Rejestracja SKYLINE w PL

Moderator: Moderator

stahtom

clicker200sx pisze:Oddin-
Czytalem juz na kilku forach internetowych ze ludzie poubezpieczali juz swoje auta w polsce zarejestrowane ciagle w uk, najczesciej w Allinz.

A co do shengen to anglia w niej nie bedzie i raczej nic sie nie zmieni


jakies 2 lata temu jak kupowalem ubezpieczenie na golfine wlasnie w Alianz,to pytalem goscia czy mozna fure z uk ubezpieczyc w pl,i nie ma z tym problemu ale cena jest nie wiele nizsza niz w uk.swoja droga ciekawe co na to police w uk?
pawelW
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 23
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 17:08
Lokalizacja: wawa

a mam pytanko rok temu sciagnele mienie przesiedlenia motor i jeszcze go nie zarejstrowalem oc mam ale przegladu juz niemam czy bede mogl go zarejstrowac?oraz jak sie rejstruje mienie przesiedlenia?
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

clicker200sx pisze:Oddin-
Czytalem juz na kilku forach internetowych ze ludzie poubezpieczali juz swoje auta w polsce zarejestrowane ciagle w uk, najczesciej w Allinz.

A co do shengen to anglia w niej nie bedzie i raczej nic sie nie zmieni
wydaje mi sie ze shengen nic nie zmienia, bo na granicy i tak nie patrza w dowod rejstracyjny...

jak ktos ma dokladniejsze info jakie zmiany w rejstracji iyd nastepuja to prosze o info

z alianzem wazna informacja, ale jeszcze sprawdze - przyda sie...
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Prakrycznie rejestracja niechcrześcijana w pl bez mienia przesedlenczego nie jest możliwa..
Co do jazdy w pl to nie jest to takie trudne ale o wyprzedzaniu bez pasażera nie ma mowy.

Tak zrobie przekładke r34 gtr nie ma problemu nawet chetnie ze co do ceny to sie bedziemy dogadywać jak auto bedzie w pl - ludzi którzy sie pytaja to mam 5 dziennie a jakoś nigdy nikt z r34 sie u mmnie nie zjawił.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

jarkowy pisze: Tak zrobie przekładke r34 gtr nie ma problemu nawet chetnie ze co do ceny to sie bedziemy dogadywać jak auto bedzie w pl - ludzi którzy sie pytaja to mam 5 dziennie a jakoś nigdy nikt z r34 sie u mmnie nie zjawił.
zaloze sie ze polowa dopiero co zdala prawko... :mrgreen: albo i nie... :mrgreen: :mrgreen:
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Hołek_TH
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2007 16:37
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

jarkowy pisze:Prakrycznie rejestracja niechcrześcijana w pl bez mienia przesedlenczego nie jest możliwa..
Co do jazdy w pl to nie jest to takie trudne ale o wyprzedzaniu bez pasażera nie ma mowy.

Tak zrobie przekładke r34 gtr nie ma problemu nawet chetnie ze co do ceny to sie bedziemy dogadywać jak auto bedzie w pl - ludzi którzy sie pytaja to mam 5 dziennie a jakoś nigdy nikt z r34 sie u mmnie nie zjawił.
To mam dwie pytania do tego. Mnie interesuje przekłądka R34 GT-T i chciałbym wiedzieć jak by wyglądała sprawa z deską rozdzielczą. I co ważiejsze jak jest teraz z rejestracją takiego skyline przerobionego bo wiem że zmieniły sie przepisy odnośnie przekładek i jeśli auto nie ma symetrycznej ściany grodziowej z możliwością montarzu kiery po naszemu to nie chcą rejestrować.
Pytam o to wszystko teraz bo niechciałbym sprowadzić samochodu (w tym przypadku z japoni) i nie móc nim jeździć bo nie dałoby sie go ani tak zarejestrować ani po przekładce.
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Hołek_TH pisze:Jeździłem pewien czas subaru w agliku i nie sprawiało mi to duzej trudności bo miałem zamontowaną kamere w lewym lusterku i wyświetlacz na desce roździelczej i jakoś sobie radziłem. Chciałbym wedzieć tylko jak to zarejestrować. No i pytanie do Jarkowego czy jest w stanie prełożyć R34 i ile by za takie cos.
tak a propo, orientujesz sie jaka kamera, jak to bylo montowane, jakis zestaw, czy cos?
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
eax
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 57
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 00:25

jarkowy - naprawde podjal bys sie przerobki GT-R'a?? Juz sporo o tym sobie poczytalem, jest coprawda kilka takich nissanow(r33&r34), ale operacje trwaly nawet po dwa - trzy lata bo byl cholerny problem z dorabianiem czesci. Trzeba tez bylo przerabiac delikatnie serce samochodu - tj przenosic turbiny, rurki etc... No i mysle ze cena przekladki GTR'a r33 mogla by kosztowac nawet 3/4 wartosci samochodu(zakladajac ze udalo by sie kupic gtra do 10 000L)...

Tez od jakiegos czasu sie zaczynam coraz czesciej zastanawiac nad skyem, ale czas przekladki i jej cena sa hmm dosc spore .... moze sie myle ale moim zdaniem cena takiego auta moze zamknela by sie dopiero przy 90 000pln(r33 GT-R)
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

wszystko jest mozliwe i przekłądka r33 lub r34 gtrr to była by dlamnie przyjemność mysle ze w 2 miechy bym sie wyrobił gdybym miał gotową deske lub mniej wymagającwego klienta.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Hołek_TH
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2007 16:37
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

ODINN pisze:
tak a propo, orientujesz sie jaka kamera, jak to bylo montowane, jakis zestaw, czy cos?
To była małakamerka creative z duż a szybkością przesyłu - teraz już nie pamietam modelu. A montaż był prosty - rozbierasz lusterko, robisz dziurke na kamerke która odrobine co prawda wystaje ale to myśle nie problem, składasz lusterko do kupy i razem z wiazką kabli do sterowania lusterkiem puszczasz kabelek do monitorka który montujesz sobie gdzieś w wisocznym miejscu i tyle. To pozwala pewnie wyprzedzać nawet bez pasażera jak tylko nauczysz oceniać sie odległość na monitorze. na początku lepiej sie tego uczyć z pasażerem :)


A apropo przekładki to ciekawy jestem jak to po zmianie przepisów będzie z rejestracja takiego samochodu.
Awatar użytkownika
eax
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 57
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 00:25

blogoslawmy nissana za budowe nowgo skya GT-R(r35) LHD - moze kiedys bedzie mnie na niego stac 8).

Myslicie ze GTR'a dalo by rade zarejstrowac na zoltych blachach jako dobro kulturowe lub samochod unikatowy? Bo nie moge sie doszukac jakie warunki ma spelniac tak pojazd.
Awatar użytkownika
ogon
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 61
Rejestracja: sob 17 lut, 2007 02:00
Lokalizacja: Żywocice
Kontakt:

Jesli codzi o ubezpieczenie anglika w polsce to niemozliwe,wiec prosze mi tu nie pisac ze allianz to zrobi bo nie mogą,taka USTAWA i juz.
Jesli chodzi o rejestracje to jak najbardziej mozliwe jesli:
-samochod jest zabytkowy(25 lat plus)
-specjalny(smieciarki i takie tam)
-do celow władz czyli policja,dyplomaci itd
-no i zgoda Ministra infrastruktury
Istnieje tez inna forma jesli ktos ma znajomych diagnostow ktorzy sie nie boja,no ale o takich to ciezko,sam probowałem i nikt niechce sie podpisac bo sie boi choc ustaw i paragrafow na to ze moga troche jest.
Wystarczy poczekac pare lat i R32 bedzie se mozna legalnie zarejestrowac ,no oczywiscie jesli przepisow nie zmienia :lol:
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Alianz w 2007 jeszcze mógł a teraz jużnie....
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

jarkowy pisze:Alianz w 2007 jeszcze mógł a teraz jużnie....
pytanie - dlaczego juz nie? Skoro od wrzesnia zgodnie z dyrektywa UE bedzie mozna rejstrowac angliki w pl?

Bzdura prawna bylaby mozliwosc rejstracji, i niemoznosc ubezpieczenia...

mam nadzieje ze nie wymysla nic glupiego...
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Andiqqqq
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Myślę, że da się wszystko naciągnąć tylko muszą by chęci ze strony diagnosty. Kumpel sciągnął GTIRa z Anglii i z tego co mi opowiadał to jedyny problem jaki robią kolesie w warszawie to że na części wykorzystane do przekładki trzeba mieć fakturę, że są nowe. Oczywiście dawcą był rozbity biały GTI i części miały swoje lata. Trzeba również się zaopatrzy w certyfikat, że było homologowane jako LHD. Ale chyba mamy przykład że wszystko możliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”