Gaz w 200sx

Moderator: Moderator

Ivanhoe

Problem z instalacjami wtryskowymi cieklego gazu polega na tym ze nie do kazdego samochodu da sie dobrac odpowiednie wtryskiwacze, no i oczywiscie cena :D (ok 8000zl)
A poza tym same plusy (wzrost mocy, lepsze chlodzenie komory spalania) :D
Awatar użytkownika
biernik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 103
Rejestracja: czw 24 cze, 2004 22:33
Lokalizacja: g. śląsk
Kontakt:

Ja napisze tak;
GAZ JES COOL, jest tani jak barszcz, Mysle ze jezeli ktos nie śmiga na ćwieć mili to powinien zamontowac. chyba , ze ma duzo kasy(wtedy odradzam niech da zarobic przemysłowi paliwowemu)
ja mam gaz i jezdze oszczednie.100km kosztuje mnie 24zeta, czyz to nie jest fajne.
A powiem szczeze ze napewno nie jeden seryjny s14 nie da mi rady mimo ze bede jechal na gazie, ostatnio z kumplem jechalismy on BMW 325 troszke podrobiona bez gazu a ja na gazie i nie dal rady .
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
Ivanhoe

W piatek bylem na hamowni i tu zaskoczenie samochod jest na zle zestrojonej instalacji gazowej (ale to okazalo sie na hamowni) tylko o 4-5KM slabszy niz na benzynie
Cisnienie doladowania przy pomiarze 0.5-0.55 na kolektorze
Jest tylko maly problem i na bezynie i na gazie jest za ubogo (na gazie to nawet cholernie)
Dla potwierdzenia wykres z hamowni jesli kogos to interesuje :)
Załączniki
VTG27082004.jpg
VTG27082004.jpg (73.34 KiB) Przejrzano 6848 razy
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

A czemu na benzynie tak mało kucy??
EMWU is dead
Ivanhoe

Bo doladowanie powinno byc 0.7-0.8 bara a westgate jest ustawiony na 0.6 bara
Nie wiem czy ktos w kompie nie na kombinowal albo regulator cisnienia paliwa, albo wtryski itd bo jest za ubogo na benzynie tez. AFR powinien byc 11-12
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

moc jak moc ale moment strasznie malutki
masz teraz parametry jak wolnossacy silnik 1.8 16v ;)
Ivanhoe

Moment jest o 45Nm mniejszy niz w standardzie
Przy doladowaniu 0,7 bara mysle ze byloby tak samo (prawie 0,2 bara mniej niz w standardzie) :)
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ivanhoe powiec ile pali twój 200sx na gazie i na bęzynie, Ja założyłem instalacje sekwencyjną dopiero co i nie wiem czego sie spodziewać.Jazda na obu paliwach jast prawie idętyczna :D
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

Paweł pisze:Ivanhoe powiec ile pali twój 200sx na gazie i na bęzynie, Ja założyłem instalacje sekwencyjną dopiero co i nie wiem czego sie spodziewać.Jazda na obu paliwach jast prawie idętyczna :D
to odrazu pochwal sie ile zaplaciles , gdzie montowales i jakiej firmy to instalacja jest
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

:eyepopping: wsztscy gaz zakladacie ?? :eyepopping: Co to jakas nowa moda :lol: :wink:
Awatar użytkownika
jasiu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 101
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 23:17
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

no fila nie wiesh po co ??????????????? puszczasz gaz przez obudowe intercoolera i chłodzi go jak nic żartuję oczywiście ale co do gazu to cziko może powiedzieć jak mój teraz chodzi na gazie ostatnio zkilowałem jego dawną brykę :D
sprzedam koguta tel 997
cziko

jasiu pisze:no fila nie wiesh po co ??????????????? puszczasz gaz przez obudowe intercoolera i chłodzi go jak nic żartuję oczywiście ale co do gazu to cziko może powiedzieć jak mój teraz chodzi na gazie ostatnio zkilowałem jego dawną brykę :D

tak tak potwierdzam jasiowóz obskoczył mego byłego sxa :( ale z obecny rady se napewno nie da :D tamten ma słabowata kompresie ale juz koncze prace nad moim i mój były idzie do mego garazu pod lupe :evil:
Ivanhoe

Instalacja to BRC Sequent na japońskich wtryskiwaczach Kehina (chyba tak sie pisze)
Reduktor BRC MAX (200kW), wtryskiwacze pomarańczowe (do 40kW na cylinder), wszystko ciagniete przewodem 8mm. Koszt instalacji 5500 zł
Zakladalem w Radomiu, firma Sogaz Radom ul. Kozienicka 31 (bardzo polecam)
Przy montazu wyszlo pare niedociagniec samochodu (dziurawy intercooler, slaba turbina itd) i dlatego tak naprawde instalacja nie jest jeszcze dobrze wystrojona.
Jesli chodzi o spalanie to na zbiorniku 35 litrow (wchodzi max 28 litrow) robie 200-210 km takze 13-14 litrow na 100 w jezdzie mieszanej (wcale nie wolnej)
Instalacja ma mozliwosc podpiecia prawie wszystkich czujnikow ale moze tez dzialac dostajac tylko sygnal wtryskiwaczy
Jakby jakies jeszcze pytania to dzwoncie, piszcie na PM i GG
Awatar użytkownika
Melchior
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 130
Rejestracja: wt 09 gru, 2003 22:09
Lokalizacja: Włocławek

Właśnie policzyłem, że koszt takiej instalacji zwraca się po około 20-21 tys, km przejechanych.
W moim wypadku po roku.

Jestem przeciwnikiem gazu, ale... ekonomia podaje silne argumenty za.

Czy auto nie starci mocy ? Wykresy wskazują że niby nie, ale auto Ivanhoe już nie ma mocy nawet na beznzynie, więc stąd moje pytanie.
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Ja to powiem tak.... wszyscy dziwia sie ze Ivanhoe ma te 150 PS na gazie i na bezynie.... Nic nie ma w tym dziwnego... Sa to stare samochody i obstawiam ze niejeden sx wypadł by duzo gorzej.... Niestety lata swoje zrobiły i parametry tych samochodów odbiegaja od normy. Pozatym Ivanhoe pisze wam non stop ze miał doladowanie 0,6 bara..... Teoretycznie t25 powinna dawac 0,8 i przy takim doladowaniu powinno byc 170PS. Z tego co zauwazylem to te turbiny u was daja 0,6 bara a nie 0,8.... Juz w trzech 200sx-ach takie cos widzialem...

A zapomnialem dodac jezdzilem Jasia sx-em i Dominika (Ivanhoe) i oba jezdza ladnie na gazie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”