Smród spod maski

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Słuchajcie mam taką sprawę.
"Testowałem" auto i wyglądało to tak 40 km prędkości 120 -220 z przewagą prędkości powyżej 160 i w 90 % wysokie obroty.
Potem było z 20 minut szaleństw na placu asfaltowym.
Po zjeździe na parking czuć było smród. To nie były podkopcone opony. Zorientowałem sie że bardziej wali z prawej strony auta. po podniesieniu maski okazało się że wiatrak wyrzuca zapach na prawe koło. Najbardziej czuć było w okolicach turbiny. Była mocno rozgrzana, przypomniało mi się że trochę oleju silnikowego na nią wylałem.
Czy to jest powód , czy też może być to coś innego.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

Jak Ci się rozlał olej na kolektor lub turbine to może być właśnie taki nieprzyjemny zapach (zależy dla kogo :twisted:), ale może też "śmierdzieć" jak robiłeś coś przy turbinie lub kolektorze i go dotykałeś i teraz to się wypala.
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

wiem o co chodzi to taki dziwny zapach, trudny do opisania, ale nie był nieprzyjemny :twisted:
Tak właśnie podejrzewałem, ale lepiej zawsze się upewnić, czy nie jest to oznaka czegoś poważniejszego.

OT widziałem filmik z kilkoma autami , w których turbinki w b krótkim czasie były czerwone. CZAD robi wrażenie, plik nazywa się RR i był ściągany z jakiejś stronki chyba ruskiej. Link Goranova wrzucała.
EMWU is dead
maciolo

dawno temu w FSO na Żeraniu był facet który docierał silniki w Poldkach w 20-25 sekund,
robił to bardzo sprytnie:
- podłączał paliwo
- zasilanie
- start i na sucho bez oleju :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
- 20 sekumd na pełnych obrotach aż kolektor wydechowy robił się czerwony
to dopiero smród
nawiasem mówiąc wiadomo dlaczego silniki te wytrzymują 90 tyś km i kapitalka :lol:
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Tak ale to może też być smród ze sprzęgła jak się na placu szaleje to baerdzo często sę to zdaża.
Co do czerwonych turbin to przejedz się w nocy przez obwodnicę albo zaszalej po krętych uliczkach na wysdokich obrotach a potem zaparkój w ciemnym miejscu i podnieś maske - ja widziałem już nie raz soczyście żółty nie czerwony :twisted:

zresztą tarcze chamulcowe też potrafią tak świecić :twisted: :twisted:
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”