swap z skyline gt-r

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Seemann
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 12:45
Lokalizacja: Polkowice
Kontakt:

Husar pisze: 5k za zajebisty zawias Teina, 5k za zajebisty zestaw hamolcow to daje razem 10k i chcesz powiedziec ze zrobienie budy bedzie kosztowalo go okolo 20k? Chyba po zderzeniu z pociagiem :D

Nie lepiej zajac sie ogrodnictwem? Bo przesadzanie idzie ci swietnie :D
Zawias to twoim zdaniem tylko gwint? :lol: , pewnie będzie zajebiście współgrał z seryjnymi elementami zawieszenia (nieregulowane wachacze itd), a zajebisty zestaw hamulców oczywiście idealnie będzie się komponował z zajebistymi seryjnymi felgami? :lol: To już masz następne 5tyś - zakładając że kupisz używane 17' fele.
Można by jeszcze policzyć koszty mocniejszych stabilizatorów, ale nie będę cie dobijał kolejnymi kosztami, do ulicznego auta to może nie być tak potrzebne.
Stara buda, nawet jak jest prosta to może szybko się rozlecieć jeżeli wpakujesz do niej silnik o konkretnej mocy + gwint. Wypadałoby ją wzmocnić... Policz sobie wszystko jeszcze raz.
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato...

http://www.full-race.com/r14/
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Husar pisze: Mi zaden nie padl, ja swoje CA mialem w idealnym stanie.
Tylko roball i reszta zgromadzonych tu kolegow, nie powiecie mi chyba ze majac opcje swapa na SR20 za powiedzmy 10k bedziecie zakuwac CA za 6k. O RB nie wspominam bo to duzo wiekszy koszt.

Roball a co do jakosci CA, to chyba nie chcesz mi powiedziec ze to jest jakis super silnik, fakt jest dobry ale i delikatny i trzeba sie z nim ostroznie obchodzic. Jezeli jezdza nim ludzie bez odpowiedniej wiedzy to CA padnie bardzo szybko, duzo szybciej niz SR czy RB

Jeszcz co do kucia CA. Nie wiem czy to jest dobry pomysl w perspektywie przyszlej zmiany na inny silnik. Za zakucie zaplaci sie tak jak mowilem pewnie cos okolo 6k. I za ile pozniej sprzedasz ten silnik? Ja sie napocilem zeby sprzedac zdrowe CA za rozsadna cene. A zakute za ile sprzedasz?
Nie wydaje mi sie to dobrym pomyslem
może Cię zdziwię ale wolę zakuć CA za 6k niż swapać na SR'a za 10k (choć obie kwoty wg. mnie są zaniżone)

dlaczego?

1. zakuty CA może znacznie więcej niż stockowy SR
2. zakuty CA to silnik po remoncie, a swapowany SR to silnik z przebiegiem ~100kkm (jak ma mniej to swap nie kosztuje 10kpln)
3. dostępność aftermarketowych rzeczy do CA jest coraz lepsza więc podstawowa wada tego silnika znika..
4. CA nie jest delikatny - bez problemu znosi kręcenie do 7000obr, EGT 900 i doładowania sporo powyżej 1bar - wymaga tylko odpowiednich materiałów eksploatacyjnych i odpowiednich procedur grzania i studzenia - jak każde wyrafinowane narzędzie

co do różnic w trwałości CA i SR sam byłem przekonany że SR jest nowocześniejszą czyli trwalszą konstrukcją...
jednak dałem się przekonać że SR jest silnikiem nowocześniejszym czyli TAŃSZYM W PRODUKCJI
oczywiście pewne wady CA zostały wyeliminowane - japońce też się uczą na błędach,
niestety pojawiły się inne wady - np. głowica CA wytrzymuje więcej niż SR'a ..

swap na R6 to już zupełnie inna bajka i inna klasa samochodu,
z podkręconą RB'etą na pokładzie jesteś praktycznie nie do objechania na drodze,
a zszokowany wyraz twarzy posiadaczy np. Carrera 4 turbo jest bezcenny :)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
ziperr
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: ndz 24 lip, 2005 12:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

roball pisze:a zszokowany wyraz twarzy posiadaczy np. Carrera 4 turbo jest bezcenny :)
i do tego wszyscy dazmy... niewazne czy z CA, SR czy RB :D ;)
'Nigdy nie jest źle, ale zawsze może być lepiej' ;]
paampi
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 21
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2008 17:29
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

ziperr pisze:
roball pisze:a zszokowany wyraz twarzy posiadaczy np. Carrera 4 turbo jest bezcenny :)
i do tego wszyscy dazmy... niewazne czy z CA, SR czy RB :D ;)
haha dokładnie dokładnie ! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”