Rejestracja SKYLINE w PL

Moderator: Moderator

Hołek_TH
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2007 16:37
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Jestem nowy na tym forum i nie znalazłem nic na ten temat. Interesuje mnie na jakiej zasadzie można w polsce zarejestrować SKYLINE bez przekładania kierownicy. Widziałem również że GT-R którego posiada członek tego klubu jest na naszych blachach. Mógłby ktoś udzelić mi takiej informacji. Dziekuje za informacje. Pozdro
Awatar użytkownika
yabcok
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 18:42
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

jedyny o którym mi wiadomo jest r33gts O! Pinga. Generalnie temat jest baaaardzo ciężki do zrealizowania
Więcej info na pewno uzyskasz od Jarkowego ale On przekładał kiere...
Awatar użytkownika
nyskas13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 37
Rejestracja: sob 15 gru, 2007 21:45
Lokalizacja: olszyn
Kontakt:

Witajcie!ja swojego czasu tez chcialem kupic i zarejestrowac skaylinea, i z tego co sie dowiedzialem w wiekszosci miast jak i w Olsztynie trzeba przkladac kierownice:(zeby zarejestrowali, ale tez slyszalem ze mozna zalatwic rejestracje na tzw''samochod specjalny''.Polecilbym ci skoczyc do urzedu komunikacji(rejestracyjnego) i zapytac co i jak,
nyskas13;D
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

mienie przesiedlencze...?

http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... ht=anglika

w tym temacie cos tam trzepalem, ale zobacz.

nadal nie wiem czy trzeba przekladac kiere w momencie rejstracji jako mienie przesiedlencze, ale... CHYBA NIE... =]
Ostatnio zmieniony czw 20 gru, 2007 16:33 przez ODINN, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Hołek_TH
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2007 16:37
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Dzieki za pomoc. Mógłby ktoś jeszcze napisać jakie to papierki załatwiać trzeba i ile z tym schodzi itd? Może Jarkowego mógłby sie coś wypowiedzieć w tej sprawie jeśli to juz robił.
Awatar użytkownika
ADAKAR
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 93
Rejestracja: ndz 24 gru, 2006 15:03
Lokalizacja: Wloclawek
Kontakt:

płacisz Jarkowemu 10.000 zł - 12.000 zł i masz po lewej kierownice i gotowe.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z utrudnień w prowadzeniu angola po Polskich drogach ...

Zasada ... nie stać Cie na wyłożenie 10.000 na przełożenie kierownicy w Skyline'ie ... NIE STAĆ CIE NA SKYLINE'a ... odpuść sobie. naprawde
S14 czesci na sprzedaz ... silnik, skrzynia, dyfer ... wnetrze ... 889-526-136 Adam
Awatar użytkownika
koniu83
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: wt 17 lip, 2007 23:39
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Na mienie przesiedlencze nie trzeba przekladac. ( przynajmniej bylo tak jakis czas temu jak ja sie tym interesowalem- a te przepisy jesli sa zbyt dobre dla ludzi to szybko sie zmieniaja :D )

Tylko zeby tak zarejestrowac auto trzeba legalnie przebywac i pracowac w danym kraju, kupic auto, zaplacic ubezpieczenie i po pol roku badz roku mozna przywiesc takie autko do pl, bez dodatkowych oplat, rejestrowac jako mienie przesiedlencze z kiera po dziwnej stronie:P
Hołek_TH
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2007 16:37
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Jeździłem pewien czas subaru w agliku i nie sprawiało mi to duzej trudności bo miałem zamontowaną kamere w lewym lusterku i wyświetlacz na desce roździelczej i jakoś sobie radziłem. Chciałbym wedzieć tylko jak to zarejestrować. No i pytanie do Jarkowego czy jest w stanie prełożyć R34 i ile by za takie cos.
Awatar użytkownika
ADAKAR
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 93
Rejestracja: ndz 24 gru, 2006 15:03
Lokalizacja: Wloclawek
Kontakt:

Hołek_TH pisze:Jeździłem pewien czas subaru w agliku i nie sprawiało mi to duzej trudności bo miałem zamontowaną kamere w lewym lusterku i wyświetlacz na desce roździelczej i jakoś sobie radziłem. Chciałbym wedzieć tylko jak to zarejestrować. No i pytanie do Jarkowego czy jest w stanie prełożyć R34 i ile by za takie cos.
12.000 zł
S14 czesci na sprzedaz ... silnik, skrzynia, dyfer ... wnetrze ... 889-526-136 Adam
Awatar użytkownika
ziperr
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: ndz 24 lip, 2005 12:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

ADAKAR pisze:płacisz Jarkowemu 10.000 zł - 12.000 zł i masz po lewej kierownice i gotowe.
...
Zasada ... nie stać Cie na wyłożenie 10.000 na przełożenie kierownicy w Skyline'ie ... NIE STAĆ CIE NA SKYLINE'a ... odpuść sobie. naprawde
10-12k to chyba bylo za przekladke w GTS/GTS-t, do GTR'a chyba bedzie drozsza :wink:

GTS/GTS-t z przekladka - ok
GTR z przekladka to juz nie GTR :twisted: , IMO :roll:
uprzedzajac pytanie - nie, nie jezdzilem 'anglikiem' po polsce, ale jesli mialbym brac GTR'a to na 99% bym nie robil przekladki 8)
'Nigdy nie jest źle, ale zawsze może być lepiej' ;]
Awatar użytkownika
clicker200sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 269
Rejestracja: wt 10 maja, 2005 08:57
Lokalizacja: Birmingham UK
Kontakt:

Ja jeszcze nie jezdzilem rhd w polsce ale jezdzilem lhd w anglii i nie sprawialo mi to jakiegos wiekszego problemu.
Co do rejestracji to nie wiem do konca, polskie przepisy sa poprostu z dupy wziete, co chwile w urzedach slysze od nich co innego, sami nie wiedza.
Wiem tylko tyle ze jest mozliwosc ubezpieczenia anglika w pl z tym ze bedzie on nadal zarejestrowany w anglii i rownierz MOT (przeglady) trzeba bedzie tam robic.
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Hołek_TH pisze:Dzieki za pomoc. Mógłby ktoś jeszcze napisać jakie to papierki załatwiać trzeba i ile z tym schodzi itd? Może Jarkowego mógłby sie coś wypowiedzieć w tej sprawie jeśli to juz robił.
w temacie na forum SR wszystko opisalem, jakie papiery itd, jest tam tez odnosnik do wymaganych papierow przy rejstracji normalnego samochodu.

Wiem tylko tyle ze jest mozliwosc ubezpieczenia anglika w pl z tym ze bedzie on nadal zarejestrowany w anglii i rownierz MOT (przeglady) trzeba bedzie tam robic.
nie wierze... jaka firma?? bo z tego co wszyscy pisza to nie mozna, mozna jedynie znizki transferowac.
Co do rejestracji to nie wiem do konca, polskie przepisy sa poprostu z dupy wziete, co chwile w urzedach slysze od nich co innego, sami nie wiedza.
sprzedalem ostatnio gosciowi lagune rhd ('96) za cale 2000zl podobno biegal po urzedach jak kot z pecherzem, odsylali go w rozne dziwne miejsca. byc moze bede kombinowac z rejstracja, kiedys to sprawdze sam...

nie ma problemow z jazda samochodem z kiera po prawej w polsce, az do momentu jednopasmowki i wyprzedzania...
miałem zamontowaną kamere w lewym lusterku i wyświetlacz na desce roździelczej i jakoś sobie radziłem.
wydupczasty patent :P

[ Dodano: Czw 20 Gru, 2007 16:33 ]
widze ze zlego linka podalem, tu jest prawidlowy!!


http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... ht=anglika

[ Dodano: Czw 20 Gru, 2007 16:37 ]
sytuacja numer 1:

1 - kupuje samochod od obywatela polskiego, przebywajacego za granica, np w UK. Osoba ta nie ma obywatelstwa angielskiego (co to za roznica!!)

2 - samochod jest legalnie zarejstrowany na niego w UK itd.

3 - na umowie kupna sprzedazy widnieje adres sprzedajacego z UK (bez roznicy czy samochod jest w UK czy tez w PL, z tego co wiem, urzedasy nie maja rubryczki na kupno samochodu zarejstrowanego w UK z adresu w PL)

4 - zalatwiam "kwitek od przedstawiciela producenta, że homologacja samochodu dopuszcza przełożenie kierownicy" (http://www.admoto.pl/pub/art.asp?g=GS&n ... 3287%2Exml), nie pamietam, czy rzeczoznawca musi zrobic fote, czy przeglad samochodu przed i po przekladce (nie wiem czy to w ogole jest konieczne!!)

5 - przekladam kierownice

6 - nastepnie z papierami jade robic przeglad

7 - oplaty - akcyza (i vat??)

8 - rejstracja i tyle...

jezeli gdzies jest blad, lub tez spapralem kolejnosc poprosze o przestawienie punktow.

============================================


sytuacja numer 2:


1 - kupuje samochod od obywatela polskiego, przebywajacego za granica, np w UK. Osoba ta nie ma obywatelstwa angielskiego (co to za roznica!!)

2 - samochod jest legalnie zarejstrowany na niego w UK itd.

3 - na umowie kupna sprzedazy widnieje adres sprzedajacego z UK (bez roznicy czy samochod jest w UK czy tez w PL, z tego co wiem, urzedasy nie maja rubryczki na kupno samochodu zarejstrowanego w UK z adresu w PL). Umowe kupna sprzedazy sobie chowam bo byc moze nie bedzie jeszcze potrzebna, bo...

4 - Samochod rejstruje na adres sprzedawcy w UK (po jego zgodzie), na ten adres przychodzi mi angielski dowod rejstracyjny, wtedy samochod jest legalnie zarejstrowany na mnie.
Samochod prawdopodobnie ma przeglad (MoT), ubezpieczam go na pol roku (znizki z ubezpieczyciela mozna przeniesc do UK!!), Road Tax niepotrzebny bo zamierzam sie nim poruszac po PL.

a - sprawe rejstracji zalatwia sprzedawca - to jego obowiazek.
b - sprawe ubezpieczenia zalatwiam osobiscie przez net albo telefonicznie. Wszystko na adres sprzedawcy.
c - sprzedawca przesyla dokumenty do PL...
d - czas oczekiwania na angielski dowod rejstracyjny - ok 2 tyg, ubezpieczenie - od razu, dokumenty w kilka dni.

sprawa ubezpieczenia, przegladu, dokumentow na szybko - wymagana jedynie w momencie kiedy chce samochod uzytkowac od razu po kupnie, nie czekajac pol roku na...

5 - rejstracja jako mienie przesiedlencze.

Cytat:
Ważny jest, zatem fakt, że w przypadku sprowadzenia pojazdu jako mienie przesiedleńcze, istnieje możliwość zwolnienia od płacenia akcyzy. Według Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 kwietnia 2004 r. w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, § 28 (tekst paragrafu):

1. Zwalnia się od akcyzy przywóz przez osobę fizyczna, przybywającą na terytorium kraju na pobyt stały lub powracającą z czasowego pobytu, samochodów osobowych z terytorium innego państwa członkowskiego, jeżeli łącznie są spełnione następujące warunki:
1) samochód osobowy jest przeznaczony do użytku osobistego osoby fizycznej;
2) samochód osobowy służył do użytku osobistego tej osoby w miejscu poprzedniego jej pobytu w innym państwie członkowskim przez okres, co najmniej 6 miesięcy przed zmianą miejsca pobytu;
3) osoba fizyczna przedstawi właściwemu naczelnikowi urzędu celnego dowód potwierdzający spełnienie warunku, o którym mowa w pkt 2;
4) samochód osobowy nie zostanie sprzedany, wynajęty lub wypożyczony przez okres 12 miesięcy, licząc od dnia jego przywozu na terytorium kraju;
5) samochód osobowy został nabyty lub wprowadzony do obrotu zgodnie z przepisami dotyczącymi opodatkowania obowiązującymi w państwie członkowskim, w którym osoba fizyczna ma miejsce zamieszkania, a przy wywozie nie stosuje się zwolnienia lub zwrotu podatku z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Warunek określony w ust. 1 pkt. 5 uważa się za spełniony, jeżeli samochód osobowy posiada urzędowy znak rejestracyjny państwa członkowskiego, w którym został zarejestrowany, z wyłączeniem tymczasowych znaków rejestracyjnych. W przypadku samochodów zarejestrowanych w państwie członkowskim, w którym wydanie urzędowych znaków rejestracyjnych nie jest konieczne, użytkownik powinien wykazać w inny sposób, że podatek został zapłacony.

3. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, właściwy naczelnik urzędu celnego wydaje zaświadczenie stwierdzające zwolnienie od akcyzy.



Pytanie 1: czy dowodem potwierdzajacym pobyt, wystarczy angielski dowod rejstracyjny pojazdu ktory posiadam od pol roku????

Pytanie 2: czy podczas rejstracji na podstawie mienia przesiedlenczego nie bedzie problemow z kierownica po prawej?


6 - po wykonaniu, i pozytywnym zakonczeniu powyzszych czynnosci moge poruszac sie sprowadzonym samochodem z zagranicy, z kierownica po prawej, zarejstrowanym w PL... niby.


http://www.admoto.pl/poradniki/?p=poradniki
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Dandi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 66
Rejestracja: śr 19 kwie, 2006 16:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Witam wszystko jest fajne ale do 21 grundnia zarejestrujesz samochód bez ważnego przeglądu sprowadzonego z zachodu ponieważ wchodzimy do [shadow=darkred]Schengen[/shadow] i wszystkie przepisy się zmieniają.

Nawet jak znajdziesz idealną nyskę w niemczech wyrejestrowaną i sprowadzisz do polski to już nic nie zrobisz musi być aktualny przegląd niemiecki.
Francuza lekko rozbitego zero mozliwosci rejestracji
Wiec samochody stare wzrosną troche na wartosci.
Ale polak zawsze cos wymysli.

Ciekawi mnie jak własnie bedzie wyglądała sprawa jak ktos sprowadzi samochod z uk??
dandi
Awatar użytkownika
clicker200sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 269
Rejestracja: wt 10 maja, 2005 08:57
Lokalizacja: Birmingham UK
Kontakt:

Oddin-
Czytalem juz na kilku forach internetowych ze ludzie poubezpieczali juz swoje auta w polsce zarejestrowane ciagle w uk, najczesciej w Allinz.

A co do shengen to anglia w niej nie bedzie i raczej nic sie nie zmieni
Hołek_TH
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2007 16:37
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

To już mniej wiecej wiem co i jak jeśli samochód jest z UK ale ciekawe jak z tym ubezpieczeniem. Ale ciekawi mnie bardziej jak jest z samochodami z Japoni bo z tamtąd chciałem przywieść SKYLINE.
Mógłby sie wypowiedzieć ktoś kto zarejestrował samochód z RHD w polsce bo wiem że na tym forum są takie osoby. Jakie papierki są potrzebne i na jakiej zasadzie oprucz mienia prześiedleńczego jest to możliwe.
Z góry wielkie dzieki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”