Rejestracja SKYLINE w PL

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Booster
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 106
Rejestracja: pt 11 sty, 2008 20:05
Lokalizacja: 3miasto

Ustawa jest z 2003 roku,
Jak wiadomo polska wstapila do ue z dniem 1 maja 2004, niniejszym przyjmujac prawo unijne.
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Pytanie:

Czy prawo/dyrektywy unijne niweluja poprzednie ustawy w polsce? czy nie? czy moze "zalezy"?

bo ja juz nie wiem... :mrgreen:
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Booster
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 106
Rejestracja: pt 11 sty, 2008 20:05
Lokalizacja: 3miasto

zalezy, ale w tym przypadku akurat tak.
Awatar użytkownika
zell
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: ndz 13 sie, 2006 10:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

A to ciekawe... więc jakie jest brzmienie prawa unijnego w tej kwestii ?
SkylineProject
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: czw 17 kwie, 2008 10:18

Siema,

Prawda jest taka, ze zeby zarejestrować Skyline'a w Polsce trzeba zrobić przekładkę i tyle...nie wspominając o bezpieczeństwie i komforcie podrozowania takim autem.


Co do kosztów LHD conversion to rzecz dyskusyjna...Napisze ile mnie kosztowała cała impreza jak bedzie po wszystkim.

PZDR



P.S. mam w Poznaniu Skyline'a 34. A jak ktoś go widział na polskich blachach to nie był mój! :lol:
...gdyby Pan Bóg wolał napęd na przód...chodzilibyśmy na rękach!
Hunter
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:02

ODINN, piszesz że będzie można rejestrować od września angliki w polsce. Możesz powiedzieć coś więcej?

Bo noszę się z zakupem skyline'a (między październikiem a lutym)


i wymyśliłem dotąd coś takiego:

1) kupuję sky'a w UK na firmę z siedzibą w UK
2) rejestruje na firmę (można? :-) )
3) przywoże do polski i jeżdże po polsce na blachach z UK i mam wszystko gdzieś.

(jakieś problemy dodatkowe ktoś tu widzi? nie wiem jak z przeglądami jedynie.... choć polska policja się na tym nie zna pewnie ;-) )


Czyli jeśli sprowadze sky'a po wrześniu to mogę sobie go w RHD zajerestrowąć w polsce ? :-)

[ Dodano: Czw 14 Sie, 2008 00:11 ]
ODINN pisze:Pytanie:

Czy prawo/dyrektywy unijne niweluja poprzednie ustawy w polsce? czy nie? czy moze "zalezy"?

bo ja juz nie wiem... :mrgreen:
stoją ponad prawem państwowym, polskie prawo musi być z nimi zgodne.
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

mozesz tak zrobic, ja tak sobie smigam po pl dupowozem normalnie.

jedna rzecz - przeglady musisz robic w UK, oraz kwestia ubezpieczenia...

koniec koncow, ostatecznie mozesz sprobowac zarejstrowac w pl, na mienie przsiedlencze.

ale to rejstrowac musisz na siebie wtedy, nie na firme.


co do rejstracji anglikow od wrzesnia, bylo pare tematow na forum - ale znajac zycie, rzad polsku zawsze bedzie utrudniac sprawe, w ten czy inny sposob.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Hunter
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:02

No właśnie.. przelgądy techniczne. Nie uśmiecha mi się 1500km robić co roku (w jedną stronę) tylko na przegląd. Jakieś pomysły jak to rozwiązać?
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

brak.

poszla kiedys plota, ze robia przeglady anglikow gdzies w pl, przelukaj tematy

moze to bedzie szansa na rejstracje w pl
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Booster
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 106
Rejestracja: pt 11 sty, 2008 20:05
Lokalizacja: 3miasto

Kwidzyn, woj. Pomorskie
tam jeszcze robia przeglady anglikow, tylko nie mam pojecia jak jeszcze dlugo to bedzie trwalo.
Hunter
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:02

przeglady anglikow w sensie te angielskie przeglady do angielskiego dowodu i angielskich blach ?

Bo takiego diagnoste co mi podbije przeglad do polskiego dowodu rejestracyjnego to ja znam... tylko po co skoro pierwsze spotkanie z paniami w niebieskim skonczy sie utrata tego dowodu ;-).

Bo tak sobie myślę że po co przerabiać skyline'a(myslę też o s15) i psuć to co dobre fabrycznie :-).

Jeśli faktycznie na terenie Polski da się zrobić przegląd do angielskiego dowodu to mogę się nic nie przejmować i jak pisałem kupić anglika zarejestrować sobie w angli na firmę i jeździć po Polsce spokojnie... Gorzej jak przestana robic te przeglady to zostane z autem bez przegladu i ubezpieczenie w Polsce i jak tym jeździć normalnie :-).

[ Dodano: Czw 14 Sie, 2008 23:31 ]
znalazłem coś ciekawego:

http://www.angliki.fora.pl/prawo,6/prze ... ,1043.html
W angli jeszcze latwiej zrobic przeglad jak w PL. Nie trzeba jechac samochodem tylko dane auta podac koledze ktory sie tym zajmuje i zalatwione Wink
Ja mam swoje auto zarejestrowane na siebie w Anglii czyli poruszam sie po polsce jak Anglik ktory przyjechal tylko na wakacje ;d
I po problemie ;-). Teraz pozostalo poszukać Sky'a albo S15 :-).
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

ODGRZEWAM ZE SWIERZYM INFO


Walka o „agliki” zwycięska.
Opublikowano 20 marca 2014
Polska musi zezwolić na kierownicę po prawej stronie.

Samochody z kierownicą po prawej stronie na naszych drogach. Polska będzie musiała zezwolić na rejestrację takich aut – zdecydował Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Chodzi o samochody przystosowane do ruchu lewostronnego, sprowadzane na przykład z Wielkiej Brytanii.

Sędziowie podzielili argumenty Komisji Europejskiej, która złożyła pozew przeciwko Polsce. Bruksela uznała, że Warszawa narusza unijne prawo, nie zezwalając na rejestrację samochodów z kierownicą po prawej stronie. Dotyczy to zarówno starych jak i nowych aut.

Więcej na : http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska- ... 85727.html

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w linku:

http://curia.europa.eu/jcms/upload/docs ... 0037pl.pdf
Ostatnio zmieniony czw 20 mar, 2014 23:15 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Hikiel
Stały gość
Stały gość
Posty: 265
Rejestracja: sob 27 cze, 2009 23:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Oby ubezpieczenie na stare trupy z UK było 3x wyższe niż na normalne auta...
Awatar użytkownika
Vlad
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 85
Rejestracja: ndz 07 cze, 2009 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Andy pisze:ODGRZEWAM ZE SWIERZYM INFO
równiez odgrzewam ze świeżym info :D

od zeszłego piątku, posiadam oficjalnie pierwszego zarejestrowanego w Polsce R34 w oryginale (RHD) :w00t: :532: :w00t:


Łatwo nie było. Machina jest tak skontruowana, że jak chcą delikwenta uwalić to uwalą, szczególnie na przeglądzie, bo ustawa ma załącznik dla przeprowadzenia procesu przeglądu auta RHD, i są tam takie kosmosy że uwierzcie składałem się ze śmiechu. Całe szczęście w tym roku jeszcze można robić przeglądy na niektórych stacjach diagnostycznych które mają zrobione szkolenia i pewne warunki... dużo stacji nie może tego robić w ogóle... a od nowego roku niestety żeby zrobić przegląd auta RHD będzie można to zrobić tylo i wyłącznie na okręgówce... a tam nie ma już pitu pitu niestety ani dyskusji, które u mnie się powiodły :)

Ubezpieczenie kosztuje normalnie, sa 2-3 ubezpieczalnie które faktycznie podnoszą stawkę, m.in. Hestia, ale w większości popularnych TU np. w Link4 nie ma żadnych zwyżek. Mało tego mówili że AC nie ma opcji, tez g... prawda bo AC też właśnie zrobiłem.

Także - jak ktoś chce, to wszystko się da, ale kosztuje to trochę nerwów oraz dobrych parę złotych.

Ostatnio natrafiłem na jakimś forum subaru pełny opis jak gościu w sierpniu tego roku pierwszą jakąś Impreze JDM rejestrował i tam jest krok po kroku jak to zrobić, sam tez się na tym trochę wzorowałem :) Najważniejsza rzecz : auto MUSI być uprzednio zarejestrowane w EU, czyli niestety z prawdziwym importem z JP nadal lipka, choć i tacy walczyli i jakieś tam zabytki porejestrowali na żółte blachy itp :)
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

nie no super pierwsze koty za płoty jak to się mówi ciekaw jestem czy policja częściej będzie chwytac takie rodzynki bo kiera po prawej ,a blachy PL .
Ogólnie to fajnie w końcu jakiś konkret że się dało zalegalizowac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”