Gaz w 200sx

Moderator: Moderator

SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

http://www.nagaz.pl/galeria/?gid=2&lang=pl&kid=18 mysle ze oni za taka cene by dali spokojnie zrobic pozadna LPG do turbo, jeden do Audi 2.6 chyba biturbo dal 7.5 tys i chodzi dobrze :)
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
Awatar użytkownika
suchy071
Stały gość
Stały gość
Posty: 354
Rejestracja: pt 27 lip, 2007 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

no ale jesli kogoś stać na 2.6 BiTurbo to chyba również stać na benzyne nawet w dobie recesji... :wink:
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

suchy071 pisze:no ale jesli kogoś stać na 2.6 BiTurbo to chyba również stać na benzyne nawet w dobie recesji... :wink:
możesz palić 30L wachy na 100km i płacić władzy 90zł (akcyza) albo zapodać LPG i zbić to do 10zł....
oczywiście wszystko z głową ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

no wlasnie ja bylem sie pytac w tej stacji "NA GAZ" i jakos nie polecali mi zakladania gazu bo powyzej 200 koni juz gaz nie wytrzyma. do tego walneli mi cene ponad 4 kola :lol: :lol: gdzie gaz moglem zalozyc za 2700 + wtryski wydajniejsze za 1500 zl powyzej 200 koni.ale dochodze do wniosku ze narzie trzeb lac paliwo :) a jak paliwo podskoczy to zagazuje nyse ale bede odkladal kase za zakuty motori dopuki mi nie padnie gazownik to bede go upalal :)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Powiem Wam ze odkad mam moje Sunny GTI z gazem to jestem szczesliwszy :D
Silnik to 143konny SR a instalacja gazowa to druga generacja.
Przebieg fury to 254tysiace kilometrow z czego conajmniej 70tysiecy fura zrobila juz na gazie.
Przy mojej jezdzie silnik spala okolo 15litrów gazu co daje nam przejechane 200km za 50zł-czasem mozna wiecej-ale zadko mi sie to udaje :P
Fura zrobiłem juz ponad 2tysiace kilometrów i jestem mega zadowolony.
Biorac pod uwage ze jak jezdzilem 200sx`em to robiłem jakies 130km za 100zł to jest to ogromna roznica :D
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

OK!

MOI DRODZY...

Scaliłem chyba wszystko co się nadawało w tym temacie.
Podejrzewam, że jakaś część forum gdzieś mi umknęła.

Od teraz wszelkie zapytania odnośnie Gazu/LPG/CNG itp. ....... dawać tutaj.
Wszelkie posty utworzone w nowym temacie będą usuwane, a autor tematu dostaje automatycznie WARNA!

Zapraszam do lektury :D
Moderator

Tigra wyraził zgodę na wykorzystanie i zmodyfikowanie w/w tekstu >>> WARUNKIEM JEST :absolute: NA SPOCIE :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pt 22 maja, 2009 05:28 przez rtuber, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
osiemnastocylindrowiec
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: śr 06 maja, 2009 21:40

Do japonskiego auta japonskie wtryskiwacze lpg KEIHIN

Link do strony producenta

http://209.85.227.132/translate_c?hl=pl ... KLM-vjNN4Q

--------------------------------
Link do firmy zajmujacej sie LPG,cenniki
http://www.megapol.com.pl/index.php?p=p ... cyl%201ohm
Ostatnio zmieniony czw 21 maja, 2009 23:14 przez osiemnastocylindrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Veather
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 62
Rejestracja: śr 03 wrz, 2008 09:25
Lokalizacja: Prawie Łódź :)
Kontakt:

Jakiś dobry zakład zakładający gaz w Łodzi?? coś polecicie?? :P
kasy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 26
Rejestracja: czw 23 kwie, 2009 20:42
Lokalizacja: CG

z całym szacunkiem dla wszystkich mających takie pomysły
ale

nissan 200 sx ma silniki benzynowe!

jak już ktoś napisał wcześniej - to profanacja.

naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć jak ktoś kto kupił sobie to autko, się fall in love w nim może pozwolić na perspektywę zajeżdżania na stacje i majsterkowania coś tam tam czegoś tam (bo chyba nie nazywa się to tankowaniem) przy bagażniku.

nie róbcie proszę tego nissmo.
wystarczy, że podjeżdżają na stacje goście w bmw serii siódmej z silnikiem 5 litrowym z 2002 roku, oraz audi a8 z 2003 i jacyś panowie, co ciekawe (!) grzebią przy tylnej klapie.. :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Z takim podejściem to powinieneś ściągać paliwo z Japonii - bo chyba nie zalewasz ukochanego nissmo tym syfem co jest u nas na stacjach?
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
bielakxxx
Stały gość
Stały gość
Posty: 333
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 20:50
Lokalizacja: gdynia/dublin
Kontakt:

Same szfaby na tym forum :D Tylko by zagazowali i nic innego hehe
kasy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 26
Rejestracja: czw 23 kwie, 2009 20:42
Lokalizacja: CG

roball pisze:Z takim podejściem to powinieneś ściągać paliwo z Japonii - bo chyba nie zalewasz ukochanego nissmo tym syfem co jest u nas na stacjach?
roball, to do mnie rozumiem?

uważam, że jeżeli nie ma czegoś, co w wyobrażeniach powinno być, w Polsce (np takiego paliwa jak w Japonii) to nie znaczy, że trzeba się obrażać na stacje i tankować w bramie u zdzicha za 3,12 zł.

jeśli w Polsce zabraknie finlandii to pójdziesz kupić sobieskiego czy postawisz na krajową z biedronki?

moim zdaniem jedyną słuszną opcją jest tankowanie shell v power racing, bądź suprema bądź ultimate, itd. na tych droższych paliwach po prostu czuć różnicę i wychodzę z założenia, że jeżeli nie możemy mieć takiego paliwa jak w niemczech to można chociaż tankować najlepsze jakie posiadają nasze stacje i tyle.

pzdr
Awatar użytkownika
bielakxxx
Stały gość
Stały gość
Posty: 333
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 20:50
Lokalizacja: gdynia/dublin
Kontakt:

kasy pisze:
roball pisze:Z takim podejściem to powinieneś ściągać paliwo z Japonii - bo chyba nie zalewasz ukochanego nissmo tym syfem co jest u nas na stacjach?
roball, to do mnie rozumiem?

uważam, że jeżeli nie ma czegoś, co w wyobrażeniach powinno być, w Polsce (np takiego paliwa jak w Japonii) to nie znaczy, że trzeba się obrażać na stacje i tankować w bramie u zdzicha za 3,12 zł.

jeśli w Polsce zabraknie finlandii to pójdziesz kupić sobieskiego czy postawisz na krajową z biedronki?

moim zdaniem jedyną słuszną opcją jest tankowanie shell v power racing, bądź suprema bądź ultimate, itd. na tych droższych paliwach po prostu czuć różnicę i wychodzę z założenia, że jeżeli nie możemy mieć takiego paliwa jak w niemczech to można chociaż tankować najlepsze jakie posiadają nasze stacje i tyle.

pzdr

Co do jakosci paliwa , zgadzam sie w 100% z przedmowca. Swego czasu mialem jak dla mnie super autko Opla Omege MV6 3.0 ,zwinne szybkie kombi , zatankowalem na stacji NESTE 98 octan , dzieki bogu zyje . Wyprzedalem ciezarowke , ale ze z naprzeciwka tez cos jechalo to but w podloge i chcialem jak najszybciej ja wyprzedzic . Mialem skrzynie automatyczna . Auto sie zadlawilo i za zadne skarby niechcialo zmienic biegu na wyzszy . Objaw byl taki jak na jalowym biegu przy 5000 obr bylaby odcinka . Mialem nasrane ,szybko po hamulcach dalem i zdazylem sie schowac za ciezarowka. Co sie okazalo pozniej benzyna miala za uboga mieszanke . Od tamtej pory zawsze tankuje na shellu , no czsami na bp . Na shellu jest najczystrze paliwo . 95 octan jest o niebo lepsze na shellu niz 98 na innej stacji . Ale to moje zdanie , wy mozecie miec inne , ale nigdy nieprzypuszczalem ze kiedykolwiek odczuje taka zasadnicza roznice w jezdzi na dobrym i zlym paliwie . Pomimo tego ze moja nyska ma silnik pancerny z pickupa to i tak leje 98 octan
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

kasy pisze:
roball pisze:Z takim podejściem to powinieneś ściągać paliwo z Japonii - bo chyba nie zalewasz ukochanego nissmo tym syfem co jest u nas na stacjach?
roball, to do mnie rozumiem?

uważam, że jeżeli nie ma czegoś, co w wyobrażeniach powinno być, w Polsce (np takiego paliwa jak w Japonii) to nie znaczy, że trzeba się obrażać na stacje i tankować w bramie u zdzicha za 3,12 zł.

jeśli w Polsce zabraknie finlandii to pójdziesz kupić sobieskiego czy postawisz na krajową z biedronki?
Chodziło mi o to że napisałeś LPG=zło bez żadnego uzasadnienia - oprócz że to brzydko wygląda..
ot, takie demonizowanie gazu na podstawie stereotypu, ja zdemonizowałem polską benzynę - bo nie ma na niej loga nismo, a jak wiadomo bez niego wszystko jest brzydkie :D

Tymczasem LPG to taki sam węglowodór jak benzyna (pomijając długość cząstki), strojąc auto do specyficznych właściwości gazu można śmigać tanio i bezpiecznie dla silnika...

Jeśli jestem w sklepie i mam 100zł, a na półce stoją 3 takie same butelki piwa w różnych cenach - to wezmę najtańsze, mimo że mnie stać..
Więc nie dziwią mnie właściciele nowcyh BMW czy meroli tankujący LPG - na pewno stać ich na benzynę, ale po co przepłacać ...

PS.
odkąd zobaczyłem jak na BP do zbiornika z Ultimate wlewane jest paliwo z cysterny z dumnym napisem ORLEN to przestałem tankować to paliwo i leję Vervę, po cholerę mam dopłacać za napis Ultimate ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
kasy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 26
Rejestracja: czw 23 kwie, 2009 20:42
Lokalizacja: CG

znajomy opowiadał mi kiedyś, że swego czasu podjechał do niego facet z rozwaloną pompą bodajże a w niej było wody jak w źródle w żywcu ; ) okazało się, że od kilku miesięcy tankował na neste.

sporo osób argumentuje niższe ceny paliwa na neste tym, że nie ma obsługi ale to akurat jest chyba mocno naciągane bo inne stacje na sklepie czy myjni na pewno nie tracą, także nie sądzę by to działało w ten sposób.

tankowałem również na neste przez jakiś czas (nie nissmo) a następnie wróciłem do shella i moje odczucia mogą nie być subiektywne ale uważam jest różnica w paliwie na shellu na korzyść w porównaniu do innych stacji (poza statoil w zasadzie).

chyba się mały OT zrobił.

dlatego a'propos gazu to słyszałem też o ciekawej sytuacji z s-klasą mercedesa z silnikiem 3l coś. właściciel mówi przez telefon, że 2 miesiące temu sprowadzał z niemiec samochodzik a dziś chce odpalić i nie idzie. akumulator ok, wszystko ok, i nie wie w czym może tkwić problem. mechanik go wypytał o wszystko (a przynajmniej tak mu się wydawało) i nie rozumie bo nowa s klasa z silnikiem 3 litrowym nie ma prawa umrzeć ;) gadają pół h aż w końcu pada zdanie "nie wiem.. naprawdą.. odpalam go na benzynie przecież.. nie wiem" a mechanik "a jak inaczej?" - "no bo na gaz jest, przerobiłem go po sprowadzeniu do kraju" :DDD

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 03:11 ]
roball pisze:
kasy pisze:
roball pisze:Z takim podejściem to powinieneś ściągać paliwo z Japonii - bo chyba nie zalewasz ukochanego nissmo tym syfem co jest u nas na stacjach?
roball, to do mnie rozumiem?

uważam, że jeżeli nie ma czegoś, co w wyobrażeniach powinno być, w Polsce (np takiego paliwa jak w Japonii) to nie znaczy, że trzeba się obrażać na stacje i tankować w bramie u zdzicha za 3,12 zł.

jeśli w Polsce zabraknie finlandii to pójdziesz kupić sobieskiego czy postawisz na krajową z biedronki?
Chodziło mi o to że napisałeś LPG=zło bez żadnego uzasadnienia - oprócz że to brzydko wygląda..
ot, takie demonizowanie gazu na podstawie stereotypu, ja zdemonizowałem polską benzynę - bo nie ma na niej loga nismo, a jak wiadomo bez niego wszystko jest brzydkie :D

Tymczasem LPG to taki sam węglowodór jak benzyna (pomijając długość cząstki), strojąc auto do specyficznych właściwości gazu można śmigać tanio i bezpiecznie dla silnika...

Jeśli jestem w sklepie i mam 100zł, a na półce stoją 3 takie same butelki piwa w różnych cenach - to wezmę najtańsze, mimo że mnie stać..
Więc nie dziwią mnie właściciele nowcyh BMW czy meroli tankujący LPG - na pewno stać ich na benzynę, ale po co przepłacać ...

PS.
odkąd zobaczyłem jak na BP do zbiornika z Ultimate wlewane jest paliwo z cysterny z dumnym napisem ORLEN to przestałem tankować to paliwo i leję Vervę, po cholerę mam dopłacać za napis Ultimate ;)
przepraszam cię, ale jak taki sam?!

gaz przede wszystkim pali się w dużo wyższej temp.

naprawdę uważasz, że nie ma żadnej różnicy więc po co przepłacać?
jestem w szoku, naprawdę.

nie jestem żadnym fachowcem a nie lubię się wypowiadać na tematy o ktróych nie wiem zbyt wiele ale na samym doświadczeniu i obserwacji samochodów z instalacją gazową po prostu jestem pewien, że w ogóle nie ma porówniania z benzyną.

jeśle jedziesz za samchodem i śmierdzi kuchenką to wiadomo, że jest tam gdzieś LPG (tak wiem, na sekwencji nie kopci)

silniki tracą na właściwości. wystarczy podjechać z seryjnymi dwoma samochodami jednej marki, jeden z instalacją gazową od paru lat, na hamownię.

gdyby silnik był przystosowany na gaz (pomijając teorię o spiskach koncernów moto z naftowymi ;) to przecież mercedes, bmw, toyota, nissan ;p (tak wiem teraz ktoś tam robi gazowca :D "fał w"i zdaje się) wypuszczało by oprócz benzyniaków i diesli również "gazowce" ; )

nie mam nic do instalacji gazowej w pandzie czy fabii ale, no proszę cię, samochód sportowy jak 200 sx (o nim temat) nie może być z gazem.

mogę się jeszcze posprzeczać na temat 'sportowych' diesle (bo nie uznaję ;p - klekot) ale już o gazie to chyba nie mamy o czym mówić jeśli chodzi o sport.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”