komputery w s13 różnice

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

są jakieś różnica w komputerach w s13 w poszczególnych latach produkcji
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
kevin
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: pn 13 mar, 2006 18:22
Lokalizacja: Wrocław

Na 99% nie było różnicy mogą mieć inne numery ale wszystkie dzialaja, nie ważne czy to 89r. czy 92r. te same sa w automacie i w manualu. sprawdzałem osobiście :)))
Lubimy ostro zakurzyć .....
Awatar użytkownika
mike_drag
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: ndz 12 mar, 2006 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

Czesc, a czy jest roznica w ecu dla wersji z japonskim kolektorem ssacym ( tym z dodatkowymi przepustnicami, w krotkiej czesci kolektora ssacego) ???????????????????????
S13 3city, wydech-przelot 2,5`,K&N,Koni Sport+Apex, poliuretany, blow off,ic-saab2.3T
@d!$

Witam! Mam takie pytanko: Czy jest możliwe żeby do s13 wsadzic silnik 2.0T od skyline??
A wspólnego z tematem ma to tyle że podobno koles to zrobil tyle ze nie moze dobrac komputera bo sa inne wtyczki albo cos takiego. Ogólnie ma problem z elektronika i chce sprzedac samochód. Zastanawiam sie nad kupnem, ale nie wiem czy tą elektronike da się zrobic i jaki bedzie tego koszt. Podobno odpalal ten silnik na gaźniku i wszystko ladnie chodzilo. Z góry dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Wsadzasz RB wraz z jego komputerem i wiazka. Jest OK.
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

czyli nie ma żadnego sensu wkładania komputera z s13 '93r do s13 '89r
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
Mate96
Stały gość
Stały gość
Posty: 266
Rejestracja: czw 04 maja, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

powiedz mi jak odpalil na gazniku nawet nie majac komputera? postawil jakies swieczki na silniku?(chodzi o to skad się wzioł zapłon) no chyba ze tam jest aparat zaplonowy i wystarczy dac + na cewke ale nie sadze
live fast, die sidewayz
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jesli chodzi o ECU dla silnikow CA18DET to sa napewno rozne wersje oprogramowania, elektronika wedlug tego co pisze na ECU jest zgodna dla MECD001-010 czyli wiekszosc softow jakie znam. Odnosnie nam znanych wersi to sa to MEC-D007 i MEC-D009 czyli z obsluga lambdy i bez.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

czyli jak wcześniej napisałem nie ma sensu wkładać komputer z s13 '93r do s13 '89r
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

bazabaza pisze:czyli jak wcześniej napisałem nie ma sensu wkładać komputer z s13 '93r do s13 '89r
Nie do konca, komputer z auta bez lambdy mozna spokojnie dac do auta z lambda (poprostu nie bedzie obslugiwana). Odwrotnie nalezy dodac lambde (lub zmienic eprom), w przypadku np. kompa z automatu itp. nalezy tak samo wymienic eprom.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Furious
Stały gość
Stały gość
Posty: 298
Rejestracja: sob 15 gru, 2012 09:26
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Odkopuje.. w temacie padły tylko 2 oznaczenia komputerów, czy ktoś ma informacje odnośnie różnic pomiędzy kolejnymi? Znalazłem takie występujące oznaczenia:

?? MEC-D003 ?
70 MEC-D007 (manual, lambda)
71 MEC-D008 ?
67, 77 MEC-D009 (manual, bez lambdy)
67 MEC-D022 ?

Czy to sa różnice tylko w zapisanej mapie czy fizycznie te komputery także czymś sie różnią? Np te bez lambdy są pozbawione jakiś układów?
Ostatnio zmieniony czw 20 gru, 2012 09:22 przez Furious, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sonda jest wywalona programowo nie pamiętam który bit był odpowiedzialny za sondę.

Nie ma się co bawić w programowanie kości itp. jak jest Nistune
Awatar użytkownika
Furious
Stały gość
Stały gość
Posty: 298
Rejestracja: sob 15 gru, 2012 09:26
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Wiem że jest Nistune, ale to nie znaczy że nie można zrobić drobnych korekt paliwa samym remapem, który jest za free - zaczynam od podstaw :)

Czy te wszystkie komputery z CA18DET moga róźnić sie czyms fizycznie czy to jest ten sam sprzęt tylko z inną wgraną mapa?
Ostatnio zmieniony czw 20 gru, 2012 10:02 przez Furious, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

To poczytaj trochę na forum nistune tam znajdziesz informacji które szukasz.

Ale i tak droga na około. Jest tam dużo zależności wiec samo podlanie na jednej mapie nie jest finalnym rozwiązaniem. Poza tym na stage 1 po co taka rzeźba. Na dalsze stage potrzeby jest remap większej ilości tabeli co jest dużo prostsze przy pomocy narzędzi dostępnych w nistunie. Bo IBM X60 i Innovate LM-2 to nie wszystko a Nistune jest najtańszym SA do Nissana i jak będziecie robić następne nissany to SA wam się szybko zwróci.
Awatar użytkownika
Furious
Stały gość
Stały gość
Posty: 298
Rejestracja: sob 15 gru, 2012 09:26
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Nie musisz mnie przekonywać do Nistuna, znam jego zalety, ale chce poznać zasadę działania ECU w Nissanie od podszewki. Licencje Nistuna i tak na pewno kupie.
W takim razie przenoszę się na forum Nistuna.. dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”