
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 01:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Karrlos prosze Cie. Na temat powaznego tuningu 200sx na tym forum nie znajdziesz NIC konkretnego. Najbardziej wartosciowym postem dotyczacym modyfikacji CA18DET na ~300KM jest chyba pierwszy w moim temacie wymieniajacy modyfikacje. :lol:

99,9% postow dotyczy ratowania zajezdzonej padaki z gazem kupionej za 5tys zl.
Nie mowiac juz o ogniu z rury, podswietlanych tarczach zegarow z dupy czy inny spiacych oczkach.

A szkoda, bo uwazam, ze mamy juz za soba duzo fajnych doswiadczen i modyfikacji S13 i S14, ktorymi moznabylo by sie podzielic i napewno wszystkich by to zainteresowalo. Lecz jezeli po wejsciu na forum pierwszym co widze jest post dotyczacy tylnej kanapy, drugim zas jest post somsiada to odnosze wrazenie, ze tu nie ma z kim rozmawiac. Pamietam kilka tematow, ktore zalozyl brt dotyczacych konkretnych porownan (np. turbin z wykresami), konkretnych modow. Niestety nie spotkaly sie one z duzym zainteresowaniem, mozna nawet powiedziec, ze zostaly olane. Podczas, gdy temat wyscigu szpachlibry z 200sx taty jakiegos gnojka po wsi bil rekordy popularnosci.
KONON BARBARZYŃCA
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

hmm to moze ja odpowiem..

1. Tematem swojego nissana niewiele wniosles i nie chwal sie tymi 300KM bo takich konstrukcji jest wiecej.

2. Sam nie wlozyles zapewne lapek do silnika tylko dales calosc do zrobienia przez brt. Wiec sie nie wypowiadaj... Bo jest tu wiele userow ktorzy zrobili samemu remonty i niezle podkrecili nissany.

3. Nie masz dostepu do dzialu gdzie jest opis wiekszej ilosci autek, wiec nie zakladaj odrazu ze jestes jedyny

4. Jest wiele ciekawych tematow, gdzie jak sie mysli mozna spokojnie duzo wywnioskowac.

5. Porownywanie wykresow turbin to nie wszystko...
jest ten temat http://forum.turbokillers.com/tematy11/580.htm - i jakos zaden specjalista do konca nie wyjasnil jak w obliczeniach brac pod uwage np. rozne wirniki po stronie wydechowej (inny kat nachylenia lopatek jak ich liczba).

6. Jest ciekawy opis roballa na temat wydechu

7. Jest info dzieki Jarkowi o walkach z CA16DE - jak by nie bylo do tej pory co niektorzy placili by za HKS itp.

8. Jest info i porownanie metod chip i SMT6 zarowno jakie maja wady jak i zalety...

9. Jest zestawienie i przyblizone ceny kutych czesci do silnikow CA jak i SR

10. Jest info o przeplywkach oraz jak je zmieniac itp.

11. Jest o zastosowaniu roznych alternatywnych turbin

oraz wiele wiele innych

Wiec jak masz cos madrego do wniesienia to zapraszam, co do twojej listy to jak bym mial kase tez chetnie bym zamiescil wykaz czesci z gornej polki jakie to mi jakas firma X zamontowala w aucie - aby troche poszpanowac i ponabijac sie z niewiedzy innych userow... Jednak nie tedy chyba droga, bo kazdy snob moze dac kase firmie i bedzie mial super nissana nie majac pojecia o silniku...


P.S.

Cos wyczuwam u ciebie tzw. syndrom warszawiaka :nana:
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
sgt_raffie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 41
Rejestracja: śr 08 mar, 2006 13:04
Lokalizacja: Penrith (GB) / Bielsko (PL)
Kontakt:

Tom..
Z jednej strony masz racje, jest tu sporo ciekawego info ale jest ciezko dostepne. Wiem, wiem opcja szukaj jest ale moim zdaniem traktowanie nowych od poczatku ostro (lacznie z wyrzucanem tematu do smietnika za to ze sie powtarza) powoduje spadek popularnosci forum. Posluze sie przykladem SXOC (na pewno najbogatsze w wiedze forum o 200sx). U nich jak ktos pyta o cos oczywistego to nie zostaje na wejsciu objechany i temat wyrzucoany do smietnika tylko dostaje linki do tematow, porade gdzie szukac i temat wisi ile chce. I to nie odrzuca potencjamnych userow (nie mowie ze bogatszych w wiedze ale moze rozsadnych).
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wiem wiem, choc najczesciej tak jest. Przynajmniej ja staram sie dawac linki. Choc jak jest taki sam temat w przeciagu 2 dni no to kosz.

Pozatym jest taki przyklejony topik:
http://forum.turbokillers.com/tematy11/1362.htm

Staramy sie tam zebrac to co interesujace. Jak ktos ma pomysly na dodanie innych tematow nie ma problemu.

Tak jak mowilem to ludzie tworza to forum, ja jestem otwarty na wszystko - jednak sam nie wszystko moge zrobic, lub moze robie nie do konca tak jak byc powinno.
Jak ktos ma jakies uwagi odnosnie modernizacji itp. to prosze o PW, zawsze staram sie wszelkie pomysly realizowac...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Piotr Jankowski
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 83
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 01:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ToM pisze:1. Tematem swojego nissana niewiele wniosles i nie chwal sie tymi 300KM bo takich konstrukcji jest wiecej.
Gdzie? Z tego co mi wiadomo to sa dwa (moj i rafiego). Poza tym niczym sie nie chwale.
ToM pisze:2. Sam nie wlozyles zapewne lapek do silnika tylko dales calosc do zrobienia przez brt. Wiec sie nie wypowiadaj... Bo jest tu wiele userow ktorzy zrobili samemu remonty i niezle podkrecili nissany.
Co? Mam sie nie wypowiadac, dlatego, bo ktos mi tuningowal auto?
ToM pisze:3. Nie masz dostepu do dzialu gdzie jest opis wiekszej ilosci autek, wiec nie zakladaj odrazu ze jestes jedyny
Z pewnoscia jest tam opisana masa super ciekawych fur z chipem stage 19 i zablokowanym wastegatem.
ToM pisze:4. Jest wiele ciekawych tematow, gdzie jak sie mysli mozna spokojnie duzo wywnioskowac.
Jak sie mysli powiadasz? Szkoda, bo pewnie dowiedzialbym sie czegos fajnego.
ToM pisze:6. Jest ciekawy opis roballa na temat wydechu

7. Jest info dzieki Jarkowi o walkach z CA16DE - jak by nie bylo do tej pory co niektorzy placili by za HKS itp.

8. Jest info i porownanie metod chip i SMT6 zarowno jakie maja wady jak i zalety...

9. Jest zestawienie i przyblizone ceny kutych czesci do silnikow CA jak i SR

10. Jest info o przeplywkach oraz jak je zmieniac itp.

11. Jest o zastosowaniu roznych alternatywnych turbin

oraz wiele wiele innych
Aha, to fajnie.
ToM pisze:Wiec jak masz cos madrego do wniesienia to zapraszam, co do twojej listy to jak bym mial kase tez chetnie bym zamiescil wykaz czesci z gornej polki jakie to mi jakas firma X zamontowala w aucie - aby troche poszpanowac i ponabijac sie z niewiedzy innych userow... Jednak nie tedy chyba droga, bo kazdy snob moze dac kase firmie i bedzie mial super nissana nie majac pojecia o silniku...
Tak, kazdy kto oddaje auto do firmy na modyfikacje nie ma pojecia o silniku. Szpanowanie lista modow przed userami tak elitarnego forum jakim jest Tk sprawia, ze czuje sie dowartosciowany.

ToM pisze: P.S.

Cos wyczuwam u ciebie tzw. syndrom warszawiaka :nana:
:alien:
KONON BARBARZYŃCA
Awatar użytkownika
sgt_raffie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 41
Rejestracja: śr 08 mar, 2006 13:04
Lokalizacja: Penrith (GB) / Bielsko (PL)
Kontakt:

I cale szczescie ale wogole odonosze wrazenie (nie wiem, moze tylko ja), ze na tym forum wiedza jest malo dostepna. Taka z pierwszej reki mowiaca jak cos zrobic. Jest paru fachowcow ale trudno otrzymac konkretna odpowiedz i wszyscy wyadaja sie "strzec" swojej wiedzy.

Byc moze jest to tylko moje subiektywne spostrzezenie...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

hmm czy wiedza jest malo dostepna. Moze pada za malo wlasciwych pytan, moze nie wszyscy uzytkownicy chca odpowiadac bo jest to dla nich zarobek. I wlasnie mamy to o czym mowie to my wszyscy tworzymy to forum - i jest na nim to co jest. Wiec kazdy moze miec pretensje do siebie lub cos zmienic w tym temacie.

Co do chipa stage19 to niestety ale jak bys dobrze poczytal to czip ma wiecej mozliwosci niz SMT6. Niestety SMT6 jest ograniczone mapami i innymi parametrami zapisanymi w ECU, poprostu jedynie "oszukuje" ECU ze sa inne sygnaly niz faktycznie wychodza z czujnikow.
Pewnych spraw nie przeskoczysz za pomoca SMT6, a zrobisz je spokojnie na czipie. Jedyna zaleta SMT6 to proste strojenie. Warto poczytac: http://forum.turbokillers.com/viewtopic.php?t=365


Odnosnie blokowania WG to czemu nie :) jak ktos lubi :) ... zreszta jest na forum jak zbudowac MBC baaa jest nawet jak zrobic EBC... fakt bez schematu ... ale generator PWM zrobi kazdy elektronik :)

No i jak zaliczasz auta w ukrytym dziale do takich z czipem stage19 to jest tam np. opis auta Gorana ktore robil brt i byl to chyba pierwszy s14 z przyzwoita moca.

Kolejna sprawa nie kazdy ma chec chwalic sie tym co ma w aucie, poprostu robi to dla siebie. Lub po prostu nie opisuje na forum.

Ja ci naprawde nie zabraniam sie wypowiadac, nie lubie tylko glupich wypowiedzi.
Nie sztuka jest powiedziec macie drutowane zlomy ja mam super auta, ja wiem wszystko o tuningu nissana ale wam nie powiem ;)

Jesli cos ciebie interesuje, czegos nie wiesz zaloz temat zapewne pojawi sie kilka osob chetnych do dyskusji... Jesli temat bedzie ciekawy napewno podniesie poziom forum...
Przeciez nikt nie bedzie klepal postow w stylu instrukcji Adama Slodowego ;) bo to nie ma sensu.

Dodane:

Widzisz nabijasz sie z innych o dziwne tematy w stylu kanapy, biale liczniki itp. Widac ze sa one potrzebne. Widac ze kogos one interesuja. Co do tematow brt ??? daj mi link bo jakos chyba mi uciekly... Pozatym rozmowy z brt dosc czesto koncza sie zaslanianiem sie tajemnica zawodowa - rozumiem prowadzi firme i na tym zarabia wiec nie zdradza pomyslow... Ale po co wtedy zaczynac...

Wymienianie jakie sa mody w aucie jest natomiast wedlug mnie bez sensu. Dlaczego bo wiekszosc modow jakie sie robi jest znana... Pozatym silnik robi sie indywidualnie pod to co sie zmienia i nie ma zasady ze wydech da tyle... to da tyle itd.

Jako takie podstawy sa tutaj:
http://www.turbokillers.com/content/view/35/47/

Poprostu nie ma zlotego przepisu na tuning nissana :) Przeciez nikt nie bedzie robil przepisu na zasadzie ze musi kupic a)GT28RS b)SMT6 c)Apexi AVCR d)wydech od firmy X itd.

Wiec nie wiem dlaczego odrazu masz obrzydzenie do forum i nie chce ci sie juz zadawac pytan, sa tu rozne tematy - ty wybrales kila i oceniasz po nich cala zawartosc forum jak i samochody uzytkownikow.
Ostatnio zmieniony czw 14 gru, 2006 02:24 przez ToM, łącznie zmieniany 3 razy.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
sgt_raffie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 41
Rejestracja: śr 08 mar, 2006 13:04
Lokalizacja: Penrith (GB) / Bielsko (PL)
Kontakt:

edit
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

sgt_raffie chcesz żeby tak było, Piotr nie chce.
Piotr chce wywalania głupich tematów, Ty chcesz żeby wszystkim podawac wszystko na tacy. W sumie jak masz czas to zacznij szukać i odpowiadać/linkować po raz xxx na ten sam temat.

do wszystkowiedzących od zawsze:
Nie da się z Wami normalnie dyskutować.
Wszystko wiecie najlepiej...

A prawda jest taka, że Jarkowy pierwszy sprzedał wiedzę odnośnie tuningu CA18DET i problemów z tym związanych.
Teraz jest guide jak uzyskiwać wyższe moce w zależności od ponoszonych nakładów.

To on miał pierwszy zmierzone 272 KM i pierwszy razem z Cziko, który o autach nie miał pojęcia na początku, zbudowali najszybszego 200SX w Polsce do tej pory.
Więc trochę samokrytyki.

Nie każdy ma kasę (własną lub rodziców) którą może wydawać na auto.

Jest poradnik o zakupie auta. Jest napisane, żeby je sprawdzać u osób które się znają i co i niektórzy wtapiają, a kolejni unikają min.

A Twój opis - jest już takich kilka, a to że poszedłeś śladami Cziko i Rafiego to chyba nie Twoja zasługa, więc się tak nie pusz bo Twój opis jest kolejnym z wielu i większość z ludzi, którzy siedzą dłużej na forum takie setupy zna na pamięć.


I jako, że nikt chętny do pracaowania nad forum się nie zgłasza, tylko każdy się tasuje jakie ono jest do dupy i potrafi narzekać.
Co zrobiłeś, żeby zmienić to gówniane forum?
EMWU is dead
Awatar użytkownika
subek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 143
Rejestracja: czw 16 cze, 2005 19:58
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Ja zalozylem forum techniczne, ale nikt sie nie chce zarejestrowac :lol:
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Myślę że tu chodzi o brak czasu.
Każdemu go brakuje a każde kolejne forum go pochłania.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
subek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 143
Rejestracja: czw 16 cze, 2005 19:58
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Albo wszyscy tylko umia zrzedzic jak im zle w du..., a pomoc stworzyc cos nowego to juz sie nikomu nie chce.
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

subek pisze:Albo wszyscy tylko umia zrzedzic jak im zle w du..., a pomoc stworzyc cos nowego to juz sie nikomu nie chce.
Widzisz zaczynasz dochodzic do sedna sprawy :mrgreen:
Zobacz ile osob zajmuje sie forum, tez by dawno padlo jak bym sam je prowadzil.
Tutaj moge jedynie podziekowac Karrlosowi, Maretzkiemu i paru innaym osoba za pomoc jak i klubowicza za skladki ktore pozwolily utrzymac domene bo w okresie wykupu bylem w dole finansowym ze nie bylo mnie stac nawet na fajki...

Powtarzam juz chyba 100 raz :) jak sie nie podoba zmien cos na lepsze, my jestesmy otwarci i chetnie pomozemy od strony technicznej jak i podzielimy sie nasza wiedza. Ale widze ze tak jest nie tylko na forum. To niestety obraz Polski kazdy marudzi ale nikt nic nie chce zrobic. Kazdy przyzwyczajony jest do socjalizmu ze ktos cos da lub zrobi za niego... Ja jestem liberalem (nie mylic z PO) i mowie ludzie wezcie sprawy w swoje rece, jak najmniej kontroli i utrudnien - pokazcie co potraficie nie czekajcie na innych...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobra i ja cos tam dopisze ....

IMHO wcale to forum niemusi byc fajne i super modne - tak jak teraz jest byc drifterem - wystarczy, ze bedzie udzielac ludzia odpowiedzi na nurtujace ich pytania, jakie by niebyly. To chyba byla pierwsza idea tego forum, nie? Masz SXa, masz jakis problem ? To pytasz, a ludzie ktorzy juz przez to przeszli abo poprostu wiedza takiej osobie odpowiadaja .... Nic prostszego. Jak ktos ma swojego tunera to ma problem z glowy ... idzie do niego, on posiada napewno nieporownywalnie wieksza wiedze i tlumaczy to, nawet pokazuje. Ale jak ktos kupil SXa gdzies, gdziekolwiek na terenie polski i co ? niemoze zapytac jak sie zabrac aby rozkrecic reflektor? albo cokolwiek ? Pewnie, ze moze i co to kogos boli ? Wyobraz sobie Piotrze, ze to forum nieistenieje od wczoraj i naprawde wielu osoba pomoglismy, oszczedzilismy klopotow i pieniedzy, wielu odeszlo od 'drutowania', wielu niewbilo sie na mine i mysle ( nieskromnie ), ze wielu jest za to nam wdziecznych. Patrzysz tylko ze swojego punktu widzenia. Mozeliwe, ze to dla Ciebie trywialne, ale niekazdy musi byc specem w nissanach i nawet najprostrzych rzeczy moze niewiedziec - to niedyskwalifikuje go jako posiadacza takiego auta prawda? Miej to na uwadze.

Pozdrawiam.
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”